1. Derece vergi indiriminden yararlanıyorum ne zaman emekli olabilirim?

Merhaba
1982 doğumluyum , 05.06.2001 tarihinden buyana ssk li olarak çalişiyorum. 2005 yilindan beri kanser tedavisi görüyorum. %46 raporum var ve 1.derece vergi indirim oranindan (%80) faydalaniyorum. 3400 gün sigortam var ne zaman emekli olurum.

Merhabalar 15 yıl hizmet süresi ve 3600 gün prim sayısını doldurduğunuzda emekli olabilirsiniz. Yani 2016 yılında emekli olursunuz.

çok teşekkür ederim Halil Bey.
ozaman emeklilikte, vergi indirim oranı geçerli oluyor.
birde bana sağlık raporumda engel oranımın %46 olmasına karşın vergi indirim oranı neden %80 geldi. bu oranı 2 farklı kurum neye göre değerlendiriyor acaba?
Arkadaşlarımız vergi indirim oranının sağlık raporundan daha düşük olduğundan yakınır genelde ama banada tam tersi çok yüksek geldi. bir yanlışlık olabilir mi. yada kanser olduğum içinmi böyle geldi...

Emeklilikte dikkate alınacak oran vergi indirimi için alınan orandır. Ve en önemlisi vergi indirimi belgesi bir kereye mahsus alınır emeklilikte de yeni rapor istenmez.
Sizin durumunuz biraz ilginç. Ankara'nın rapor oranlarını düşürdüğüne çok şahit oldukta rapor oranını yükselttiğini ilkkez duyuyorum.

merhabalar Halil bey benim %92 engelli raporu olan 20yaşında oğlum var.Benim üstüme kayıtlı;vergi indiriminden yararlanıyorum.emekliliğim geldi şuan emekli olabilirim.Emekli olunca bende vergi indiriminden faydalanabiliyormuyum.

evet bende çok şaşırdım oranın bukadar yüksek olmasına. inşallah bir yanlışlık yoktur. verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. sağlıcakla kalın...

Geri