Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Kardeş ismini ve telefonunu veremem üzgünüm; ancak buradan dosyamın durumunu paylaşırım. Dosyamın durumununa göre ilerleyen günlerde sana özelden yazabilirim... BİMER felan hikaye adamın varsa bu işler yürüyor. Ankara da ki dosyamı ancak bir yere kadar getiriyor. Olay bağlı olduğunuz vakıf müdüründe bitiyor. Yönetmelikten, genelgeden memurların hiç birisinin haberi yok. Müdür/Müdüre de iş bitiyor. İsterse ilk başvurduğun tarihe göre işlem yapıyor. İsterse 2013 tarihine göre iş yapıyor. Benim şansıma egosu tavan yapmış birisi geldi ve 2 hafta önce yollanmış dosyaları bile araştırmadan gelmedi diye biliyor. Ankarayı aradığım zamanda ben yolladım diyor yani işi yokuşa sürüyorlar. Tek bir şey yazayım sizlere 2013 öncesi başvuru olan kişiler için yazıyorum olayın üzerine gidin. Genelgede 2013 öncesi için mevzuat var. Hakkınızı arayın...

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Konuyu takip edenler için yazıyorum.. bir kaç gün önce Ankaradan telefon geldi 2011 başlatmış olduğum dosya 2013 haziran ayına kadar geçen yılların parasını bulunduğun vakıflar müdürlüğüne git dediler, kayıt açsınlar birikmiş paranı alırsın dediler. Kayıt açınca gerekli şartları yerine getirebiliyorsan maaşın devam eder yoksa maaşın kesilir dediler ( Kat sayı olayı)

Sonra aklıma bir kaç soru geldi....

1. Maaşım yeni kanun gereği 2013 ocak ayında kesiliyorsa, bana 2013 haziran maaşını neden veriyorlar
    2. Kesilecek ise bile bile neden maaşı alayım ki ? Sonuçta Kayıt açtırana kadar devam ediyor.. Beklerim maaş biriksin.. Şartlar olgunlaşana kadar
    3. Bugun telefonla avukatla konuştum.. Maaşı kesin almayın dedi.. Gerekcesi ise 2011 - 2012 yılları arasında memurların iş bilmemezliği yüzünden bazı kişilere maaş bağlanmış. Siz şuan alabilirsiniz ama 2 sene sonra faizli olarak geri ödeme yaparsınız dedi...
    4. Merak ettiğim bir konu 2013 öncesi kayıt yaptıranlar Kanun geriği 119 tl geçtiği halde bugun kü tarihde halen para alıyorlar mı ? Kesin ti var mı ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)