1 Gün sigortalı görünürsem 2022 maaşım kesilir mi?

nicomedia_80

Üye
Üye
admin kardeş gerçi ben geçen günde yazdım ama tam emin değilim..yüzde 45 şizofren sürekli raporum var..engelli maaşı çıkmıştı..ama ben evde oturmuyayım sağlığım yerine gelsin diye bir markete girdim...ama psikolojık yonden yapamadım...1 gün sigortalı gözüküyorum....acaba keserlermi..gerçi keserler diye biliyorum ama...ne yapmam gerek gene mi başvurmam gerek.....ben sosyal hizmetlere bir dilkeçede verdim hakkımdan feragat ediyorum diye yazdım ayrıca dilekçeyede durumumu yazdım çalışamassam gene başvurabilirmiyim diye..dosyana ekleriz dediler..ben ne yapmalıyım şimdi...

septik

Editör
Editör
144 nolu hattan maaşınızla ilgili son durumuzu öğrenmeye çalışın ve diğer seçenekte bölgenizdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına bizzat giderek maaşınız hakkında bilgi alın ve kesilmişse çok vakit kaybetmeden tekrar müracat edersiniz.

Son yönemetlik ten anladığımız kadarı ile 1 gün dahi sigortalı işe girseniz maaşınız kesilir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
İşte bu ülkenin aydınlık yüzü :)

Merhaba Arkadaşlar,

Soruyu soran ve yanıtlayan arkadaşlarıma teşekkür ederim. Dürüstlüğün ve yaşama tutunuşun böylesi. İnanın çok duygulandım. Çalışmayı istemek ve en azından bunu deneme cesaretini gösterdiği için nicomedia_80 arkadaşımı ve yapmış olduğu işlemin almakta olduğu maaşının kesilmesine yol açıp açmayacağını sorgulaması. Bilincin ve açıkyürekliliğin böylesini tebrik etmek isterim. En azından bunu birisinin yapması gerekir diye düşünüyorum.

Gelgelelim bu ülkenin adaletsiz uygulamalarına bir örnek daha : şimdi sadece 1 günlük sgk lı olmanın bedeli takdir edilmek mi olmalıdır yoksa hem çalışıp hem de sosyal yardım almayı kendisine yediremeyip onurlu bir yaşam sürmek için bunu Sosyal Hizmetlere bildirmek istemek midir suç ? Bu durumda suç kimde ? Saçmasapan yönetmeliklerde mi? Uygulamalardaki haksızlıklarda mı? Yoksa bitmek tükenmek bilmeyen adalet arayışımda mı? Suç bende mi?

Septik arkadaşımın sözlerine katılıyorum ve maalesef '' Son yönetmelikten anladığımız kadarı ile 1 gün dahi sigortalı işe girseniz maaşınız kesilir. '' deyişine ama asıl anlamak istemediğim ve daha doğrusu kabul edemediğim bu bir ceza olmamalı yani 1 gün de olsa sigortalı olarak çalışabilmeyi deneyen bir engelliye 2022 maaşı kesilmek suretiyle bir ceza verilmemeli ve tabii ki tekrar bağlanması yönünde harcayacağı çabayı düşününce '' Adalet bu ülkenin neresinde ? '' diyesim geliyor.

Üzgünüm arkadaşlar yapabileceğim hiç bir şey yok ben sadece duygularımı daha fazla içimde tutamayarak sizlerle paylaşmak istedim.

Sevgiyle kalın, kardeşlikle kalın,

Tekerlekli Sandalye