Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

2022 maaşı itiraz dilekçeme gelen yanıta nasıl bir cevap vermeli ve ne yapmalıyım?

Sponsor Bağlantılar

Defterdarlığımıza (Muhasabe Müdürlüğü) verniş olduğunuz dilekçenize istinaden, 2022 sayılı yasadan yararlanmanız için adınıza açılan 2011/134 no.lu dosyanızın incelenmesi sonucunda; ikametgahınızın Marmaris/MUĞLA olduğu, ailenizle birlikte aynı ikametgah adresindeki evde birlikte oturduğunuz ve babanızında 6001………. Sicil numarası ile SGK kaydının bulunduğu tesbit edildiğinden, Valilik il İdare Kurulunca 2022 sayılı yasaya göre aylık bağlanma koşulunu taşımadığınızdan muhtaç olmadığınıza karar verilmiş olup, tarafınıza aylık bağlanmamıştır.

Ancak; belirtilen şartlarınız değişti ve muhtaç iseniz , 2022 sayılı yasaya göre ikametgah adresinizin bulunduğu MUĞLA/Marmaris Mal müdürlüğüne müracaat etmeniz gerektiği hususuna;
    Bilgilerinize arz ederim.

Ben 8 ay önce başvurduğumda ikametgahım marmarisdeydi ama suan tokat a aldırdım.bu dilekçeye göre nasıl bir yol izlemeliyim

Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Siz Muğla'dayken maaşınız kesilmiş ve siz şimdi Tokat'tasınız peki maaş alabilmek için, maaşın kesilmesini sağlayan yada maaşı almamanızı engelleyen bazı maddi şartlarda degişiklik oldumu, yukarda anladığım kadarıyla muhtaç olmadığınız anlaşılmış peki şimdi şartlarınız yine aynımı?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

hayır ben maaş almıyorumki kesilsin.biz 3 sene önce tokata memlketimize taşındık.ben 1 sene önce 2022 maaşına başvurdum.ama ben ikametgahımı daha 3 ay önce aldım tokata.ama 2022 maaşına basvurdugumda hem tokatta hemde marmarisdeydi ikametgahım.ama şimdi sadece tokatta.hayır kesinlikle maddi açıdan deil.sigrotalı deniliyo benim babamın sigortasından zaten yararlanmıyorum asgari ücretle calısıyor.

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Kaç yaşındasınız evde kaç kişi kalıyorsunuz ve toplam gelirleriniz ne kadar?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

23 yaşındayım 4 kardeşim+annem babam.Babam asgari ücret sigortalı.benim anlamadıgım ssk kaydı bulundu deniliyor maaşla ne alaksı var.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

ve son ikametgag kaydımız yaptırdıgımızda babam bizimle kalmıyo olarak kaydettirdik.yani annem ve 4 kardeşiz.yeniden bu şekildemi basvurmalıyım yoksa baska bir yolu varmı

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Anlıyorum sizin babanızın ssk'sından yararlanmanız sorun degil, gelir durumlarınızın yanısıra giderleriniz ve evdeki kişi sayısı baz alınırsa maaşı almanız gerekiyor, babanızın sigortalı olması maaşı almanıza engel degil o yüzden itiraz edin ve maaşı almanız gerektiğini belirtin.
    Memurlara babanızın sadece sağlığından yararlanıyor olmanızın maaşı almanıza engel olmayacagını belirtin ve bu konuda ısrarcı olun maaşı almanız gerekiyor şartlarınız uygun..

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

hayır ben babamın sağlından yararlanmıyorki.benim demek istediğim bana gelen cevapda babanızın SGK kaydının bulunduğu tesbit edildiğinden bağlanmadı deniliyor.ama babam tabiki sigortalı olacak çünkü çalısıyor ve emekli olmak istiyor.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

mehmet bey.ben tekrar basvursam tekrar beni hastaneye göndercekler bana yazıl değil mi raporumu almısım.okadar ayakda bekliyecem resmen eziyet

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

O zaman itiraz edip babanızın sigortasından yararlanmadığınızı sizin sosyal güvenceniz olmadığını ve babanızın aldığı asgari ücretin ancak evin kira mutfak gideri fatura giderleri gibi giderlere yettiğini ve size verecegi nakafa miktarının kalmadığını belirtin maaşı bağlamaları lazım.
    Evde gelirlerden yukarda söz ettiğimi giderlerin çıkartılmasından sonra evdeki kişi sayısına bölündüğünde 100 lirayı geçmemesi halinde maaşı almanız şart bu durum anlattığım gibiyse derhal itiraz edebilirsniz sanıyorum yanlış bir karar vermişler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)