Like Tree4Beğeni

Konu: 2022 Maaş Alanların Dikkatine

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

2022 Maaş Alanların Dikkatine

Sponsor Bağlantılar

25 ocak 2013 Yılında çıkmış olan 2022 yasası yönetmelik değişikliği 2014 yılı ile bazı illerde başlamıştır.
    ( Bilecik İlinde başlamıştır diğer illeri sizler aktarın ve ilgili arkadaşlarımızı bilgilendirmiş olalım.)

Bu yönetmeliğe göre engelli kişinin yaşadığı adreste yaşayan herkesin gelir toplamı ( Emekli , çalışan, kira alan , herhangi bir sebeble resmi anlamda gelir sayılan )

Ayrıca engelli kişinin yaşadığı adreste yaşayan kişilerin mal varlıklarının (evi- arsası-tarlası-dükkanı belediyelerce belirlenen rayiç değerinin 240/ 1 i varsa yine engelli bireyin yaşadığı hanedeki kişilere ait araçların 120/1 i )

Gelir toplamına eklenerek engelli bireye gelir kabul edilmekte ve engelli bireyin yaşadığı adresteki kişi sayısına bölündüğünde 255 tl muhataçlık sınırın üstünde olanların 2022 engelli maaşına hak etmediği yönünde kararlar alınmaktadır.

Sağlık raporları açısından geçmişte alınmış olan raporlar ekte yer alınmak sureti ile yeni raporlar istenmektedir.

Eski raporunuzun sürekli ibaresi olması yeni düzenlemeye göre bir anlam ifade etmemektedir ve yeni kapsamlı denen ve neleri kapsadığı belirlenen raporların alınması istenmektedir.

Bu durum nedesne 2022 aylığı alanları kapsamaktadır, mantık devereye girdiğinde madem sağlık raporlarının yenisi kurum değişti bahanesi ve yalan dolanla 2022 alanlardan isteniyorda neden geçmişte malul veya değil diğer emeklilik hakkına sahip olanlardan istenmiyor.

Ayrıca kişi reşit ve kendine ait bir gelir ve mal varlığına sahip değil ise neden (aile bir yere kadar ) başka kişilerin geliri engellilerin geliri olarak kabul ediliyor. Engellilere 37 yıl önce verilmiş haklar sorgusuz sualsiz ellerinden alınıyor. Vs...vs..

Arkadaşlar bu günceleme durumu yakın zamanda hepimizin başına gelecektir. (2014 yılı içersinde 2022 maaşı alanların tamamımı araştırılacaktır )

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Yeni yönetmelik çıkacak deniliyordu acaba neden çıkmadı , şimdi daha eski yönetmeliği (25 ocak 2013 Yılında çıkmış olan 2022 yasası yönetmelik değişikliğini) yeni diye mi uygulamaya başlayacaklar. Bunlar şaşırmışlar yazık etmişler.

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Yeni yönetmelik sanırım sadece engellileri oyalamak için ortaya atılmış bir yalan diye düşünüyorum aynen sizinde bahsettiğiniz gibi ocak 2013 yönetmeliği uygulanmaya devam ediliyor.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Arkadaslar bugun kaymakamliktan geldiler yeni yonetmelik ellerine ulasmis biz evde iki kisiyiz evde. bakim ayligida gelire dahil ediliyormus bu durumda dosya mutevelli heyetinde gorusulecek ve kesilecekmis 2022 maasimiz haziran ayligini alabilirmiyiz diye sordum. Dosya nezaman isleme alinir bilmiyorum dedi eve gelen memur

Üye
    AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

hani 2015 te inceleme yapılacaktı?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bilemiyorum bana soylenen bu yonetmelik bizim elimize geldi dedi 255 tl yi geciyorsa kesilecek dedi. Bende sordum 2015 de yuruluge girecegini duydum. Suanda sorun olurmu dedim dosyaniz ne zaman isleme alinirsa heyet degerlendirir kesilir dedi

Üye
    Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

sude eve kaç kişi geldi memurlar?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bir kisi geldi

Üye
    Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

sude neler sordu biraz konuyu detaylı anlatırmısın kapıdamı sordu yoksa evin içinemi girdi?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Yonetici arkadaslar size bi sorum olucak bu yonetmelik bildigim kadariyla 2015 den sonra uygulanmiycak miydi. Sizce 2015e kadar alabilirmiyim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)