Like Tree6Beğeni

Konu: 2022 maaşı ile ilgili 144 nolu telefondan aldığım bilgi

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

2022 maaşı ile ilgili 144 nolu telefondan aldığım bilgi

Sponsor Bağlantılar

slm arkadaşlar... ben bugün alo 144 aradım bakım maaşı ve 2022 maaşı algımı söyledim.artık bakım parası gelir olarak sayılacakmış diye sordum alo 144 deki bayan bana böyle bir konuyu bilmedigimizi ve şuan öyle birşey olmadıgını söyledi.fakat evde bakım parasına başvurursak 2022 maaşı gelir sayılacagını söyledi..yani evde bakım parası için hiçbir şekilde gelir sayılacak diye birşey söylemedi..fakat öyle bir yasa çıkar ve resmi gazetede yayınlanırsa olabilir dedi..benim ögrendigim bunlar isterseniz sizde bir arayın derim arkadaşlar.ve ögrendiklerinizi buraya yazın en azından birazda olsa rahatlarız..iyi günler

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Bağlayıcı olan size telefonda söylenen söz değil, yasa ve yönetmeliklerdir. 144 Nolu telefondaki memur size ne derse desin yönetmelikte evde bakım maaşlarının 2022 maaşı için kişi başı gelire dahil edileceğini söylüyor. Bakınız:> http://engelliler.gen.tr/f7/2022-say...isiklik-18198/
    Ve fakat 144 nolu telefona bakan memurların bunu bilmemesi doğal. Zira yönetmelikteki bu ibare 2015 yılında geçerli olacak.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ne diyelim. Sonuçta bu maaş engelli kişinin aldığı maaş,bakıcı maaşıda bakan kişinin maaşı oluyor.eğer kesinti olursa hakkımızı ararız bizde şimdilik yapacak birşey yok nasıl olsa sanırım.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Daha 8 ay var. Yani ya bu duruma el atın yada böyle şeyler paylaşıp milletin canını sıkmayın. Evet iyi hoş bir site fakat yapacak birşeyler varsa yapalım hep beraber mağdur olmayalım o zaman.2 gündür stresten ne yaptigimi bilmiyorum hani aç değilim açıkta değilim fakat ister istemez kesinti olunca sıkıntı olcak.

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Yakında bir kampanya başlatıp "alınan bakım ücretlerinin" 2022 maaşı için kişi başı gelire dahil edilmemesini isteyeceğiz. Umarım kampanyamız başarıya ulaşır.

Üye
    AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

kampanya başlatalım halil abi ne bekliyoruz ozaman

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

bence şimdiden başlatalım halil bey

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Neyi bekliyoruz?

2015 Yılına kadar yaklaşık 8-9 aya kadar mevcut engellilerin gelir seviyesinde bir değişiklik olmayacak bu durum son yönetmeliğin teminatı altındadır.

Bugün bizlerin herhangi bir çabası gayreti henüz olmamış bir soruna muhalefettir, yani bize siz neden ve ne istiyorsunuz denildiğinde verecek cevabımız olmayışıdır, bu konuda son yönetmeliğin uygulanma tarihine yakın bir baskı ve güçlü bir itirazla mümkün olan her yolu kullanarak ve hatta uygulamalardan sonra maaşı kesilenlerin bizzat tvlerde basında yer alması ile ve bizlerin e mail twit mesaj tarzı yoğun baskılarımızı kullanmamızla dikkat çekebileceğimiz bir durumdur.

Bu bahsettiğim durum bugün itiraz edilemz anlamına gelmez konuya bakış açınıza göre ve benim yaptığım tarzda bir kaç adrese e maille derdinizi veya itirazınızı sürekli olarak yazabilirsiniz.
    Halil Yılmaz ve Gazoz Agacı bunu beğendi.

Üye
    AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

halil abi ne zaman kampanya başlatacağız bir an önce kapmanya başlatalım ne bekliyoruz neyi bekliyoruz bu hakzızlığa dur diyelim?

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Önümüzdeki 1-2 hafta içinde bir metin hazırlayıp kampanyayı başlatmayı düşünüyoruz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)