Like Tree1Beğeni

Konu: Emekli sandığından yararlanıyorum diye 2022 maaş başvurumu reddediyorlar ne yapmalıyı

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Angry Emekli sandığından yararlanıyorum diye 2022 maaş başvurumu reddediyorlar ne yapmalıyı

Sponsor Bağlantılar

merhaba mal müdürlügüne gittim 3 gün önce emekli sandigindan yararlandigim için 2022 maaşi alamazsin deyip geri gönderdiler. emekli sandigini iptal ettirmek için ne yapmak gerekiyor ? nereye müracaat edicem veya 2022 maaşi almak için ne yapiyim. ?

kadin yok olmaz diyor devlet hastanesine müracat belgesi vermiyor

nolur yardim edin abilerim. maddi durumumuz çok kötü çalişamiyorumda hakkimi yiyorlar

Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Emekli sandığından siz bizaat yararlanıyormusunuz yoksa anne-babadan mı yararlanıyorsun dolaylı olarak orası önemli?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Mehmet Yalçın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emekli sandığından siz bizaat yararlanıyormusunuz yoksa anne-babadan mı yararlanıyorsun dolaylı olarak orası önemli?
    annemin emekli sandigindan bizzat yararlaniyorum sadece sağlik ama emekli sandigima annem raporumu ve dilkeçe gönderdi o şekilde yararlanmaya başladim yalçin abi yaptik bi hata işte

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Annenizin üzerinden sadece sağlıktan yararlanmanız 2022 maaşı almanıza engel degildir yönetmliğin aşağıdaki sayılı maddesini söyleyin bakalım ne diyecek malmüdürlüğü..

5.11. Aylık almakta iken, kanuni yakınının sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanmak için aylığından feragat etmesi nedeniyle aylıkları kesilenlerden, daha sonra yeniden aylık talebinde bulunmaları halinde sağlık yardımından yararlanmadığına dair ayrıca belge istenmeyecektir.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Mehmet Yalçın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Annenizin üzerinden sadece sağlıktan yararlanmanız 2022 maaşı almanıza engel degildir yönetmliğin aşağıdaki sayılı maddesini söyleyin bakalım ne diyecek malmüdürlüğü..

5.11. Aylık almakta iken, kanuni yakınının sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanmak için aylığından feragat etmesi nedeniyle aylıkları kesilenlerden, daha sonra yeniden aylık talebinde bulunmaları halinde sağlık yardımından yararlanmadığına dair ayrıca belge istenmeyecektir.
    mehmet abi bu yönetmelik nerde yaziyor derlerse ne dicem peki ?

ya bunada hayir derlerse ne yapcam bide rezil olmak var orda annem ile gittik geri gönderdiler abi

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Rezil olacak birşey yok 2022 yönetmeliginde 5.11 numaralı maddede yazıyor alenen diyorki 2022 maaş alırken feragat edenler yakınlarının sağlık haklarına geçip 2022 maaşına başvurmak isterlerse, sağlık haklarından yararlandığına dair evrak istenilmez deniliyor, senin daha önce yaptıgın bir feragat yok ama mantıksal olarak yakınının sağlık haklarından yararlananlar 2022 maaşı deniliyor ve başvurandan sağlık haklarından yararlanma evrakı istenilmiyor, kısacası madde yönetmelik yakının sağlık haklarından yararlananların sağlık haklarından yararlanma evrakları istenilmez diyor ben bu maddeyi böyle yorumluyum iş bu maddeyi memurun nasıl yorumlayacagında ve gidip bu maddeyi öne sürün bakalım ne diyecekler olmazsa mülmüdürlüğünde müdürle bir görüşün bu madde 2022 yönetmeliğinin aşagıdaki tarihli geneldesinde 5.11 sayılı maddede mevcuttur.

http://engelliler.gen.tr/f7/25-02-20...enelgesi-5927/
    Manisali bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

abi doğruda işte mal müdürlügü işine geldigi gibi anliyor sevk kağidi vermiyorlar

korkuyorum tekrar geri çevirilirim diye abi

emekli sandigini iptal edip de başvursam abi nasil iptal edebilirim. ?

benim annem vasimdir.

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Sen önce dediğim gibi bu maddeyi öne sürerek malmüdürlüğüne bir müracat bakalım ne diyecekler ondan sonra olumsuz derlerse eğer o zaman başka bir çıkar yol bulalım

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bİmer

başbakanlik bimer yazi yazdim gelen cevaba göre senin sunduğun belgeler ve bimer yazisi ile mal müdürlügüne gidicem mehmet abi bu işin arkasini birakmicam.

birde ege üniversitesi raporu işe yariyormuş yönetmelikde buda yaziyor.

onla ilgilide yazi yolladim bimere

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Bimer'in cevabını bize bi aktar bakalım ne diyecekler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)