Üye
    Mehmet.00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    38 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

%60 Raporum var bakım maaşı almak için ne yapmalıyım?

Sponsor Bağlantılar

%60 sürekli engeli raporum sadece 2022 maaş alıyorum ama.evde bakım hak edecek durumdayim yeni rapor için başvursam olumlu veya olumsuz sonuç alsam şuan ki %60 raporum iptal olur mu sisteme hastane tarafından işler mi vakıfa teslim etmediğim sürece bilgileri olur mu ???

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Alınacak raporun oranı ne olur onu tahmin etmek imkansız. Teorik olarak geçerli olan son alınan rapordur ama başka amaç için alındığında genellikle bir önceki raporu etkilemeyebilir. Etkileme ihtimalide var tabi. kesin konuşmak mümkün değil.

Üye
    Bahsedilme
    38 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Sordum rapor %40 olursa sistem reed ediyor #40 üstü alırim ama evde bkm.verir mi bilmem

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Halil beye ek olarak, sydv yazışmalarına göre elinizdeki mevcut raporun son alınan rapor olup olmadığını kesinleştirmek için il sağlık müdürlüğünden bilgi alındığını duydum, ayrıca son sağlık raporu yeni yönetmeliğine göre şuan tam olarak işlevi olmayan fakat üzeinde çalışılan bir yıl içersinde sisteme dahil olacak yeni yazılımla kişilerin son aldıkları rapor ve özelilkelri sisteme işlenecek ve her kurum görecek deniliyordu.

Kısacası sağlık durumunuzu en iyi siz biliyorsunuz riske girip girmemekte sizin elinizde.

Üye
    Bahsedilme
    38 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Dr bana evde oksijen cihazı veriyor solunum yetmezliği var skolyoz var depresyon var kilo kaybı boy kısalığı var görme bozukluğu var ayrıca skouozdan ameliyat oldum Platin ve devam eden 75 derece eğrilik var daha

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Saydığınız rahatsızlıklara göre %60 oran baya düşük verilmiş size. Büyük ihtimalle %50 ve üzeri bakım aylığı hakkı alabilecek durumdasınız, burda risk bizlerin geçmiş durumlara göre edindiğimiz bilgi ve tecrübe ama dr değiliz kesin konuşamayız.

Üye
    Bahsedilme
    38 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı septik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil beye ek olarak, sydv yazışmalarına göre elinizdeki mevcut raporun son alınan rapor olup olmadığını kesinleştirmek için il sağlık müdürlüğünden bilgi alındığını duydum, ayrıca son sağlık raporu yeni yönetmeliğine göre şuan tam olarak işlevi olmayan fakat üzeinde çalışılan bir yıl içersinde sisteme dahil olacak yeni yazılımla kişilerin son aldıkları rapor ve özelilkelri sisteme işlenecek ve her kurum görecek deniliyordu.

Kısacası sağlık durumunuzu en iyi siz biliyorsunuz riske girip girmemekte sizin elinizde.
    Sağlık kurulu bakan bakan eniştem diyor %40 altında ise hastane raporu vakıfa göndermiyor normalde posta yolu ile gidiyormuş valla artık bilmiyorum

Üye
    Bahsedilme
    38 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Puan durumuna göre toplasak #40 geçmiyorsa heyete girmeden iptal etsem olur mu yani girmesem heyete olur mu diyelim toplam kurtarmasa

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    45 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Şöyle anlatayım skolyoz kaynaklı sorunlar yaşıyorsunuz, ve skolyoz ameliyatı olduğunuza göre 75 derecelik eğim kalmaması gerekir,

Madem şöyle birşey deneyin direkt heyet için değilde ortopediye muayneye gidin ve dr den şuanki durumum için ne kadar oran alabilirim diye danışın hatta diğer solunum ve depresyona ait bilgi alarak kafanızda bir bilgi oluşsun, risk ortadan kalksın.

Üye
    Bahsedilme
    38 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Skolyozum 120 derece idi tam düzelmesi olursa felç riski vardı dışardan bakınca düzüm içerden var eğrilik bilmiyorum onu sormak lazım aslında

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)