Like Tree2Beğeni

Konu: Evde Bakım Maaşı Alma Şartları 2018 Güncel

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı gülümse_hayata Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    @kasimm45

Evde bakım maaşı hesaplamasında eve giren bütün gelir denmektedir bu durumda alınan emekli maaşının tamamı ayrıca üzerine olan mallardan bahsetmişsiniz tarla ekim dikim yapılarak ticari olarak kullanılıyorsa burdan alınan gelirde dahil edilmeli kirada ev varsa araç ticari kullanılıyorsa bunların gelirleride dikkate alınmak sureti ile evdeki kişi sayısına bölünmesi halinde 967 tl kişi başı düşen miktar aşılmamalıdır.

Rapor vermeye yetkili hastanelerin listesi aşağıdaki ekte mevcuttur.

https://engelliler.gen.tr/f25/saglik...staneler-1466/

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    121 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Yapılacak tek şey rapora itiraz ki onuda etmişsiniz zaten. Bundan sonra hukuki işlem başlatabilirsiniz ancak hukuki işlem çok uzun olabilir. Dilerseniz bu konuyu uzman bir avukatla görüşebilirsiniz.

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

selamunu aleykum.arkadaslar bana yardimci olursaniz cok memnun olurum.benim 1 2 sorum olacak.
    1-2018 yili evde bakim ve engelli maasi alabilmek icin evdeki kisi asina dusen miktar ne kadari gecmemeli?ikisi icinde ayni rakam mi gecerli?
    2-evde bakim parasi hesaplanirken engelli maasi,ebngelli maasida hesaplanirken evde bakim ucreti hesaba katiliyormu?misal engelli maasi aliyoruz kisi basi rakamida asmadik evde bakim parasi almaya hak kazandik diyelim bu parayi almaya baslayinca kisi basi gelir yukselip engelli maasinin kesilmesi soz konusumu acaba?
    simdiden tesekkurler.

def
    def isimli Üye<br />SMS Activated şimdilik offline konumundadır
    Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    4 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

@sabit

merhabalar benim %86 ağır engelli raporum var ve evde bakım maaşı alıyorum bu hafta belediye ye ait gençlik merkezinde engelli kadrosunda haftanın 3 günü 4 saat çalışıyorum ve maaş 700 tl çalıştığım saate görede ssk yapıcaklar acaba engelli maaşım kesilir mi?

def
    def isimli Üye<br />SMS Activated şimdilik offline konumundadır
    Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    4 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

@septik

merhabalar benim %86 ağır engelli raporum var ve evde bakım maaşı alıyorum bu hafta belediye ye ait gençlik merkezinde engelli kadrosunda haftanın 3 günü 4 saat çalışıyorum ve maaş 700 tl çalıştığım saate görede ssk yapıcaklar acaba engelli maaşım kesilir mi?

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

arkaaslar özellikle i,stanbul yada sakaryada bakıma muhtactır raporu için zorluk cıkarmayan hastane varmı? biz abimiz icin alamıyoruz kendi tuvalet ihtiyacını bile bizim yardımımızla yapıyor zihinsel ve bedensel engelleri var ama rapor için agır engelli raporu alamıyoruz

Üye
    mazlum.yk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Değerli arkadaşlar günlerdir kafamı kurcalayan bir sorum var.

Bu sorumu 183 alie, çocuk, yaşlı ve engelli destek hattını arayarak ta cevap aramaya çalıştım ama maalesef açıklayıcı bir bilgi alamadım. Şimdi benzer durumu yaşamış veya bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse mutlu olurum. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Daha önce sigortalı bir işte çalışma geçmişi olan engelli bir bireyin ve işten ayrıldıktan sonra gelir kriterleri uyarsa dahi

evde bakım maaşı başvurusunda sen daha önce sigortalı olarak çalışmışsın maaş bağlamıyoruz deme gibi bir ihtimal var mı?

Yoksa uygun şartların oluşması sonucu maaşı bağlanır mı?

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    4 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Halil abi benim anneanem yurtdışı emeklisi olduğundan yuro yükseldiğinde evde bakım maaşı kesilir mi?

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    41 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Alıntı sametkts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamunu aleykum.arkadaslar bana yardimci olursaniz cok memnun olurum.benim 1 2 sorum olacak.
    1-2018 yili evde bakim ve engelli maasi alabilmek icin evdeki kisi asina dusen miktar ne kadari gecmemeli?ikisi icinde ayni rakam mi gecerli?
    2-evde bakim parasi hesaplanirken engelli maasi,ebngelli maasida hesaplanirken evde bakim ucreti hesaba katiliyormu?misal engelli maasi aliyoruz kisi basi rakamida asmadik evde bakim parasi almaya hak kazandik diyelim bu parayi almaya baslayinca kisi basi gelir yukselip engelli maasinin kesilmesi soz konusumu acaba?
    simdiden tesekkurler.

A slm. Evde bakım maaşı gelir krıteri 2018 yılı için kişi başı gelir 967 tl.
    Evde bakım maaş gelir krıteri hesap edilirken hertürlü gelir toplamı yani 2022 engelli maaşıda dahil ediliyor.
    Evet malesef evde bakım maaşı bağlanırsa gelir kabul edilir ve hanede yaşayanların toplam geliri hanede yaşayan kişi sayısına bölünür ve çıkacak olan rakam 2018 yılı sonuna kadar geçerli olan 483 tl yi aşarsa 2022 engelli maaşları kesilir.

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    41 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı mazlum.yk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar günlerdir kafamı kurcalayan bir sorum var.

Bu sorumu 183 alie, çocuk, yaşlı ve engelli destek hattını arayarak ta cevap aramaya çalıştım ama maalesef açıklayıcı bir bilgi alamadım. Şimdi benzer durumu yaşamış veya bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse mutlu olurum. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Daha önce sigortalı bir işte çalışma geçmişi olan engelli bir bireyin ve işten ayrıldıktan sonra gelir kriterleri uyarsa dahi

evde bakım maaşı başvurusunda sen daha önce sigortalı olarak çalışmışsın maaş bağlamıyoruz deme gibi bir ihtimal var mı?

Yoksa uygun şartların oluşması sonucu maaşı bağlanır mı?

Evde bakım maaşı alma krıterleri beleirlenmiş zaten sizin şartlarınız uyuyorsa yani %50 ve üzeri ağır engelli raporunuz varsa hane geliriniz kişi başı 967 tl yi aşmıyorsa ayrıca öz bakım ihtiyaçlarını tek başına karşılayamıyorsanız bakım maaşı alabilirsiniz. Daha önce çalışabiliyor olmanız sonradan rahatsızlığınızın artmayacağı anlamına gelmez.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)