Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Like Tree9Beğeni

Konu: 2015 Yılı Mart Ayı 2022 Engelli Maaşı Miktarı ve Ödeme Günleri

Sağlık Teknikeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    19
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

2015 Yılı Mart Ayı 2022 Engelli Maaşı Miktarı ve Ödeme Günleri

Sponsor Bağlantılar

2015 Yılının ilk 2022 özürlü aylığı dönemi mart ayıdır. Mart ayı itibariyle yılın ilk dönem aylığı olan 2022 maaşı alınacak. 2022 maaşı mart ayı ödeme günleri ve 2022 maaşı tutarlarına geçmeden hemen belirtelim. Mart 2015 itibariyle alınacak 2022 engelli maaşlarında fazla bir değişik yok. Hemen hemen bir önceki dönemlerle yani 2014 rakamlarıyla aynı miktarda para alınacak.

2015-2022-engelli-maasi.jpg

2015 Yılı Mart Ayı 2022 Maaşı Tutarları

2022 sayılı yasa gereği ödenen yaşlı aylığı: 3 aylık tutar: 437, 43 TL (1 aylık tutar: 145,81 TL )

Sakatlık oranı %40-69 arası olanlar için ödenen özürlü aylığı: 3 Aylık tutar: 874,87 TL (1 aylık tutar: 291, 62 TL.)

Sakatlık oranı %70 ve üzeri olanlar için ödenen bakıma muhtaç özürlü aylığı: 3 aylık tutar: 1312,30 TL. (1 Aylık tutar: 473,43 TL.)

18 Yaş altı Özürlü Yakını Aylığı: 3 Aylık tutar: 874,87 TL (1 aylık tutar: 291, 62 TL )

2015 Mart Ayı 2022 Maaşı Ödeme Günleri

• Doğum Tarihinin Son Rakamı 0 veya 5 olanlar: 05 Mart 2015 Perşembe,
    • Doğum Tarihinin Son Rakamı 1 veya 6 olanlar: 06 Mart 2015 Cuma,
    • Doğum Tarihinin Son Rakamı 2 veya 7 olanlar: 09 Mart 2015 Pazartesi,
    • Doğum Tarihinin Son Rakamı 3 veya 8 olanlar: 10 Mart 2015 Salı,
    • Doğum Tarihinin Son Rakamı 4 veya 9 olanlar: 11 Mart 2015 Çarşamba

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Teşekkür ediyorum Sağlık teknikeri arkadaşıma ve bir ek yapayım istedim.

Tüm eski 2022 maaşı alanlar için durumlarında değişilik olmayanlar yani adres değişikliği, sgk primi yatırılması gibi bir değişiklik yoksa son duyumlarımız mart ve haziran maaşları dönemlerince yeni yönetmelik uygulanmayacak.

Bu duyum sydv çalışanlarından alınmış bilgidir, ne kadar kesinliği olmasada büyük ihtimalle seçim öncesi değişiklik söz konusu değildir.
    gülümse_hayata ve Gazoz Agacı bunu beğendi.

Üye
    AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

bu habere çok sevindim septik abi inşallah gerçektir? bu duyum yetkili bir çalışanın vermiş olduğu bilgimi?

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

evet bu bilgi doğru. incelemeler 1 temmuz 2015 tarihinde başlayacak. tarsus sydv den aldığım bilgidir..
    Gazoz Agacı bunu beğendi

Üye
    AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

bu günde sabah vakti sydv ye gittim. 2022 maaşına bakan yetkiliyle uzun uzun konuştum kimliğimi aldı tc kimlik numaramı girdi. dosyama baktı maaşında bir sorun yok dedi günceleme olayını bahsetim annem emekli dedim kişi başına düşen geliri aşıyoruz dedim ben evli olduğum için dosyamda yani aile tablosunda annem gözükmüyor dedi oysa emekli olan annem benimle aynı hanede kallıyor aynı zamanda evde bakım maaşıda alıyor? şu an için günceleme falan yok dedi mart maaşınıda alırsın dedi.

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Tamam Azad bende güncelleme yapılması demek yeni yönetmeliğin uygulanmaya başlaması anlamına gelir,öyle bir bilgide yok demiştim, bir kaç gün önce hatırlarsan, ayrıca yeni bir değişiklik olursada hemen yayınlarız demiştim.

Son olarak yeni yönetmeliğin temmuz ayına kadar uygulanmayacağı bilgisini edindim ve yazdım, burda sorun olabilecek tek konu var oda resmi anlamda her hangi bir belgenin, beyanın olmaması, fakat sydv lerden öğrendiklerimiz yarı resmi bilgide olsa değerlidir bilmemiz gerekir.

Azad anlattıkların yeni yönetmelik uygulamaya başlıyacağı zamana kadar sorunsuz maaşını alabileceğini gösteriyor, bakarsın bir erteleme daha olur veya bir değişiklik olur bilinmez, şuan temmuz denmesi bizleri gevşetmesin,asp bakanlığı ve diğer tüm ilgililere baskı yapmaya devam etmeliyiz.
    Gazoz Agacı bunu beğendi

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Azad benim bildiğim AKP seçime kadar 2022 maaşı denetlemelerini askıya alır. Seçimden sonra ne olur onu bilemem ama bana kalırsa seçime kadar hareket olmaz. Rahat olmaz mart ayı 2022 maaşını alırsın ki zaten şunun şurasında mart ayı maaşlarınada 5-10 gün bişey kaldı.

Üye

Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    5 Konu

iyi günler ben babamdan dolayı 2 maaş almaktayım babam iş kazası sonucu vefat etti ve heray yrtim ve işkaza sı aylığı almaktayım yetim aylığı 340 iş kaza aylığı 130 toplam 460 ediyor sadece yetim aylığını sayarsak raporumda yuzde 92,5 2022 nin seviyesine ulaşmıyor ne yapmam lazım

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

2022 Maaşı alabilmek için sgk dan yararlanmıyor olmanız gerekir, malesef sizin yetim maaşınız ve sgk güvenceniz var size 2022 maaşı bağlanamaz.

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

arkadaşlar bende dün sosyal yardımlaşmaya gittim herhangi bişey yok maaşınızda dediler daha ellerine öle bişey gelmediğini söylediler seçimden sonraya belki kesilme tehlikesi olabilir 2022 maaşlarında

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler