Like Tree20Beğeni

Konu: Ekmek ve Şeker kullanımının ŞİZOFRENİ hastalığına etkileri.

 1. #11
  Kategori Yöneticisi
  unuttum.29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Şehir
  Aksaray 68
  Mesajlar
  861
  Blog Mesajları
  17
  Bahsedilme
  14 Gönderi
  Etiketleme
  29 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  Şizofreninin sonu olabilir!

  Avustralyalı bilim adamlarının araştırmasına göre, balık yağı kullananların şizofreniye yakalanma riski daha az.


  Balık yağı haplarının şizofreninin gelişimini önleyebileceği belirlendi. Avustralya'daki Melbourne Üniversitesi'nden bilim adamlarının araştırması, 3 ay boyunca omega-3 içeren balık yağı hapı kullananlarda şizofreni belirtilerinin daha az olduğunu ortaya koydu.

  Bilim adamları, 13-25 yaşında, şizofreninin ön belirtilerini gösteren katılımcılardan bazılarına 3 ay boyunca balık yağı hapı verdi. Katılımcıların diğer bölümü ise içinde etken madde olmayan haplar (plasebo) kullandı. Bir yıl sonra balık yağı kullananların sadece yüzde 10'una, plasebo alanların ise yüzde 40'ına şizofreni teşhisi koyuldu.

  Şizofrenlerin kan hücrelerinde omega-3 gibi yağ asitlerine az rastlandığını hatırlatan bilim adamları, bu durumun beyin hücreleri için de geçerli olabileceğinden yola çıkarak balık yağının beyindeki iltihaplanmayı azaltıp sinir hücrelerinin korunmasını sağlayabildiğini belirtti.


  Şizofreninin sonu olabilir!


  Halil Yılmaz ve svg.42 bunu beğendi.

  sorularınızı ilgili konulara yazın veya yeni konu açın lütfen. Ö.M'lere cevap yazmıyacağım artık...

 2. #12
  Kategori Yöneticisi
  unuttum.29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Şehir
  Aksaray 68
  Mesajlar
  861
  Blog Mesajları
  17
  Bahsedilme
  14 Gönderi
  Etiketleme
  29 Konu


  Umutsuzca, çaresizce yaşanan ve salgın gibi yayılan psikiyatrik hastalıkların kaynağı meğer hasarlı bağırsak florasıymış. Yıllardır, dünyanın her köşesinden binlerce GAPS hastası, bu kitaptaki GAPS Tedavi Protokolüyle bağırsak florasını tedavi ederek sağlığına kavuşuyor... Uzun yıllar ağır psikiyatrik hastalıkları yaşamış biri olarak; ruhun ıstırabının fiziksel acılar kadar şiddetli, dayanmanın da bir o kadar zor olabildiğini öğrendim ve bu hastalıkların insanı hayattan diskalifiye ettiğini ve nasıl istemediği bir kişiliğe dönüştürdüğünü de... Bu kitaptaki GAPS Tedavisini uygulayarak, psikiyatrik hastalıklarımın nasıl iyileştiğine tanık oldum. Bu nedenle GAPS kitabını ülkemize kazandırmak en öncelikli misyonlarımdan oldu. Sevgili GAPS hastaları: Bu kitaptaki GAPS Tedavisiyle kalıcı sağlığınıza kavuşacağınıza ve ruhunuzdaki sancıların dineceğine yürekten inanıyorum! Dualarım sizlerle ve GAPS Tedavisinin yaratıcısı Dr. Natasha'yla!

  Pelinsu Zeybek
  Adalin Yayıncılık Kurucusu
  ​Bilgisayar Mühendisi & ICF Akrediteli Yaşam Koçu

  Şizofreni

  Dr. Natasha Campbell McBride'ın yorumu:
  ​“Bu mükemmel hikaye için teşekkürler! Bunu söylemek üzücü ama bu hikaye çok tipik: Modern dünyamızda sayısız sayıda çocuk ve genç, şeker bağımlılığı ve akıl hastalıklarından acı çekmekte. Akıl hastalıkları, en düşüğünden, sisli zihin ve konsantrasyon bozukluğu (ve bu yüzden okulda başarısızlık) olabilir veya mod geçişleri, agresif ve mantıksız hareketler, obsesyonlar, depresyon, psikoz ve intihara kadar gidebilir.
  J.F. tamamen haklı: İlaç tedavisi cevap değil! Problemin kökteki nedeniyle uğraşmamız lazım: çocuğun bağırsak florası ve beslenme! Eminim artık Alex’in; sağlıklı, normal ve başarılı bir hayat yaşama umudu var!”
  svg.42 bunu beğendi

  sorularınızı ilgili konulara yazın veya yeni konu açın lütfen. Ö.M'lere cevap yazmıyacağım artık...

