Like Tree1Beğeni

Konu: Kişi başı geliri aşıyoruz. Engelli maaşı alabilirmiyim?

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Kişi başı geliri aşıyoruz. Engelli maaşı alabilirmiyim?

Sponsor Bağlantılar

%80 agir engelli raporum var geçen hafta aldım hic bir sey bilmiyorum henüz biraz arastirdim ama ilk olarak eşim üzerinden ssk dan yararlanıyorum öncelikle eşim üzerinden yararlandığımssk dan ayrilmam gerekiyormuş yeşil karta geçmem gerekirmiş 2. Olarak asgari ücret üzerinden hesaplandiginda ev içinde 3 kişiyiz ve limit üstte çıkıyor bu şartlar altında ne yapmam gerekir
    SSK dan ayrılırsam kullanmış olduğum devlet tarafından karşılanan raporlu ilaçları var onlar iptal mi olur

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    126 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@Elif_gnc Eşiniz üzerinden sağlık sigortasından faydalanmanız 2022 maaşı almanıza engel değil, ancak kişi başı geliri aştığınıziçin malasef alamazsınız.

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

183den bilgi aldım bugün ordan aldığım bilgiye göre öle söyledi ssk dan ayrılıp yeşil karta geçmem gerekiyor muş bu arada eşimin kardeşi bizimle yaşıyor ama bizim hanesine kayıtlı değil onu nufus müdürlüğünde kayıt ettirsek alabilirmiyim ozaman limiti asmamis oluyorum

Üye

Bahsedilme
    13 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

SAYIN HALİL YILMAZ eşim ben ve 5 çocuk 2 engelli (1 evde bakım maaşı)( 1 2022 maaşı )(1 engelli aracı)hiç bir gelir ve sağlık güvencem yok 8 kez baçvurmama rağmen gss G1 çıkmakta ayda 18 yaş üstü için 180 tl nereden bulacağım gelirim yok sosyal maaşlar sdece gıda ve eğitime yetmiyor sizce ne yapmalıyım

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    126 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@Elif_gnc
    Eşinizin kardeşini sizle ikamet ediyor göstermeniz halinde bir sorun olmaz.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Mrb ben kronik şizofren 64 yaşındaki abime 18 senedir bakıyorum kimsemiz yok ben babamdan maaş alıyorum kıradayım maaşım 1310 abımde 3 aydan aya alıyor ve her ihtiyacını ben karşılıyorum yatalak değil ama tuvaletini kaçırıyor aklı ermiyor banyosunu ben üstünü ben gıydırıyorum yanı herseyıyle ben bakım parası alabılırmıyım 100/80 ağır özürlü de evet yazıyor raporu unda

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Bahsettiğiniz 3 aylık maaş 2022 engelli maaşı sanırım ve bu maaş gelire eklenmiyor, dolayısı ile kişi başı 967 tl nin altında bir geliriniz varsa bakım maaşından yararlanabilirsiniz.

https://engelliler.gen.tr/f8/evde-ba...-guncel-32299/

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Teşekkür ederim otv indirimi için %80 yeterli değil sanırım ağır engelli raporum ama bedensel bi engelim yok akciğer kanseri tedavisi görüyorum 4 evre metastatik ve ameliyatla akciğeri alındı ama malesef organ kaybiyla ilgili raporu vermiyor yabi %80 üstüne organ kaybını ekleniyor sanırım araba için olduğunu tahmin ettiği için gıcıklık yapılıyor ama akciğer olmadığı için yarısı yok yol yürürken özellikle yokuş çıkarken aşırı yoruluyorum çok yokusu olan bi semtte oturuyorum malesef başka bi hastaneye mi basvursam
    Ramazan Demir bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Slm iyi akşamlar ben iş görmez rapor alirsam emekli olan birrimiyim

SM-J200F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz 3 aylık maaş 2022 engelli maaşı sanırım ve bu maaş gelire eklenmiyor, dolayısı ile kişi başı 967 tl nin altında bir geliriniz varsa bakım maaşından yararlanabilirsiniz.

https://engelliler.gen.tr/f8/evde-ba...-guncel-32299/
    evde bakım maaşında gelir hesaplanırken alınan 2022 maaşıda dahil edilir.an itibariyle geliri yeterli ama maaşlara haziranda yapılacak zamlardan dolayı sıkıntı olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)