Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

SGK'dan Aylık almadığım halde 2022 maaşım durduruldu karar ne kadar doğrudur?

Sponsor Bağlantılar

Durumu:GEÇİÇİ, DURUMDA
    Aylık Durdurulma Tarihi:01/03/2011
    Aylık Durdurulma Nedeni:S.G.K. AYLIK ALMASI
    bende aynı surun yaşadım ve bende yaşıl kartlıyım ama cocuğum engellidir ben bir engelli ababsı olarak engellilere çok haksızlık yapılıyor ssk lı değilim ve bağ-kurluda değilim bu neden olabilir bende araştırıyorum eğer öğrenirsem sizinlede baylaşaçağım ve aylık alması ne aylığı bu halen kafam ermiyor hemde cocuğum 18 yaş altı ve % 99 engellidir allah sabır ve kuvvet versin engelli vadandaşalrımıza kardeşlerimize devletimiz birşeyler yapıyor amam başklaları bunu gerçekleştitrmeye öğraşıyor bazılarıda engell koyuyorlar

Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Çocuk 18 yaş altı ve siz bakmakla yükümlüsünüz sizin maaşı alırken herhangi bir tarihte sigort yada bağ-kur girişiniz oldumu yada çocuk iş-kurdan kurs aldımı ordan zorunlu bir iş kazası sigortası yapıldımı varmı böyle birşeyler?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

giriş 02,01,2010 bitiş 02,02,2010 meslek edinme kursu iş kurun kurduğu başka yok

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

ve bizim bir akrabanında hiç yerden aklı dengesi olmayan raparu % 70 cıvarında muhtarın şıkayetiyle 2022 maşşını iptal ettirmiş
    sebebi ise babasının durumu iyidir diye muhtar şikayet etmişş kaymakamlığa kaymakam beyde primsiz odemeler dilekçe yazmış ve iptal ettirmiş acaba bana da bunu yapmasınlarmı olurda insan oğlu çiğ sut emmiş çümki

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

yeni yazaya göre bana soylenenler eğer senen baban durumu iyiise cocuğunun aylıkları kesilirmiş

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Sorun anlaşıldı bu kurstan dolayı maaş durdurulmuştur, araştıracak birşey yok aşağıdaki yolu izleyin maaşınızı almaya devam edersiniz

--İş-kurdan alınan kurstan dolayı zorunlu kaza sigrtası yaptırıldığını gösterir belge,
    --Ssk ve bağ-kurdan herhangi bir şekilde bağınızın olmadığını gösterir belgeler,
    --Yapılan bu iş kazası sigortasının 1 aylık bir süre ile zorunlu yapıldığını ve maaşınızın kesilmemesi gerektiğini yönetmeliktede 90 günlük sigorta süresi geçilmemesi halinde maaşın kesilmemesinin açıkca belirtildigini, ve kesilen maaşınızın geri bağlanmasının uygun olduğunu tarafınıza yazılı yanıt verilmesi gerektiğini gösterir bir dilekçeyi;

Aşağıdaki adrese gönderin maaşınızı geri bağlayacaklardır.

Adres : Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü Tuna Caddesi No:7 Kızılay /Ankara

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

tşkurler,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Sorunuza çözüm olarak yukarda yanıt vermiştim aynen kopyalayım size;

Sorun anlaşıldı bu kurstan dolayı maaş durdurulmuştur, araştıracak birşey yok aşağıdaki yolu izleyin maaşınızı almaya devam edersiniz

--İş-kurdan alınan kurstan dolayı zorunlu kaza sigrtası yaptırıldığını gösterir belge,
    --Ssk ve bağ-kurdan herhangi bir şekilde bağınızın olmadığını gösterir belgeler,
    --Yapılan bu iş kazası sigortasının 1 aylık bir süre ile zorunlu yapıldığını ve maaşınızın kesilmemesi gerektiğini yönetmeliktede 90 günlük sigorta süresi geçilmemesi halinde maaşın kesilmemesinin açıkca belirtildigini, ve kesilen maaşınızın geri bağlanmasının uygun olduğunu tarafınıza yazılı yanıt verilmesi gerektiğini gösterir bir dilekçeyi;

Aşağıdaki adrese gönderin maaşınızı geri bağlayacaklardır.

Adres : Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü Tuna Caddesi No:7 Kızılay /Ankara

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

soylediğinizi yaptım ama yine iptal kararı cıktı ben birşey anlamadım

s.g.k den sorumlu bağkurum giriş cıkışını isdedim dukumanını ankaraya yolladım ve 15,04,211 tarihinde iptaal kararı çıktı nedentir hale ben bilmiyorum

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    128 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Neyin iptal kararı çıktı? daha yeni yollamışsın bağ-kur ve ssk'da ilişiğinin olmadığı kağıtları. onlara bakmaları karar vermeleri zaman alır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)