1. #1
  Üye

  Üyelik tarihi
  Apr 2011
  Mesajlar
  2
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu

  Sigortalı bir işe girersem 2022 engelli maaşım kesilir mi?

  Sponsor Bağlantılar


  Bir işte çalışmayı düşünüyorum ancak devletten 2022 maaşı alıyorum sigortalı bir işe girince bu maaşıda alabiliyormuyum yani hem çalışıp hemde 2022 maaşı alabilirmiyim ayrıca işe başlayınca sağlık karnem yeşil kart onudamı iptal ettirmem gerekiyor kısacası sigortalı bir işe girdigimde neyi nasıl yapmalıyım bilmiyorum bu konuda desteklerinizi bekliyorum


 2. #2
  Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Kırşehir
  Mesajlar
  5,327
  Bahsedilme
  2 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  Sigortalı bir işe girmeniz halinde maaşınızı aşağıdaki durumların gerçekleşmesi halinde kestireceksiniz, maaşınız kesilmez KESTİRECEKSİNİZ

  5.2. Aylık almakta iken Yönetmeliğin 20 nci maddesi kapsamına girenler hariç olmak üzere; mal ve gelirleri yönünden durumlarında değişiklik olduğu sonradan tespit edilenler için geriye dönük aylık kesme iĢlemi yapılmayacak, muhtaç olmadıklarına dair idare kurulu karar tarihi esas alınıp bu tarihi takip eden dönem başından itibaren aylıkları kesilecektir.

  5.3. Özürlü yakını aylığı, özürlü aylığı ve bakıma muhtaç özürlü aylığı bağlananlardan, bir takvim yılı içerisinde toplam bir ödeme dönemini (90 günü) aşmayan herhangi bir işte çalışması bulunduğu tespit edilenlerin aylıkları kesilmeyecektir.

  5.4. Bir takvim yılı içinde Kuruma bir ödeme döneminden (90 günden) fazla uzun vadeli sigorta kollarından prim ödediği veya adına prim ödendiği tespit edilenlerin aylıkları 91 inci günü izleyen dönem başından itibaren kesilecektir.


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş