Like Tree14Beğeni

Konu: Kesilen 2022 maaşı

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Kesilen 2022 maaşı

Sponsor Bağlantılar

Sayın yönetici /90zihinsel engelli abime vasilik etmekteyim 2018 başında engelli maaşı kesildi gerekçe olarak gelir testi ben asgari ücretle çalışıyorum ben eşim 3 çocuk ve abim aynı hanedeyiz bu arada bakıcı maaşını alıyorum bu durumda kişi başına düşen gelir ne kadar olmalı?bu arada Abim adına 2011 model Skoda fabia almışım duruyor.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

okatur bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    17 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Benim yeşil kartımı araba yüzünden kestiler, acaba 2022 yede engel oluyormu bu araba.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Editör
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    48 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@Mithat193

Sizin gelir hesabınız araç alımından sonra durmuş. Bakım maaşını almaya devam edersiniz ama engelli 2022 maaşı için araba lüks görülüyor. İtiraz edin sydvna.

@okatur

Normal şartlarda engel olmaması gerekir herhangi bir aracın, yasa, yöetmelik buna engel değil, fakat devlet diyorki bu insan aç kalmasın diye verddiğimiz cüzzi imkana rağmen nasıl araç alabilir, her aracın vergisi gideri var kendine bakamayacak insanların böyle bir hakkı olamaz tavrında ısrar ediyor.
    okatur, Halil Yılmaz ve Mithat193 bunu beğendi.

Üye

Bahsedilme
    17 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Mithat193

Sizin gelir hesabınız araç alımından sonra durmuş. Bakım maaşını almaya devam edersiniz ama engelli 2022 maaşı için araba lüks görülüyor. İtiraz edin sydvna.

@okatur

Normal şartlarda engel olmaması gerekir herhangi bir aracın, yasa, yöetmelik buna engel değil, fakat devlet diyorki bu insan aç kalmasın diye verddiğimiz cüzzi imkana rağmen nasıl araç alabilir, her aracın vergisi gideri var kendine bakamayacak insanların böyle bir hakkı olamaz tavrında ısrar ediyor.
    Abim benim üzerime araba aldı + kişi başına düşen gelirde 609 tl yi geçiyor bilemiyorum

Editör
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    48 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@okatur

Gelir krıterini aştığınız için kesilmiştir. 2020 Yılında asgari ücret artışı %15 oldu bu avantaj sayılır, gelir krıterini tekrar hesap edersiniz.
    okatur bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    17 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @okatur

Gelir krıterini aştığınız için kesilmiştir. 2020 Yılında asgari ücret artışı %15 oldu bu avantaj sayılır, gelir krıterini tekrar hesap edersiniz.
    Abim 1350 annem 1600 birde bakım parası var toplam 5 kişiyiz yinede geçer gibi kişi başına geliri
    Ebm olmasa o zaman 2022 yi alırdım Ebm yide gelire dahil ediyorlarmı

Editör
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    48 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@okatur

Evet ediliyor. Sizin araba hariç, evde bakım zammı hariç kişi başı geliriniz 867 tl çıkıyor, 2022 Maaşı alma şansınız yok gibi.
    okatur bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    24 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Mithat193 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın yönetici /90zihinsel engelli abime vasilik etmekteyim 2018 başında engelli maaşı kesildi gerekçe olarak gelir testi ben asgari ücretle çalışıyorum ben eşim 3 çocuk ve abim aynı hanedeyiz bu arada bakıcı maaşını alıyorum bu durumda kişi başına düşen gelir ne kadar olmalı?bu arada Abim adına 2011 model Skoda fabia almışım duruyor.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
    aylık 4500 tl geliriniz var 6 ya böldüğünüzde kişi başı 750 tl düşüyor hem 2019 hemde 2020 kişi başı geliri aşıyorsunuz kesilmesi normaldir

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Kesilen 2022 maaşı

Şunu şöyle düzeltiyorum 2 ay önce 4.çocuğum oldu toplam hanede 7,kişi olduk güncellenen rakamlarla 2022 maaşını alabilirmiyim.teşekkürler

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Üye

Bahsedilme
    11 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Bizimde çocuğun engelli yakını maaşı alıyorduk. Evde sigortalı çalışan var diye kestiler. Neymiş 18 yaşın altındaymış. Gelir kriteri olsun olmasın kesiyorlar. 26 liralık büyük Zamlı maaşı alamayacak çocuk. Sağlık olsun herkese allahtan şifa diliyorum.

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)