Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan Birinci ... 456
Like Tree8Beğeni

Konu: Evde bakım maaşında kimler bakıcı olabilir, kimler gelir hesabına dahil edilir

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Selam annem 98 raporlu evde bakım parası için başvurdum eşimin kardeşi baldizim bizde kaliyodu gelir testine kabul edilmedi dugrumudur teşekürler

LG-H815 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu

@Mustafa Özlü

Şu kişiler gelir hesaplamasına dahil edilir

Birinci bölüm; “üveyler de dahil olmak üzere bakıma muhtaç özürlünün kendisi ve kendisi ile birlikte aynı evde yaşayan; eşi, çocukları ile ana ve babası, çocuklarının eşleri, evli olmayan torunları, ana ve babasının ana ve babası, evli olmayan kardeşleri, eşinin ana ve babası, eşinin evli olmayan kardeşleri;

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Eşim anneme Bakıyor baldizim bizde kalıyor bekar sayilirmi

LG-H815 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Herkese merhaba;
    Yeni başımıza gelen bir konuyla ilgili görüşlerinizi rica ediyorum.
    Eşim bizden başka kimsesi olmayan ( Eş, Çocuk, torun vs.) yatalak ve ortopedik engelli hiç bir ihtiyacını kendi başına yapamayan 80 yaşındaki Halam için yaklaşık 7 senedir Evde bakım hizmetini kapsamında bakım maaşı alıyorduk.
    Aynı adreste ikamet ettiğim öz çocuklarım yeni yönetmelik gereği Engellinin yakını tanımına girmediği için kişi sayısı hesabına takılarak Ocak 2019 itibariyle maaş kesildi.
    Hiç bilmediğimiz ve denetlemeye gelenlerin bilgilendirmediği bir konudan dolayı bütün maddi ihtiyaçlarını ( Hasta bezi, Islak Mendil, Eldiven, Mama, ilaç vs ) karşıladığımız maaşın kesildiğine mi yanalım. Yoksa denetimlerde bilgilendirdiğimiz memurun çocuklarımı gözden kaçırdığı için geçmişe dönük borç çıkmasına mı yanalım inanın çaresiz kaldık ve çok mağdur olduk.
    Konuyla ilgili benzer durum başına gelen, bilgisi olan engelli veya yakını arkadaşlardan yönlendirme adına destek bekliyorum.
    Teşekkür ederim.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

iyi günler ben evde bakım aylığı almaktayım akrabalarımdan aylık düzenli olarak yardım geliyor evde bakım aylığına bi zararı olurmu teşekkürler ??????????

Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan Birinci ... 456

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)