Like Tree1Beğeni

Konu: İlk defa alınacak %40 engelli maaşı tutarı nedir?

Üye

Bahsedilme
    8 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

İlk defa alınacak %40 engelli maaşı tutarı nedir?

Sponsor Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim.ismim mustafa Serdar kırıkkale de yaşıyorum 42 yaşındayım.
    Benim dokuz yaşında atibik otizm hastası oğlum var. Bu yıl mart ayında % 40 rapor alıp 20.03.2018 tarihinde sosyal yardımlaşmaya teslim ettik. Haziran ayında sms ile mesaj attılar onaylandı diye. Eylül ayında birikmiş maaş alacaksınız dediler. Sormak istediğim şudur.
    1- Bize ilk defa ne kadar ödenecektir. Bunun bir hesaplamasi var midir. Çünkü sitede okuduğum üzere ilk defa alip ta eksik para alanlar var.eksik yatarsa ona göre hakkımızı arayalım.
    2- Biz ne zaman yani ayin kacinda ve nereden bu maaşı alacağız. Kimisi ptt diyor kimisi ziraat bankası diyor.
    Daha önce hiç rapor maaşı almadık. Bu konuda bizlere yardımcı olursanız çok sevinirim.

serbetcimehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    1
    Bahsedilme
    25 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

merhaba arkadasım ,
    öncelikle çok gecmiş olsun mevlam acil şifalar versin,
    söylediğinize göre oğlunuz 9 yaşında diye alırsak 2009 doğumludur, bu maaşlar doğum tarihinin son rakkamına göre her dönemim başı olan ayın 6. sı itibariyle 3 ayda bir ödenmekteydi, aşağıdaki tabloya göre bakacak olursak ki 3 aylık verilseydi biliyorsun 2022 maaşları artık aylık ödenecek

ÖDEME GÜNLERİ

Ödemelerde oluşabilecek yığılmaları önlemek amacıyla;
    • Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inci günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü.
    Ödeme yapılmaktadır.

sizin de çocuğunuzun doğum tarihinin son rakkamı 9 olduğu için ayın 9 eylülde yani alacaksınız size zaten sms ve mektupla bilgilendirme yapılacaktır

serbetcimehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    1
    Bahsedilme
    25 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

aylık ödemeye dönüldüğü için ve biriken paralarınızda buna eklenip ödemenizi alırsınız

Üye

Bahsedilme
    8 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Ilginize teşekkür ederim zahmet verdim size. Peki bunu ptt denmi yoksa ziraat den mi alacağız bir bilginiz var midir.

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@Serdarturk

Sitemize hoş geldiniz. Geçmiş olsun Allah şifa versin.

Yönetmeliğe göre 2022 engelli maaşı müracaatından bir sonraki aybaşı itibarı ile maaşınız içerde birikmeye başlar, mart ayında müracaat ettiğinize göre nisan ayından bu tarafa biriken maaşları toplu olarak PTT şubelerinden alabilirsiniz.

İçerde 5 aylık birikmişiniz ayrıca 2022 maaşları peşin yattığı için eylül ayı maaşıyla birlikte 6 aylık olarak alacaksınız. Sizin hesap biraz karışık haziran ayına kadar 353 x2 ay = 656 tl hazirandan bu tarafada eylül ayı peşin 433 x 4 ay = 1732 tl toplamda ise yaklaşık 2388 tl almanız gerekir.

Normal şartlarda eksik maaş yatmaması gerekir verdiğim rakama yakın bir rakam 3-4 eylülde e devlette, Soysal güvenlik ve Sigorta bölümünden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kısmından sosyal yardım bilgilerine girerek yatan miktar ve ödemeniz hazırdır şeklinde açıklamada görebilirsiniz. Her hangi bir eskislik hata yada anlayamadığınız durum olursa ya bağlı bulunduğunuz sydv ndan yada mesai saatları içersinde 144 nolu ücretsiz hattan bilgi alabilirsiniz.

ÖDEME GÜNLERİ

• Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her ayın 5 inci günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her ayın 6 ıncı günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her ayın 7 inci günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her ayın 8 inci günü.
    • Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her ayın 9 uncu günü.

