Kulak Zarı Yapısı

Kulak Zarı: İnce dayanıklı elastik zar; ne zaman ses dalgaları kulaktan alınan titreşimler, sonrası ses dalgaları iletir.

Östaki Borusu: Tüp nasopharynx için orta kulak bağlarken; dışında hava sağlar, böylece kulak zarı her iki tarafında hava basıncı plana geçmesine denir.

Cochlea’nın: Kemikli yapısı işitme yöneliktir; o ossicles gelen titreşimleri alır ve sinir dürtülerini bunları dönüştüren beyin bunları önce verici.

Lateral yarım daire kanalı : Yatay kanal; bu denge sağlamak için baş hareketlerini izler korunur.

Koklear Sinir : Sinir işitsel mesajları beyne Cochlea’nın toplanan verici. Koklear ve vestibüler sinirlerin işitsel sinir forma katılmak.

Vestibüler Sinir : Sinir verici mesajları beyne denge ile ilgili; o antre ve yarım daire kanalları hayran kalacaksınız.

Üstün Yarım Daire Kanalı : Kanal temporal kemik dik dik; bu denge sağlamak için baş hareketlerini izler korunur.

İşitsel Ossicles : Insan vücudundaki en küçük kemik, yerde birkaç kas ve ligament tarafından düzenlenen; onlar kulak zarı ve titreşimleri yükseltmek.

Arka Yarım Daire Kanalı : Temporal bone dikey kanal paralel; bu denge sağlamak için baş hareketlerini izler korunur

Yüzgeç : Kulak başın yan tarafında bulunan yumuşak kıkırdaklı dış kısmı; o sesler toplanan sağlar.

Akustik Meatus : Kanal sesleri kulak zarı için kulak kepçesi tarafından toplanan taşıma. Bu saç ile kaplı ve kulak kiri, bu toz parçacıklarını tutar bir balmumu madde ile kaplanmıştır.

İç Kulak : Sıvı dolu boşluğu sinir influxes içine ses titreşimlerini dönüşür temporal kemik dışarı delikli beyin tarafından yorumlanması gerekir.

Orta Kulak : Hava-dolu kavite temporal kemik dışına delikli; bu dış kulak seslerini aldığında, auricles onlara güçlendirir ve iç kulak onları iletir.

Dış Kulak : Kulak sesleri sağlamak görebilir bölümü toplanır ve orta kulak yönlendirilir akustik meatus aracılığıyla.