Like Tree4Beğeni

Konu: 2022 maaşım kesildi YARDIM! Geri Alabilirmiyim?

Üye
    Dracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

2022 maaşım kesildi YARDIM! Geri Alabilirmiyim?

Sponsor Bağlantılar

ilk öncelikle yanlış yerde konu açtıysam site yöneticilerinden özür diliyorum.
    Konu şu : Ben ikinci el araç aldım engelime göre tertibat taktırabilmek için aracı kendi adıma yazdırdım bir yıl sonra da 2022 maaşım yeşil kartım iptal edildi kesildi
    sizinle paylaşmak istedim yol göstereniniz olursa sevinirim saygılar.

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@Dracula

Siz araç aldığınızda o aracın kasko değerinin 120/1 oranında gelirinize eklenir diyor 2022 yönetmeliği, eğer bu gelir artışı sebebi ile (2018 yılı sonuna kadar 483 tl) kişi başı gelir sınırını aştıysanız maaşınızın kesilmesi normal.

Yapabilecek tek şey tekrar 2022 engelli maaşı müracatı yapmak, gelir testi yaparlar 483 tl kişi başı gelir seviyesinin altında bir rakam çıkarsa tekrar maaşınız bağlanır.

Üye

Bahsedilme
    13 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Dracula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk öncelikle yanlış yerde konu açtıysam site yöneticilerinden özür diliyorum.
    Konu şu : Ben ikinci el araç aldım engelime göre tertibat taktırabilmek için aracı kendi adıma yazdırdım bir yıl sonra da 2022 maaşım yeşil kartım iptal edildi kesildi
    sizinle paylaşmak istedim yol göstereniniz olursa sevinirim saygılar.
    Yanlış yapmışsın ben 1 kilo prinç alacağım zaman gece en son kapanan market önünde siyah şemsiye ile bekliyorum hatta tedaşta arkadaşım var sokak lambalarının şalterini kapatım gece karanlığında siyah poşette siyah şemsiye ile alış veriş yapıp eve giriyorum artık devlet öyle olduki göktürk uydusundan aldığınız bir çöpü dahi takip edip sosyal yardımları kesmekle uğraşıyor sen kalkmışsın kendi adına dünyanın en lüks aracını almışsın dua et geçmiş ödemeleri geri talep etmesinler.

Üye
    Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Dracula

Siz araç aldığınızda o aracın kasko değerinin 120/1 oranında gelirinize eklenir diyor 2022 yönetmeliği, eğer bu gelir artışı sebebi ile (2018 yılı sonuna kadar 483 tl) kişi başı gelir sınırını aştıysanız maaşınızın kesilmesi normal.

Yapabilecek tek şey tekrar 2022 engelli maaşı müracatı yapmak, gelir testi yaparlar 483 tl kişi başı gelir seviyesinin altında bir rakam çıkarsa tekrar maaşınız bağlanır.
    Günaydın zaman ayırıp cevap yazdığını içinteşekkür ediyorum. Bir sorum olacak aracın kasko değerinin 120/1 oranını örnek vererek açıklarmısınız? Saygılar.

Üye

Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Dracula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın zaman ayırıp cevap yazdığını içinteşekkür ediyorum. Bir sorum olacak aracın kasko değerinin 120/1 oranını örnek vererek açıklarmısınız? Saygılar.
    Örneğin aldığınız araç 100.000 TL kasko bedelli bir araç.120.000 TL nin 120/1 =833,3 TL.Yani bu durumda hane gelirinize 833.33 TL her ay için ekleme yapacaksınız.Yani aracınız size her ay 833.33 TL para getiriyormuş gibi hesaplayacaksınız.

Üye

Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı mehata19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Örneğin aldığınız araç 100.000 TL kasko bedelli bir araç.120.000 TL nin 120/1 =833,3 TL.Yani bu durumda hane gelirinize 833.33 TL her ay için ekleme yapacaksınız.Yani aracınız size her ay 833.33 TL para getiriyormuş gibi hesaplayacaksınız.
    Yukarda yanlış yazmışım.120.000 TL nin 120/1 i değil 100.000 TL nin 120/1 i 833.33 TL dir.
    septik bunu beğendi

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@Dracula

Rica ederim. @mehata19 Arkadaşımız doğru örneklemiş. Aracın fiyatını 120 ye bölünce ortaya çıkan rakam gelirinize eklenir.
    mehata19 bunu beğendi

Üye
    Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Dracula

Rica ederim. @mehata19 Arkadaşımız doğru örneklemiş. Aracın fiyatını 120 ye bölünce ortaya çıkan rakam gelirinize eklenir.
    Arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ediyorum kusura bakmayın değerli zamanınızdan alıyorum aldığım araç 36 binlik bir araç oda senet katşılığı taksitle aldım diye ama kayıtlara baktığım zaman bana söylenilen aracın 40 bin tl bu yüzden maaşın kesildi aracıda başka birinin adına kayıt edersem kullanamam ortada kaldım ne yapmalıyım sizce?

from.istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Araba ev alanlar, kirada oturmayanlar aylık 400,650 TL'ye muhtaç değil demektir..
    Bunlardan birine sahip olan herkes, gidip kendi kendine dilekçe verse ve maaşının kesilmesini istese..
    Belki gerçekten bu paralara ihtiyacı olan insanlar daha fazla maaş alacak..
    Devletten zengin miyim, devletin malı deniz düşüncesinden vazgeçemiyoruz..
    Geçen de biri Sıfır Km Honda Civic almış 120 Bin TL değerinde araba..
    Bakım maaşı kesilmiş, onun peşine düşüyor..Ona göre arabanın yakıtı beleşe gelecek..
    Ne güzel İstanbul beee..
    Gerçek ihtiyaç sahiplerini de mağdur ediyoruz..

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu
    Sponsor Bağlantılar

@from.istanbul

Bence açıklamanızda haksızlık var, engelli kişilerin araç alma konusunda sıkıntı yaşamamsı lazım, çünkü sağlıklı insanlardan daha çok ihtiyacı olduğu ortada.

Hata araç alan engellide değil, hata yasa yönetmelik yaparken verilen kararların yalnışlığında, 2022 yönetmeliği son 5 yılda 4-5 kez düzenlenmesine rağmen halen 2022 engelli maaşı alma şartlarında engelli kişi araç alması halinde veya mevcut aracı varsa gayet açık şekilde 120/1 gelir sayılır şeklinde madde koyup engelli araç aldığında mevcut kişi başı gelir seviyesi 483 tl muhtaçlık sınırı altında olsa bile bir çok kişinin 2022 maaşları kesildi kesiliyor.

@Dracula

Ne yapmanız gerektiği ortada ya araç sahibi olacaksınız yada maaş sahibi tercih sizin. Başka seçenek yok malesef.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)