Like Tree1Beğeni

Konu: Oğlum adına 2022 maaşı alıyorum. Ayrıca bende engelli maaşı alırmıyım?

Üye

Bahsedilme
    35 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Oğlum adına 2022 maaşı alıyorum. Ayrıca bende engelli maaşı alırmıyım?

Sponsor Bağlantılar

sayın yöneticiler ve degerli engelliler.gentr üyeleri ben oglumdan 2022 maaşı alıyorum yani vasisiyim bende 2022 maaşına başvurabilirmiyim benim şeker insilün bagımlısıyım tansiyon noroloji ve ortapedirahatsızlıgım var sürekli ayagımda yaralar çıkıyor acaba yüzde kaç alırım ve 2022 maaşı alabilirmiyim acaba başvurabilirmiyim vereceginiz cevaplar için teşekkür ederim

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    46 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Oğlunuzdan dolayı vasi olmanızda bir sakınca yok siz sydv na müracatınızı yapınız, sizi sevk edecekleri hastahaneden %40 ve üzeri bir rapor alabilirseniz, büyük ihtimalle gelir testinden muhtaçlık sınırı altında bir rakam çıkacaktır çünkü mevcut şartlarınız muhtaçlık sınırı üzerinde olsa zaten oğlunuza 2022 aylığı bağlanmazdı, sizede 2022 aylığı bağlanır.

Rahtsızlıklarınızın oranını tahmin etmemiz mümkün değil, fakat toplamda %40 ve üzeri çıkma ihtimali var, bence müracatınızı yapın şansınızı deneyin.

Üye

Bahsedilme
    35 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Peki septik bey oglum bakıcı maaşı alıyor bir sorun olurmu

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    46 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Yeni 2022 yönetmeliğine göre artık bakım maaşıda gelir kabul ediliyor, yeni yapılan 2022 aylığı müracaatlarında gelir testi yapılarak engellinin yaşadığı hanenin tüm gelirleri varsa malvarlıklarının getirileri getirisi olamayan mal varlıklarının rayiç değerinin 240/1 i araç varsa kasko değerinin 120/1 i gelir olarak kabul ediliyor ve bir tek engellinin yaşadığı ev kira ise kira gideri gelirden düşürülüyor diğer tüm geliler hanede yaşayan kişi sayısına bölünüyor ve muhtaçlık sınırı,2015 yılı sonuna kadar kişi başı 303 tl üzerinde bir rakam çıkması halinde 2022 aylığı bağlanmıyor.

Üye

Bahsedilme
    35 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni 2022 yönetmeliğine göre artık bakım maaşıda gelir kabul ediliyor, yeni yapılan 2022 aylığı müracaatlarında gelir testi yapılarak engellinin yaşadığı hanenin tüm gelirleri varsa malvarlıklarının getirileri getirisi olamayan mal varlıklarının rayiç değerinin 240/1 i araç varsa kasko değerinin 120/1 i gelir olarak kabul ediliyor ve bir tek engellinin yaşadığı ev kira ise kira gideri gelirden düşürülüyor diğer tüm geliler hanede yaşayan kişi sayısına bölünüyor ve muhtaçlık sınırı,2015 yılı sonuna kadar kişi başı 303 tl üzerinde bir rakam çıkması halinde 2022 aylığı bağlanmıyor.
    Peki septik bey 2022 maaşı alan oglumun maaşıda gelire eklenirmi bizim bir evde bakım ve 2022 maaşı giriyor eve başka gelir yok rahatsızlımdan dolayı çalışamıyorum ben evimiz miras sizce başvurayımmı vereceniz verdiginiz cevaplar için teşekkür ederim.allah razı olsun sizden

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    46 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Aynı hanede %40 ve üzeri engeli olan 2 kişi 2022 aylığı alabilir tek koşul hanenin yukardada saydığım gibi tüm gelileri kişi başına bölündüğünde muhtaçlık sınırı olan 303tl sını aşmamak,

Sizin hanede 2 kişi yaşıyor iseniz 2 kişi x 303 tl muhtaçlık sınırı =606 tl nin üzerinde bir geliriniz olan bakım maaşınız var dolayısı ile yeni bir 2022 maaşı müracaatı yapmanız demek elinizdeki oğlunuzun aldığı 2022 maaşınında kesilmesine sebeb olabilir, eğer hanede 2 kişiden fazla iseniz 2022 aylığı müracatını yapabilirsiniz.

Üye

Bahsedilme
    35 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

septik bey evde üç kişi yaşıyoruz bugün gidip başvuracagım çok sagolun verdiginiz cevaplar için allah razı olsun sizden

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    46 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Rica ederim inş 2022 aylığınız bağlanır, müracatınızın sonucunu buraya yazarsanız diğer bu tarz sorunu olan arkadaşlarımızada yardımcı olmuş olursunuz.

Üye

Bahsedilme
    35 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

sayın septik bey 2022 maaşına 07.07.2015 tarihinde başvurdum sosyal yardımlaşma vakfına şunu ögrenmek istiyorum onaylanırsa başvuru tarihindenmi geçerli olacak yani 07 07 tarihindenmi geçerli olacak maaşım

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    46 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Müracaat tarihinizden bir sonraki aybaşı itibariyle maaşınız bağlanırsa içerde birikmeye başlar.

zeynep45 bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)