Like Tree9Beğeni

Konu: 2022 Engelli Maaşı Yükselmesi İçin Dilekçe..Bunu Herkes BİMERE CİMERE ACİLEN YOLLASIN

Üye
    dudusahın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    4 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Evet katolıyorum ay bakım maaşıyla aynı olması gerekir haksılık bu eşit olması gerekiyor

SM-J700H cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

günaydın engelli maaşları eylülde aylık olarak aldım peki ben 3 aydır bekliyordum 1700 almam gerekirken 650 aldım yani 3 ay bekledim kalan

SM-N920C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Banned

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Engelliri bu uc kurusluk paraya muhtac eden zihniyete lanet olsun.

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    41 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@yusuf4242

Konu başlığını dikkate alırsanız, yapmanız gereken şikayetlerinizi ve sıkıntılarınızı belirten bir yazıyı cimere göndermeniz, hatta mümkünse tüm 2022 ile ilgili şikayeti olanların hergün bir kaç kez yazması halinde dikkate alınırız.

Üye
    HÜLYAAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    19 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Aslında bir şeyi çok merak ediyorum 8 kişilik bir aileye 433 tl yetermi evim kira eşim çalışmıyor ikitane öğrencim var benim engeli maaşım yetermi bu nasıl bir adallet kimse bizi engellileri kaydeye almıyor yeter Ya bizede yazık 3 çocumda bironşit siz büyüklerime soruyorum sizlerde bu parayla geçine bilirseniz bende ğeçinirim ozaman bizi görün artik

SM-J701F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    41 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@HÜLYAAA

Mümkün değil yetmez, işte zaten şikayetlerinize biz site olarak ne kadar çözüm arasakta konu hükümetin engellilere bakış açısında yatıyor.

Devlet hem istihdam yaratacam çalışmak isteyipte iş bulamayanları işe yerleştirecem diyor. bir yandanda işe girenlerin ailesindeki engelliyi cezalandırıyor maaşını kesiyor, emin olun engelli maaşlarını sosyal yardım amaçlı veriyorum halka destek oluyorum gibi konuşup 2022 yönetmeliğinde ise bu yardımı nasıl vermesem gibi bir düzenleme yaptılar kısacası elle tutulacak bir yanı yok, konu adaletse 2022 yönetmeliğinde zaten aramayın.

Dediğim gibi cimere şikayetlerinizi bıkmadan usanmadan hergün yazın, korkmayın çekinmeyin.
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bu ülke de en az maaşı engellilerin aldığı yetmediği gibi bu maaşı almak için önüne türlü türlü engeller çıkardılar. 2013 de çıkardıkları kişi başı gelir yasası ile bir çok kişinin maaşı kesildi ve kesilmeye devam ediyor. Verdikleri bayram ikramiyesi ile de birçok kişinin engelli maaşının kesildiği söyleniyor. Bu hükümetten umutluyduk ama maalesef bu da diğer hükümetler gibi engelliler adına hiçbir olumlu katkı sağlamadığı gibi engelli maaşlarını ve haklarını sürekli geriye götürdü. Sayın Devlet Bahçeli birçok kez engelli maaşlarında kişinin kendi gelirine bakılsın demesine rağmen kulak tıkadılar. Bazı kesimlere yapılan zam engelliye verilen aylıktan bile daha fazla. Engelliler konusunda bir KKTC bile olamadılar. Geçtiğimiz günler de Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyetin'de engellilere ve yoksullara bir kereye mahsus 1000 TL dağıtıldı. Bunlar bırakın bunu yapmayı Devletin yıllardır verdiği engelli maaşını nasıl ortadan kaldırabiliriz diye uğraşıyorlar. Kanun ile verilen engelli maaşlarını yardıma muhtaç sıfatı getirdiler. Yazıklar olsun! Yazıklar Olsun! Yazıklar Olsun!

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    41 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Haklısınız @iLLeqaL
    Konu septik tarafından (26-10-2018 Saat 11:37:09 ) değiştirilmiştir.

Üye
    halil3333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

cımera yazdıgım mesaj ve vardıgı noktalar ve cevaplar

Üye
    halil3333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

18.11.2018 12:34 tarihinde internet üzerinden başvuru alındı.
    27.11.2018 01:47 tarihinde CİMER tarafından AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI tarafına sevk edildi.
    27.11.2018 10:20 tarihinde AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI tarafından MERSİN VALİLİĞİ tarafına sevk edildi.
    30.11.2018 14:37 tarihinde İÇİŞLERİ BAKANLIĞI > MUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI tarafından cevap yazıldı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)