Ödeme yapılmaktadır.
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    8 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Serdarturk

Yönetmeliğe göre 2022 engelli maaşı müracaatından bir sonraki aybaşı itibarı ile maaşınız içerde birikmeye başlar, mart ayında müracaat ettiğinize göre nisan ayından bu tarafa biriken maaşları toplu olarak PTT şubelerinden alabilirsiniz.

İçerde 5 aylık birikmişiniz ayrıca 2022 maaşları peşin yattığı için eylül ayı maaşıyla birlikte 6 aylık olarak alacaksınız. Sizin hesap biraz karışık haziran ayına kadar 353 x2 ay = 656 tl hazirandan bu tarafada eylül ayı peşin 433 x 4 ay = 1732 tl toplamda ise yaklaşık 2388 tl almanız gerekir.

Normal şartlarda eksik maaş yatmaması gerekir verdiğim rakama yakın bir rakam 3-4 eylülde e devlette, Soysal güvenlik ve Sigorta bölümünden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kısmından sosyal yardım bilgilerine girerek yatan miktar ve ödemeniz hazırdır şeklinde açıklamada görebilirsiniz. Her hangi bir eskislik hata yada anlayamadığınız durum olursa ya bağlı bulunduğunuz sydv ndan yada mesai saatları içersinde 144 nolu ücretsiz hattan bilgi alabilirsiniz.

ÖDEME GÜNLERİ

Ödeme yapılmaktadır.
    Aciklamalariniz icin tesekkur ederim. Az once sosyal yardımlaşmayı aradim. Bana 4 aylik birikmisinizi 5 eylulde alabilirsiniz dedi. Martta teslim etmistik raporu. Ama 5 ayligim olmasi gerekiyordu. Anlicaniz nisan ayini yutmuslar. Bunun icin nereye itiraz edebilirim acaba ?

Üye

Bahsedilme
    8 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Serdarturk

ÖDEME GÜNLERİ

Ödeme yapılmaktadır.
    Aciklamalariniz icin tesekkur ederim. Az once sosyal yardımlaşmayı aradim. Bana 4 aylik birikmisinizi 5 eylulde alabilirsiniz dedi. Martta teslim etmistik raporu. Ama 5 ayligim olmasi gerekiyordu. Anlicaniz nisan ayini yutmuslar. Bunun icin nereye itiraz edebilirim acaba ?

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@Serdarturk

Rica ederim, Yine bağlı bulunduğunuz sydv na itiraz edeceksiniz, aşağıda 2022 yönetmeliğindeki başvuru tarihini takip eden aybaşıdır şeklindeki
    maddeyi yazıyorum isterseniz itirazınızı içeren bir dilekçeyle, aşağıdaki yazıdığım yönetmelik maddesinide ekleyerek sydv na verin.

2022 YÖNETMELİĞİ

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Değerlendirme, Karar ve Ödeme

MADDE 9 – (1) Mütevelli Heyeti kararı ile muhtaçlığı tespit edilerek aylık bağlanan kişilerin aylığa hak kazandıkları tarih, başvuru tarihini takip eden aybaşıdır

Bahsedilme
    4 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Buna göre ben mayıs 8 de evrak verdim ama heyet haziran 20 gibi toplanıp onayladı..
    10 yıldır maaş alıyordum 2017 Aralık ayında kesilmişti..2017 aralıkta 64 TL aldım..
    ama %82 rapor için, 1950 tl yatırıldı..benim de bir maaşım içeride mi kalmış oluyor?
    Aralıktan tutarsak 6 maaş içeride kalmış oluyor..
    Bunları geri alma şansımız var mı?

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu
    Sponsor Bağlantılar

@Fatih.Mehmet

Aralıkta maaşınız kesilmiş, kesildikten sonra yeni müracaata kadar olan kısım için ödeme yapılmaz, yeni müracaat edilen tarihten bir soraki aybaşı itibarı ile içerde birikir. Mayıs müracatına göre haziran, temmuz, ağuştos, ve peşin olarak eylül maaşları toplu olarak yatması gerekirdi, toplamda 4 ay, haziran zammıyla beraber %70 ve üzeri raporlar için aylık 650 tl ödendiğine göre 4 ay x650 tl = 2600 tl yatması gerekirdi.

Geri alma şansınızı vereceğiniz itiraz dilekçenizin sonucuna göre anlayacağız. Neden 1950 tl yatmış mantıklı bir sebeb sunmaları gerekir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)