Like Tree5Beğeni

Konu: 2022 maaşımı iptal edersem sağlıktan yararlanabilir miyim?

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

2022 maaşımı iptal edersem sağlıktan yararlanabilir miyim?

Sponsor Bağlantılar

merhabalar 2022 maaşımı iptal edersem sağlıktan yararlana bilir miyim

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

2022 maaşınızı kestirmeniz durumunda gelir seviyenizde bir artış olmayacak veya bir işe girerek sgk dan yararlanmayacaksanız.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek engelliyim fakat 2022 maaşımı kestirmek istiyorum gelir seviyemde bir değişiklik yok sadece gss ödemeden sağlıktan ücretsiz yararlanmak istiyorum demeniz halinde engelli kapsamından çıkartılarak ücretsiz sağlık haklarından yararlanmanız gerekir.

Yanlız sorunuz bana garip geldi 2022 maaşını alma şartlarınız varsa zaten hem maaş alıp hemde ücretsiz sağlıktan yararlanıyorsunuz
    Aynı şartları koruduğunuz halde neden maaşı kestirmek istiyorsunuz?

Gelirinizde bir artış olup kişi başı muhtaçlık sınırı üzerine çıkıyor veya isteğe bağlı sgk primi yatırmanız bir işe girmeniz durumunda maaşınız kesilir işe girdiğiniz veya isteğe bağlı prim ödemeniz durumunda sağlıktan zaten yararlanırsınız. Aksi halde gss primi ödemek zorunda kalırsınız.
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

merhaba benim annem 65 yaş maaşı alıyor ,geçtiğimiz günlerde bu maaşı engelli maaşına çevirebilmek için devlet hastanesine başvurduk.tetkikleri tamamlanmak üzere.benim öğrenmek istediğim, anladığım kadarıyla mevzuat değişmiş engel oranı yeterli çıkarsa bu maaşı nasıl bağlatacağız

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Sizin 65 yaş maaşını engelli maaşına çevirmek için hastahaneden aldığınız sağlık raporunu en az %40 olması halinde adresinizin bağlı olduğu il ilçe Kaymakamlık veya Valiliklerde bulunan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına 2022 engelli maaşı için başvuru yapmanız gerekir.

Yanlız rapor oranınız %40 ve üzeri olması engelli olduğunu gösterse dahi sydv nın başvuru yapan kişinin adresinde yaşayan kişilerin tüm gelirleri ve mal varlıklarının rayiç değerlerinin 240/1 ini gelir sayarak aynı adreste yaşayan kişi sayısına bölecekler ve çıkacak rakam 2014 yılı ilk 6 ayı için geçerli olan 255 tl muhtaçlık sınırın üzerinde çıkması durumunda engelli maaşı bağlamıyor.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Oturulan ev kendilerininse rayiç bedel, veya kiraysa kira tutarı muhtaçlık hesaplamasına eklenmiyor son çıkan yasada böyle diyor.

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

mecburiyetten evde bakım maaşı alıyordum kesildi kişi başı geri yüzünden aylık maaşa ihtiyacım var ondan 2022 iptal edersem alabilir mişim ama sağlıktan düşüyormuşum engelli kapsamından da çıkarsam hiçbir şeyden yararlanamam herhalde

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@abdullahatakul, Yukarda arkadaşlarımız aktarmış. Bende onlarla aynı görüşteyim. 2022 maaşı alan biri otomatikmen gss kapsamındadır. 2022 maaşını kestirmenizle nasıl sağlıktan yararlanacaksınız anlayamadım. Anne yada babanızın üzerinden sağlıktan yararlanmayımı kastediyorsunuz yoksa.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

dün kaymakamlıkta bir yetkili ile görüştüm engel oranının %70 ve üzeri olması gerektiğini söyledi annem 65 yaşın üzerinde olduğu için %70 in altında olursa engelli maaşı bağlanamıyormuş anlamsız geldi bana böyle bir şeyden haberiniz varmı acaba ?

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Yok öyle bir şey. Şartların tutması halinde özürlülük oranının %40 ve üzeri olması yeterlidir.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

teşekkürler...

septik bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)