 3. #13
  Kategori Yöneticisi
  unuttum.29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Şehir
  Aksaray 68
  Mesajlar
  861
  Blog Mesajları
  17
  Bahsedilme
  14 Gönderi
  Etiketleme
  29 Konu


  Dr. Natasha Campbell-McBride; Nöroloji ve Beslenme alanında uzmanlaşmış bir tıp doktorudur. Rusya'da Bashkir Medical University’den bir tıp doktoru olarak mezun olup ardından Nöroloji alanında uzmanlaşır. Nörolog olarak beş yıl ve beyin ve sinir cerrahı olarak üç yıl çalıştıktan sonra, İngiliz eşiyle birlikte İngiltere’ye taşınır. Kısa bir süre sonra da oğluna “otistik” tanısı konur. Oğluna otistik tanısı konulduğu zaman; Dr. Natasha Campbell-McBride'ın, Nörolojik bozukluklarve beslenme arasındaki ilişki üzerine teoriler geliştirmekte olduğu bir dönemdir. Yoğun araştırmaları sonucunda; otizmin, hasarlı bağırsak duvarı ve bozuk bağırsak florası nedeniyle beynin toksinleşmesi sonucunda ortaya çıktığını öğrenir. Geliştirmiş olduğu doğal bir tedavi yöntemiyle oğlunun bağırsak florasını tedavi ederek, otizmini de TAMAMEN iyileştirir.

  Ardından, İngiltere’de Sheffield University’ de “İnsan Beslenmesi” alanında da uzmanlaşır. ​2000 yılında, Cambridge’de açtığı kliniğinde psikolojik / psikiyatrik hastalığı olan yüzlerce hastayı, otistik oğlunu iyileştirmek için geliştirdiği doğal tedavi yöntemiyle iyileştirir. Zamanla, geliştirdiği bu doğal tedavi “GAPS Tedavisi”, psikolojik sendromlu hastaları da “GAPS Hastaları” olarak adlandırılır.

  2004 yılında, yazdığı ilk kitabı olan 'GAPS Gut and Psychology Syndrome' (GAPS Bağırsak ve Psikoloji Sendromu) adlı tedavi kitabı yayınlanır. Bu kitap 12 dile çevrilir, satış rakamı 500.000’ leri geçer.. Dünyanın her yanından binlerce GAPS hastası (Otizm, Şizofreni, Epilepsi, Depresyon, Disleksi, Dispraksi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite) bu kitaptaki tedavi adımlarını uygulayarak TAMAMEN iyileşir.

  “GAPS hayatımın eseridir” diyen Dr.Natasha, GAPS’ın dünyaca tescilli markasını almıştır. 2007 yılı sonunda “Put You Heart In Your Mouth”(Kalbini Ağzına Koy) adlı ikinci kitabı yayınlanır. Dr. Natasha Campbell–McBride, dünyanın her yerinde profesyonel konferanslar, seminerler vermekte, sertifikalı GAPS Practitoner'ları yetiştirmekte; sağlık profesyonellerine, hasta gruplarına ve derneklere danışmanlıklar vermektedir. Yazarlar Derneği Üyesi olup, dergi ve bültenlerde sağlık yazıları yazmaktadır.
  GAPS
  ​Bağırsak ve Psikoloji Sendromu
  İçin Doğal Tedavi Yöntemi
  Dünya, Dr. Natasha Campbell-McBride’ı “otizmin ışığı” olarak tanıyor; çünkü artık, sadece kendi otistik oğlunu iyileştiren doktor bir anne değil, bu kitabıyla dünyanın her bir köşesindeki otistik hastaları da yaşama döndüren bir kahraman o! Üstelik, geliştirdiği GAPS Tedavisi, dünyadaki binlerce psikiya​tri hastasını da iyileştirdiği için, o aslında “psikiyatrinin ışığı” da oldu!​

  Yazar Uzm. Dr. Natasha Campbell-McBride Hakkında
  svg.42 bunu beğendi

  sorularınızı ilgili konulara yazın veya yeni konu açın lütfen. Ö.M'lere cevap yazmıyacağım artık...

 4. #14
  Üye

  Üyelik tarihi
  Feb 2018
  Mesajlar
  165
  Bahsedilme
  13 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  Anbem kronik şizofren ikackardan sebep 100 kilo hafif egzersiz yaptırıyorum ekmek yemiyor ama yinede kilolar gitmiyor


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş