1. #1
  Üye

  Üyelik tarihi
  Apr 2011
  Mesajlar
  4
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu

  2022 Maaşı başvurusunda süreç nedir maaşın bağlanma esasları nelerdir?

  Sponsor Bağlantılar


  2022 maaşı için bir başvuru yapacagız ancak başvurunun ilk süreci nedir hangi yolları izlemeliyiz ve hangi kurumdan işe başlamalıyız ayrıca maaşın başvurusundan sonraki işleyişi nasıl devam etmektedir, maaşın bağlanma gönderilme ödenme süreci nasıl olmaktadır birikme tarihi hanği tarihten birikme altına alınacaktır bu konularda tahmin ediyorum ki sitenizde dogru yanıt alacağımı düşünüyorum ve cevaplarınızı bekliyorum


 2. #2
  Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Kırşehir
  Mesajlar
  5,327
  Bahsedilme
  2 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  Evet kurum olarak defterdarlık yada malmüdürlüğünden başlanmalı bu kurum il/ilçe olarak isim farklılığı olabilir. Bu kuruma başvuru yapılması halinde 2022 maaşı alınılmak istenildiği belirtildiğine hastaya hastaneden rapor almak için sevk verilecektir, alınacak olan sevkle hastaneden alınacak olan raporda en az %40 derecede özür oranı gerekmektedir, bunun haricinde evde kişi başına 100 lirayı geçmemesi halinde müracat yapılabilir ve 2022 maaşı alınabilir ve süreç aşagıdaki gibidir;

  Malmüdürlüğü başvuru kabul ettikten sonra gerekli evrakları yani bankalar tapu sgk gibi kurumlardan gelir durumun gösterilmesi için evrakların sizin tarafınızdan dolaştırılmasını isterler. Bu evrakların teslim edilmesi halinde 2022 sayılı Kanundan yararlanmak için yapılan başvurularda muhtaçlık kararı, ilçelerde ilçe idare kurulu, illerde ise il idare kurullarınca verilecektir. Bu kararın muhtaçtır kararı verilmemesi halinde kişiye yazılı olarak red kararı gönderilecek ve red sebebi gösterilecektir.
  Ancak kararın muhtaçtır denilmesi halinde evraklar Ankara yaşlılar ve özürlüler dairesi başkanlığı primsiz ödemeler genel müdürlüğüne gönderilecektir, burda kurum gerekli incelemeyi yapacaktır, orda incelmeyi tamamlayan kurum son kararı ve maaşın kararını vermek üzere yine kurum içerinde evrak tahsis servisine gönderilmek suretiyle neticeye gidilmektedir.
  Ancak burda süre olası eksiklikler ve düzeltilmeyi gerektirecek durumların oluşması halinde karar süresi uzayabilir, ancak yönetmelikte belirtildiği gibi birikme Yaşlılık, özürlü ve özürlü yakını aylığı için yapılacak başvurular Yönetmeliğin 11 inci maddesinde sayılan belgeler ile birlikte ilçelerde malmüdürlükleri, illerde ise defterdarlıklara yapılacaktır. Aylık bağlama işleminde başlangıç tarihi mahalli maliye teşkilatına yapılan başvuruyu izleyen aybaşıdır.
  Kararın bağlanmasından sonra biriken para ziraat bankasına yollanacak olup ondan sonra mart, haziran, eylül ve aralık olarak 4 dönemde maaşlar alınmaya devam edilecektir.


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş