Like Tree1Beğeni
  • 1 Mesaj Sahibi septik

Konu: Şartlarımız 2022 özürlü maaşı almak için uygunmu?

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Şartlarımız 2022 özürlü maaşı almak için uygunmu?

Sponsor Bağlantılar

mrb benim engelli ablam var ve çoktan 2022 maaşı alıyor şimdi şoru şöyle babamın 580 lira bağkur maaşı var bende 1 haziran itibariyle 1000 lira aylıkla çalışmaya başlayacam acaba 2022 maaşı kesilir mi böyle bi durumda? birde annem babam ve engelli ablam 3 kişiler benle eşim onlarla aynı adreste oturduğumuz için kişi sayısı olarak 5 kişi oluyoruz böyle bi durumda 2022 gelir şartı aşılmış olacak kesilme ihtimali var mı ne yapmayalım? cevaplarınızı bekliyorum.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Maalesef muhtaçlık sınırı olan 255 tlyi aştığınız için 2022 maaşını alamaz

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

iyi ama alıyoruz zaten kaç yıldır oldu ben bin lira almaya başladıktan sonra kesilir mi yani

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu
    Sponsor Bağlantılar

2015 yılına kadar 2022 maaşı alanlar için herhangi bir uygulama yapılmayacak, dolayısıyla 2022 maaşı almakta olanların maaşı 2015 yılına kadar garantide.

Sizin maaş artışınızdan sonra engelli bireyin bulunduğu adreste 1000 + 580 = 1 580 tl bir gelir olacak hanede 5 kişi olduğuna göre 1 580 / 5= 316 tl kişi başı gelir olacak ve 2015 yılındaki hane geliri araştırmaları başladığında babanızın maaşına ve sizin maaşınıza gelecek artışlar ve varsa mal varlıklarınızın rayiç değerlerinin 240/1 i toplamı 2015 yılında belirlenecek olan muhtaçlık sınırının üstünde olması durumunda malesef ablanızın 2022 maaşı kesilebilir.

Gazoz Agacı bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)