Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

SSK'lı çalışan babanın engelli çocuğu 2022 maaşı alabilir mi?

Sponsor Bağlantılar

Ben ssk li olarak çalişiyorum oglum 7 yaşinda yüzde 63 özürlü dmd kas hastasi bende yüzde 42 özürlüyüm ben ssk li çalişiyom oglum 2022 maaşi alabilirmi yada 18 yaşinimi bekleyecek şimdiden teşekür ederim

Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Çocuk 18 yaşından küçük olduğundan dolayı sizden direk yararlanıyor ve feragat edemiyor, bu sebepten memurlar siz ssk'lısınız diyerek işin kolayına kaçıyor, ancak evdeki bütün gelirleri evdeki kişi sayısına bölün ve 100 liayı geçmiyorsa 2022 maaşını alabilirsiniz, çocuk 18 yaş altı olduğundan giderler çıkartılmadan bütün gelirleri evdeki kişi sayısına bölünmesi gerekiyor ve 100 liralık üst sınır aşılmaması halinde maaşın alınması mümkündür.
    Hesaplamayı yapın eğer dediğim kritere uygunsanız maaşı almanız yönünde ısrarcı olun.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

benım cocuk 13 yasında spatık ozurlu %98 ozurlu maasım 930 lıra 5 kışıyız ssk var

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

dün dıkkatımı cektı bu 2022 maası alabılırmıyım dıye bı danısayım dedım

Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Sizin çocuk 18 yaşından küçük olduğundan dolayı giderleri çıkartmadan hesaplama yapacaksınız yani 930/5= 186 lira düşüyor burda 100 lirayı geçtiğinden kişi başına maaşı alamazsınız, eğer çocuk 18 yaş üstü olsaydı o zaman bazı temel giderleri gelirden çıkartabilir gelir gösterebilirdiniz o zaman maaşı almanız mümkün olabilirdi, şuan ki yönetmeliğe göre maaş alamazsınız ancak elinizde raporunuz varsa en az %40 malmüdürlüğüne başvurup şansınızı deneyin isterseniz.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

gerek yok o zaman saolun bılgı ıcın sadece ben alıp alamayacmı ogrendım oda zor gıbı suanda bu sıte cok guzel ve hemen hemen hergun gırıyorum tesekkurler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)