Ankara Beşevlerde Avrasya Refleksoloji Merkezi'nde engelli çocuklara Uzman refleksologlar tarafından "refleksoloji" yöntemiyle masaj tedavisi uygulanıyor.

Avrasya Refleksoloji Merkezi kurulduğu günden beri bir çok hastanın yüzünü güldürdü.

Avrasya Refleksoloji Merkezi, Çin kökenli bir masaj terapisi olan refleksoloji ile hastalarını tedavi ediyor. Refleksoloji masajı, ayak altı noktalarına parmak baskısı yoluyla uygulanıyor. Dış etkilere bağlı olmak üzere istemsiz kas kasılması olarak tanımlanan masaj yöntemi ile başta stres, yorgunluk, uykusuzluk, baş ağrıları , kabızlık, hazımsızlık, sırt ağrıları vb. rahatsızlıklar tedavi ediliyor.

Ayaklara özel ovma hareketleriyle uygulanan masaj, ayrıca fiziksel engelli çocuklarda destekleyici tedavi ile büyük aşamalar kaydedilmesini sağlıyor. Uzman refleksologlar Serpil Bihir ve Tuğçe Bihir Avrasya Refleksoloji Merkezi'nde fiziksel engelli çocuklara refleksoloji yöntemiyle uyguladıkları destekleyici tedavide olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi.

Serpil Bihir; bu tedavi metodunun başta otistik ve spastik engelli çocuklar olmak üzere birçok engelli gruba yardımcı tedavi metodu olarak uygulandığını kaydetti. Tüm vücudun ufak bir modeli olan ayakta tüm organ ve uzuvların bir karşılığı olduğunu ifade eden Bihir, "Bu tedaviyi birçok hastalıkta, baş ağrısında, bel fıtığında, iç hastalıklardan karaciğer, bağırsak, özellikle mide sorunlarında çok rahat sonuç alabiliyoruz. Bu tedavi engelli çocuklar üzerinde uygulanabiliyor. Engelli çocuklarda beyinden kaynaklanan sorunlarda özellikle başparmak beyini ifade ettiği için bu alan üzerine yoğunlaşarak çocuktaki algıyı, kas kuvvetini artırmayı, sertlik varsa bunların yumuşatılmasında birçok yönde kullanabiliyoruz. Stres atmak istiyorsanız da çok etkili bir yöntem. Yan etkisi bulunmuyor" dedi.

Avrasya Refleksoloji Merkezi İletişim; 0 312 213 33 35 - 0 312 212 0064