1 Aylık sigorta dolayısıyla kesilen maaşın tekrar çıkma süresi ?

DeeJay

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba..Geçen yaz 1 aylığına tıp fakültesi hastanesinde staj yapmıştım bu süre zarfında sigortamız yapıldı ve biz de sosyal hizmetlere bildirdik..Bu sebeple 2012den beri aldığımız bakıcı maaşımız kesildi..
Şu an sigortalı bir işte çalışmıyorum fakat e-devletten baktığımda sigorta durumu aktif yazıyor..Bu gün sgk ya gittim oradaki görevli aktif değil dedi kafam karıştı ? Şimdi sormak istediğim şunlar : Bizim bakıcı aylığı acaba kesildi mi yoksa askıya falan mı alındı ? Tekrar başvurursak çıkması ne kadar sürer ? Artı bu aktif yazan sigorta başımızı ağrıtır mı ? Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için ..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
E-devlet güncellemesi biraz geç oluyor. Dolayısıyla eli kulağındadır oradaki yazının kalkması. Bakım maaşınızın kesildiğini söylemişsiniz ama bir sonraki cümlenizde kesildi mi diye sormuşsunuz. Bu kısmı tam anlayamadım. bakım maaşınız kesildi mi, kesilmedi mi?

DeeJay

Üye
Üye
E-devlet güncellemesi biraz geç oluyor. Dolayısıyla eli kulağındadır oradaki yazının kalkması. Bakım maaşınızın kesildiğini söylemişsiniz ama bir sonraki cümlenizde kesildi mi diye sormuşsunuz. Bu kısmı tam anlayamadım. bakım maaşınız kesildi mi, kesilmedi mi?

Bu ayki maaşımız yatmadığı için kesildi diye düşünüyorum...Askıya alınma gibi bir durum var mı onu tam bilemediğim için öyle yazdım..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk önce SHÇ e gidip maaşın neden yatmadığını sorun, Eğer maaşınız kesildiyse kesilme gerekcesini öğrenin. Bunları bilmeden ne desek boş.

Tekerlekli Sandalye