Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

2022 maaşı ve bakım maaşı alıyorum evlenirsem kesilebilirmi

Sponsor Bağlantılar

yaklaşık 4 senedir 2022 maaşı alıyorum annemde 3 senedir bakım maaşı alıyor rapor oranım %80 şizofreni teşhis evlenme durumum var evlenirsem bu maaşlarıma herhangi bir şey olur mu yoksa aynen devam eder mi?

Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Eger evlendikten sonra gelirde ve giderse degişiklik olmazsa maaşlar kesilmez ancak bakıcı eger evlendikten sonra yanınızda olmayacaksa degiştirmeniz gerekiyor.

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

annemle birlikte yaşayacağız bakıcı annem olarak kalacak verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

mrb ben 2022 maaşı alıyordum ve %76 sürekli raporum var bir yıl önce özel bir şirkette sigortalı işe başladım muhasebeciye raporu verdim ancak rapora gerek yok ben sistemden engelli statüsünden giriş yaptım dedi bu girişle hiçbir yere bildirmeden ben vergi indirimi gibi haklardan faydalanabilirmiyim

Üye
    sinandeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    etme bulma dünyası afacan sokak no 30 evde yokuz ;)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

rapor olmadan vergi indiriminden yararlanamazsınız

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

iyimser bende personel memurluğu yaptım öle saçma birşey olamaz sizin muhasebecinin elinde öle bir yetki yok bu durumu raporunuzla beraber sgk ya bildirmek zorunda (muhasebeciniz sizin raporu posta yolu ile göndermemiş ise)(büyük ihtimalle iş yeri engelli kotasını doldurduğunu beyan etmek istemiştir. Zira cezalar baya ağır.)
    Sizin yapacağınız en doğru olay en kısa zamanda iş yerinizden alacağınız belge ile maliye ye deftardarlığa giderek vergi indirimi istemeniz gerekir alacağınız 1-2-3. derece vergi indirimide emeklilik şartlarınızın iyileştirilmesinde ki sizin 3600 gün yani 10 yıllık çalışma süresi ve 15 yıllık sigortalılık süresi içersinde emekli olmanızı sağlar.

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

evlendikten sonra ben 2022 maaşı aldığım için gss kapsamındayım eşim gss kapsamına girermi?

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Siz 2022 maaşı aldığınız sürece gss kapsamındasınız ve 2022 den yararlandığınız sürece eşinizinde gss kapsamında olması gerekir.
    Siz yinede 144 nolu ücretsiz hattı arayarak bu konu hakkında bilgi alın eşiniz için gss kapsamında olup olmadığını öğrenmeye çalışın garanti olsun.
    Burada dikkat edilecek nokta evlendikten sonrak eşinizin gelir ve mal varlığının getirilerinin yaşadığınız hane gelirlerine ekleneceğini ve hane gelirlerinin hanede yaşayan kişi sayısına bölündüğünde 243 tl muhtaçlık sınırını aşmaması gerekir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)