rahim
    Guest
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @rahim

Aslında bir ince detay daha var.

2022 Engelli maaşı alanlarda adres değişikliği veya 18 yaş üstüne geçereken uygulanan maaş kesme olayı haksızdır.

Zaten yönetmelikte belirtilen maaşın durdurulup engel durumunun ve muhtaçlığın devam edip, etmediğinin kontrol edilmesi için 1 yıllık süre verilmesine rağmen uygulamalardaki 2013 yılı sonrası ( yasa üstü ) mütevelli karar yetkilerinden kaynaklanan hatalı durumlardır.

Normalde haykolik arkadaşımız dahil diğer tüm arkadaşların adres değişikliği ve 18 yaş doldurması gereçkesi ile keslidi denilen maaşlar için durudruldu denip hak edenlerin ( hak derken reşit bireye neden aile geliri yüklenir bilinmez) maaşı durdurulduğu zamandan itibaren işlemler bitene kadar içerde birikip tamamı ödenmesi lazım.
    engelli kişi aynı olabilir ama maaş alan kişi değişiyor diye biliyorum. engelli 18 yaşından küçükse maaşı yakını 18 yaşından sonra engellinin kendisi alıyor diye biliyorum.

Üye

Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

18 yaşını geçmişse yeniden müracaat edilir. Bu defa raporu 69 yukarısı ise maaş 720 lira alır. Kendisi maaşını alamayacak derecede engelliyse maaşı alması için vekalet verir yine siz alırsınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@rahim

Evet haklısınız, vasilik veya ebeveynlik durumunda engellinin henüz reşit olmaması medeni kanuna göre ailesi çocuğun vasisidir, yada akli melikelerinden kaynaklanan raporlarda reşit olsa dahi yine vasiyi alan kim ise o kişi hakkında kararlar verebilir.

Anlatmaya çalıştığım konu farklı, devlet bir hak tanıyor, diyorki engelliysen ve koyduğum şartlara uygunsan bu maaşı alabilirsin, burada şartlar uygun ve maaş alınıyorken yaşın değişti ee sağlığım değiştimi ? olamaz engelliyi zorlamaksızın hemen reşittir diyerek aileye bildirip artık kazanılmış olan hakta kayıp yoktur fakat yasal olarak artık kendi haklarını kendisi kullanabilir denmesi daha mantıklı değilm ?

Diğer konuda ülke benim istediğim yere yerleşme yetkim ve hakkım ( halen ) varken ve halen aynı sağlık koşullarını taşıyor olmama rağmen benim yer değişmemle sağlığımdamı değişiyor?

Kısacası bana göre son çıkan 2022 yönetmeliği sadece mevcut hakları tırpanlayıp haksızca engelli haklarını gasp eden bir durumdur.

Üye

Bahsedilme
    34 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Aynen öyle septik abim oğlum 18 yas altında iken engelli yakını ayligı alıyordum yani 433 tl ve raporuda yüzde 70 idi 18 yasina girince maasi kesildi ve yeni rapor istediler aldık sürekli verdik sydv na yani raporu zaten vardı ne gerek vardı bizim hem maaşımızı kestiniz hemde magdur ettiniz yani sayın abilerim bu yapilan engelliye zulümdür iskencedir verdiği devletin 433 tl onuda kesiyorlar pazarda olmus domates 7 tl sogan 8 tl patlıcan 10 tl bu maasla yiyekmi elektrik suyumuzu yatırak çocuğumuza sırt basmı alak napalim arkadaşlarim siz soyleyin hakkımızi savunan hic bir allahın kulu yok bu engelliler dernek başkanları ne is yapıyor anlamıyorum vallahi tabii adamlarin tuzu kuru dört beşbin tl alıyorlar maaşları alt tabaka ne yaparsa yapsin tek kelime yazıklar olsun benim hakkımı savunmak için o koltuga oturupta hakkimi savunacam deyip savunmuyorsa haram zehir zikkim olsun inşallah hakkim

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

İnan kardeşim ne diyeceğimi bilemiyorum, aklım erdiğince sorunlara cevap yazmaya çalşıyorum hepsi bu.

Üye

Bahsedilme
    34 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnan kardeşim ne diyeceğimi bilemiyorum, aklım erdiğince sorunlara cevap yazmaya çalşıyorum hepsi bu.
    sagolasın allah razı olsun septik abi sorularımıza cevaplar veriyorsun allah yar ve yardımcımız olsun hepimizin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)