Fırtına
    Guest

2022 Maaşı başvurusu hakkında.!

Sponsor Bağlantılar

bir arkadaşım 2022 maaşı için başvurmuş.. aşağıda yazılanlar ne anlama geliyor.?!

Adı: ...... Soyadı: ......
    T.C.Kimlik No: ...... Emekli Sicili:.........
    Vasi Adı: Vasi Soyadı:
    Emekli Nevi: ---- Durumu: İŞLEMDE
    Aylık Durdurulma Tarihi: Aylık Durdurulma Nedeni: TANIMSIZ
    Değişiklik Tarihi: Durumu:
    Yazışma Tarihi: Yazışma Durumu:
    Belge Açıklama Tarihi: Durumu:
    Rapor Tarihi: Rapor Açıklama:
    İşlem Tarihi: İşlem Açıklama:
    Ödeme Tarihi: Ödeme Durumu:
    Online Ödeme Tarihi: Online Ödeme Tutarı: 0.0
    Online Ödeme Açıklama: Son Maaşı (1 Aylık) Aylık almamaktadır.

Evrak Açıklamaları;

Havale Yeri Evrak Tarihi Varide No İşlem Tarihi Açıklama;

KARTAL KAYMAKAMLIĞI 23.05.2011 10852899 03.08.2011 Evrak sisteme kaydedildi.
    KARTAL KAYMAKAMLIĞI 23.05.2011 10852899 03.08.2011 Evrak işleme alındı.
    KARTAL KAYMAKAMLIĞI 23.05.2011 10852899 04.08.2011 Evrak işleme alındı.
    KARTAL KAYMAKAMLIĞI 23.05.2011 10852899 04.08.2011 Gereği yapıldığından arşive kaldırıldı.

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    127 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

İşlemler olağan seyrinde devam ediyor. Şu aşamada arkadaşın arkasına yaslanıp maaşın bağlanmasını beklesin.

Fırtına
    Guest

hııımmm.. arkadaşım adına; çok teşekkür ediyorum

Üye
    safari_054 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim bende bu cevabınızı hemen arayarak bildircem şimdiden cumanız mubarek olsun

Fırtına
    Guest

safari,

rica ederiz.. hayırlı cumalar..

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

G0 (Asgari ücretin 1/3'ne kadar) yeni yaptırdıgım testte ibaresi var önceki ödediklerimi alamam geri degilmi gelirimde bir degişiklik olmamasına ragmen 3 yıldır bu gss yi ödüyorum acaba önceden kişi başı gelir seviyesimi düşüktü yoksa evde bakım maaşımı gelirden sayılıyordu VE AYRICA 2022 MAASINA BAŞVURSAM BU SONUÇLA ALABİLİRMİYİM

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Sorunuzu tekrarlamışsınız.

GO sizi yanıltmasın, Gss hesabı yapılırken her GO 2022 maaşı alır diyemeyiz,

Sorunuza dönersek ödediğiniz gss primlerini geri alamazsınız, gss ödeme şartları asgari ücretin artışlarına göre değişmekte,

Gelir testi yapıldığında BRÜT asgari ücretin 3/1 çıkması durumunda GO yani sağlık giderlerinin devlet tarafından karşılanacağını ortaya çıkıyor, fakat 2022 talebinde bulunursanız NET asgari ücretten asgari geçim indirimi çıkarıldaktan sonra kalanın 3/1 den az gelir elde ediyorsanız, 2016 yılı için kişi başı 392 tl nin altında bir geliriniz var ise ve engel oranınız %40 ve üstündeyse 2022 aylığından yararlanabilirsiniz.

Son sorunuza ise evet bence hemen sydv na 2022 başvurusunda bulunun madem gelir testi sonucunuz GO çıkmış belki bu yılki muhtaçlık sınırı kişi başı 392 tl nin altında bir gelire sahipsinizdir ve 2022 den yararlanabilirsiniz.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunuzu tekrarlamışsınız.

GO sizi yanıltmasın, Gss hesabı yapılırken her GO 2022 maaşı alır diyemeyiz,

Sorunuza dönersek ödediğiniz gss primlerini geri alamazsınız, gss ödeme şartları asgari ücretin artışlarına göre değişmekte,

Gelir testi yapıldığında BRÜT asgari ücretin 3/1 çıkması durumunda GO yani sağlık giderlerinin devlet tarafından karşılanacağını ortaya çıkıyor, fakat 2022 talebinde bulunursanız NET asgari ücretten asgari geçim indirimi çıkarıldaktan sonra kalanın 3/1 den az gelir elde ediyorsanız, 2016 yılı için kişi başı 392 tl nin altında bir geliriniz var ise ve engel oranınız %40 ve üstündeyse 2022 aylığından yararlanabilirsiniz.

Son sorunuza ise evet bence hemen sydv na 2022 başvurusunda bulunun madem gelir testi sonucunuz GO çıkmış belki bu yılki muhtaçlık sınırı kişi başı 392 tl nin altında bir gelire sahipsinizdir ve 2022 den yararlanabilirsiniz.
    cevap için teşekkürler biz evde kzım ve ben 2 kişiyiz evde bakım maaşı alıyoruz evde bakım maaşı 2022 maaşı için gelirden sayılıyormu sayılıyorsa alamayız o zaman dogrumu evdev bakım maaşı gelirden sayılıyormu sorum bu teşekkür ederim saygılar

gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu

Yönetmelik derki:

12) (Değişik:RG-25/3/2014-28952) 2022 sayılı Kanun gereğince bağlanan aylıklar hariç olmak kaydıyla, 24/5/1983 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 7 nci maddesi gereğince yapılan evde bakım ödemeleri dahil, sürekli ve düzenli olarak alınan şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım, burs, harçlık gibi nakdî olarak verilmekte olan sosyal yardımların aylık ortalaması,

Bu durumda evde bakım maaşı gelir olarak kabul edilmektedir.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı gülümse_hayata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yönetmelik derki:

12) (Değişik:RG-25/3/2014-28952) 2022 sayılı Kanun gereğince bağlanan aylıklar hariç olmak kaydıyla, 24/5/1983 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 7 nci maddesi gereğince yapılan evde bakım ödemeleri dahil, sürekli ve düzenli olarak alınan şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım, burs, harçlık gibi nakdî olarak verilmekte olan sosyal yardımların aylık ortalaması,

Bu durumda evde bakım maaşı gelir olarak kabul edilmektedir.

o zaman hiç başvurmayayım 2022 maaşına biz 2 kişiyiz gss için gelir testi yaptırdım sıfır çıktı ama evde bakım maaşı 890 tl alıyorum bu durumda 2022 maaşı alamam degilmi teşekkür ederim saygılar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler