Like Tree9Beğeni

Konu: Yeni alınan raporda ağır engelli hayır yazarsa bakım maaşı kesilir!

gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı Ömer Çiftçi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben Bakım maaşı yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bakım maaşı alıyorum vergi indirimi için rapor aldım ağır engelli ibaresi Hayır olunca evde bakım maaşım kesildi, itiraz ettim tekrar heyete girdim bu defa oran 85 ağır engelli HAYIR ve sürekli bir rapor aldım,bunun ne gibi yasal çözümü var , maaş tekrar almak için ne yapmalıyım
    Raporda ağır engelli evet olmaması halinde evde bakım maaşı almanız mümkün değil. İtiraz sonucu farklı oran verildiyse hakem hastaneye yönlendirilmeniz gerekiyor oradan çıkan sonuç kesindir ancak yargı yoluyla değişebilir.Önceki raporunuzla itiraz dan sonraki rapor oranınız farklıysa hakem hastane sevki isteyin

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Rapor oranlarım farklıydı,hakem hastaneye sevkim yapıldı malesef agır engelli HAYIR olarak degerlendirildi,yargıyla bu ibarenin degişecegini belirtiniz,hangi kurumu yargıya verecegim,ve ne kadar bir zaman alıyor,bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim

Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu

Adli konularda çok bilgi sahibi değilim sizi yanlış yönlendirmek istemem. Bu konuyu bir avukatla konuşup değerlendirmek daha doğru olur. Sonuç değişirmi değişmezmi yani evet ibareli raporunuza onay verilir mi bilemem fakat yönetmelik der ki hakem hastane kararı ancak yargı yoluyla değişebilir.

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

İlginiz için teşekkür ederim bir şey daha sormak istiyorum,sosyal hizmetlerden bulunduğum il dışında başka bir ilde heyete girmek için sevk alınabiliniyormuş,bu ne kadar dogru bilmiyorum,bu konuda bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Iyi aksamlar benim kardesim.engelli annem olmadigi icin esim bakiyor ilk raporu %76 agir engelli ibaresi evetdi sonrasinda ise girebilsin die raporu dusurmemis gerektigini soylediler.doktorlardan rica ettik %40 verdiler is olmayinca rapora itiraz ettik ve doktorlara goturduk heyet icin fizik tedavi %60 ve yardim almadan yuruyemiyor yazdi ortopedi ftr gorusu uygundur dedi idrarini ve buyuk abdestini tutamadigi icin urolojiyi tercih.ettik oda %10 verdi simdi tekrar.hekem heyetine girecek acaba agir engelli raporu alabilir mi

Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu

@Ozkan25

İnanın buna bizler cevap veremeyiz size ağır engelli alır/alamaz dersek hepsi sadece tahmin olur. Hastalığın hastaya verdiği etkilere göre bir karar verilecektir.Sadece herşeyin istediğiniz doğrultuda gitmesini dileyebilirim Umarım heyetten çıkan karar istediğiniz gibi olur.

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

@gülümse_hayata insaallah oyle olur hekem heyetinde direk heyete girecegimizi saniyordum ama onda da doktor doktor gezilecekmis dogrumu acaba? Ve bize il sagligin soyledigi su artik hekem heyetinin kararina asla itiraz edemezsin

Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu

@Ozkan25

Size açıklamaya çalışayım rapor için ilk başvuru sonrası verilen oranın yanlış olduğu yada herhangibir nedenle itiraz etmeniz sonucunda farklı bir hastaneye gönderilirsiniz. Orada yeniden değerlendirilir ve rapor çıkar şayet ilk rapola ikinci arasında fark varsa bu sefer sizi hakem hastaneye sevk ederler. Orada bütün kontroller yeniden değerlendirilip bir karara varılır işte bu karar kesindir değiştirilemez ancak bu karara itiraz yargı yoluyla yapılabilir.

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bize ilk itiraz ettiğimde bakıldığımız hastane %60 vermiş yardım almadan yürüyemiyor diye not düşmüş hafta içi hekem hastaneye gideceğiz hem yardım almadan yürüyemiyor deyip hem nasıl ağır engelli deil diyorlar anlamıyorum @gülümse_hayata

Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu
    Sponsor Bağlantılar

@Ozkan25

Kararlar bazen böyle mantık dışıda verilebiliyor. Haklısınız yardım almadan yürüyemiyor diye not düşüp ağır engelli hayır denmesi bu mantık dışı kararların adeta bir örneği gibi ,hernekadar bizler böyle düşünsekte elden gelen bir şey malesefki yok. İnşallah hakem hastane kararı sizin lehinize olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)