Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

2022 maaşına başvursam sosyal yardımlaşma vakfından aldığım yardım kesilirmi?

Sponsor Bağlantılar

selam ben 54 yaşındayım şu an hastalığım dolayısıyla çalışamıyorum. sosyal yardımlaşma vakfından yardım alıyorum sadece. 2022 özürlü aylığına başvursam başvurum kabul edilirmi? birde sosyal yardımdan aldığım para kesilirmi? sağlık raporumun oranı ise %49

Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Evet şartlarınız uygunsa maaşınız bağlanır, hastaneden alınmış en az %40 özürlülük raporu ile birlikte evdeki gelirleri evdeki giderlerlerden düşüldüktan sonra kalan miktarı evdeki kişi sayısına bölündüğünde 100 lirayı geçmemesi halinde maaşı alırsınız.
    Ayrıca 2022 maaşına başvurmanız almanız sosyal yardımlaşmadan alınan yardımların önünü kesmez bu konuda yinede son cevabı vakıf verir.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

gidip vakıfa sorayımmı? bide raporu çok önceden almıştım 6-7 yıl önce o raporla başvurabilirmiyim 2022 ye??

Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Geriye dönük en fazla 5 yıllık rapor geçerli olur daha eski rapor geçerli olmaz.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Yenisini çıkaracam yani. yaa bu devlet biz engellilere eziyet vermek için elinden geleni yapıyor yani. hastalık aynı hatta daha kötü neyini yenileyecez hay allahım ya.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)