Like Tree8Beğeni

Konu: 2022 engelli maaşı için 144ün verdigi bilgiye göre ne yapmalıyım

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

2022 engelli maaşı için 144ün verdigi bilgiye göre ne yapmalıyım

Sponsor Bağlantılar

2012 yılında babam için özürlü maaşı annem için ise 65 yaş aylığı başvurusunda bulunduk. Aradan bir kaç ay geçtikten sonra 2022 maaşlarında kurum değişikliği oldu. Böyle olunca süreç oldukça uzadı. Bir kaç ayda bir bilgi almaya çalıştık ancak sağlıklı bir bilgi alamadık. 2013 yılının Haziran ayında tekrar müracaat yerimizde bulunan sydv aradım. Bana bana annem ve babamın evraklarında eksikler olduğunu tamamlamamız gerektiğini söylediler. Ben de kendilerine biz evraklarımızı teslim ettiğimizde hiç bir evrakın eksik olmadığını söylediysem de olmadı. İstedikleri evrakları tamamladık ve haziran ayının sonunda teslim ettik. Aradan bir kaç gün geçti tekrar aradığımızda maaşlarının kabul olduğunu ve 2013 eylül ayında almaya başlayacaklarını söylediler. Bunun üzerine bir de 144 ü aradım. Bana bilgi veremeyeceklerini babam ve annemin araması gerektiğini söylediler. Annem ve babamın yaşlı olduğunu işlerini benim takip ettiğini söylediysem de olmadı. Bu arada annem ve babam abimin üzerinden sağlık hizmetlerinden faydalanıyorlardı. internetten kontrol ettiğimde annem ve babamın gss kapsamına alındıklarını gördüm. Daha sonra memlekete gittiğimde annem ve babam yanımda iken 144 ü aradım ve hem babam hem de annem ile konuştular ve birikmiş paraları ile birlikte maaşlarını eylül 2013 tarihinde PTT şubesinden alabileceklerini söylediler. Bu konuda bilgisi olanlardan sormak istiyorum. Acaba eylül ayında bu maaşlarını alabilirler mi yoksa bizim yapmamız gereken başka işlemler var mı.

Konu Mehmet Yalçın tarafından (26-08-2013 Saat 10:35:01 ) değiştirilmiştir.

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

evet alabilirler hayirli olsun başvuru tarihi ile maaş başlar aradaki aylari hesaplarsaniz nekadar alacaklarini öğrenirsiniz bu arada rapor oranlarina göre %40 69 arasi ( 753 tl ) %70 100 arasi ( 1150 tl civari ) eylünün 5 de ödemeler 3 aylik pesin olarak ödenmeye başlanır ptt den maaşlarini çekebilirler

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

144 Yetkilidir kimlik numaranız üzerinden sizin son durumunuzu görür ve ona göre cevap verirler. Maaşlarınızı ve birikmiş paranızı eylül ayında alabilirsiniz dendiğine göre mesele kalmamış hayırlı olsun güle güle harcamak nasip etsin inş.

2022 Maaşı 2013 Eylül Ayı (3.Dönem)

Doğum Tarihinin Son Rakamı 0 veya 5 olanlar: 05 Eylül 2013 Perşembe,
    Doğum Tarihinin Son Rakamı 1 veya 6 olanlar: 06 Eylül 2013 Cuma,
    Doğum Tarihinin Son Rakamı 2 veya 7 olanlar: 09 Eylül 2013 Pazartesi,
    Doğum Tarihinin Son Rakamı 3 veya 8 olanlar: 10 Eylül 2013 Salı,
    Doğum Tarihinin Son Rakamı 4 veya 9 olanlar: 11 Eylül 2013 Çarşamba

günleri maaşlarını alabilirler.
    Halil Yılmaz ve Gazoz Agacı bunu beğendi.

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Bir eklemede'de ben bulunayım. 2022 maaşı toplu parası ziraat bankasından dönem maaşları ise ptt den alınır. Dolayısıyla siz toplu paranızı ziraat bankasından dönem maaşınızıda ptt şubesinden alacaksınız.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

SYDV ve 144 ile yaptığımız görüşmelerde artık toplu paralarında ziraat bankasından değil PTT şubesinde alınacağını söylediler. Önceden dediğiniz gibi maaş ptt den toplu para ziraat bankasından alınıyordu. Bilgilerinize
    Gazoz Agacı bunu beğendi

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Bilgi için teşekkürler bende bir kaç yerde benzer açıklama duymuştum emin olamadığım içinde yazmamıştım Halil bey size kolaylık olsun amaçlı not düşmüş siz yinede maaşınızı ve toplu paranızı aldığınız zaman yeni uygulamayla ilgili bizleri bilgilendirirsiniz.
    Gazoz Agacı bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Verilen bilgilerden dolayı herkese teşekkürler.
    Gazoz Agacı bunu beğendi

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

az öncede 144 ü ben aradım tüm maaş alanların hesapları incelemede dedi acaba maaş incelemesi nedemek

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

İnceleme son yönetmelikte bahsi geçen konudur.
    Yani 2022 maaşı almakta olanların sistem üzerinden son yönetmeliğe uyup uymadığını tespit etmek içindir büyük ihtimalle.
    Siz 144 ü aradığınızda sizin maaş durmunuz hakkında bilgi verdilermi aktif olup olmadığına dair
    Gazoz Agacı bunu beğendi

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

septik arkadaş 144 aktif olduğunu söylüyor ama bir maaş durumunuza bakayım dedi maaşınız incelemede dedi peki sadece benim maaşımmı incelemede dedim tüm türkiyede diye cevap verdi maaş incelemesi herhalde farklı bir olay acaba banka hesabın varmı bi gelirin varmı onumu kast ediyorlar anlamadım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)