1 Milyona Yakın Engellinin Maaşları Kesilecek!

Murat.Y

Üye
Üye
1 Milyona Yakın Engellinin Maaşları Kesilecek!

Stv nin 28 Mart 2015 tarihli ana haber bülteninde engelli ve yaşlı maaşlarının ''260 LİRAN VARSA MAAŞ YOK!'' başlığı altında yeni yasaya göre kesileceğini söyleyen bu haberi aynı gün yayınlayacaktım ama fırsat bulamadım; haberin videosu aşağıda..

uygarçağdaş

Üye
Üye
https://www.facebook.com/video.php?v=10153145197351358

bu ülkede Aksarayın eminesi sade bir hayat sürerken ;
Engellilere maaş da ne oluyormuş .. edep ya huuuuuuuu !

Kaş yapalım derken…Sarayın sade hayatı derken öyle bir hata yaptılar ki!
30 Mart 2015 10:02 Kategori:Güncel, Manşet

Yeni Şafak gazetesi pazar ekinde yer alan Ayşe Olgun imzalı haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sarayındaki yaşam anlatılmak istendi. İnanılmaz maliyetiyle gündemden düşmeyen sarayda iddiaların aksine çok mütevazi bir yaşam sürüldüğü anlatılmak istenen haberde Erdoğan ailesinin sofrasının da oldukça sade ve mevsimine uygun yiyeceklerden kuruldu belirtildi. Yalnız bu anlatılmak istenirken “Evde ayrıca bol bol Rize’nin beyaz çayı içiliyor.” ifadeleri yer alınca dikkatler bir anda bu detaya çekildi. Çünkü bizzat Çaykur Beyaz Çay’ın kilosunun 4 bin lira olduğunu açıklamıştı.
MÜCEVHER KUTUSU GİBİ AMBALAJDA SATILIYOR
Zaman’da yer alan habere göre Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ilk kez geçen yıl ürettikleri beyaz çayı, kilosu 4 bin liradan internet üzerinden piyasaya sürdüklerini açıklamıştı. 1531 kilogram yaş beyaz çay tomurcuğundan 370 kilogram beyaz çay üretildiğini ‘İmparatorların çayı’ olarak da bilinen beyaz çayın çok değerli olduğunu açıklayan Sütlüoğlu, “Dünyada çok kısıtlı üretildiği için her zaman bulunamayan değerli bir ürün. Çok yüksek oranda antioksidan özelliği var. Gençleştirme, cilt güzelliği, yaşlanmayı önleme ve zayıflatma özelliğinin yansıra anti kanserojen olduğu da dünyaca biliniyor” demişti. Sütlüoğlu kutu fiyatı 80, kilosu 4 bin lira olarak belirlenen ‘beyaz çayı’ mücevher kutusu gibi ahşap ambalajda ve cam şişe içerisinde mühürlü olarak satıldığını açıklamıştı.

uygarçağdaş

Üye
Üye
888.jpg ...............

uygarçağdaş

Üye
Üye
Engelli arkadaşlarım
pamuk eller cebe ...
cami avlusunda mı kazanırsınız ,
elinizde beceriniz ,geçerli mesleğiniz varsa mı karşılarsınız ..
şimdiye kadar 80 yıllık TC birikimini satıp ,milli irade kazlarına yutturdukları mısır taneleri
tek tek bittiyor ..
sponsorluk vazifesi sizindir ,vatan-millet-sakarya aslanları
yaaaaa Allaaaahhhh ,bismillaaah ....!
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd...._=1437682011_7e126b3dd5a7802d1fb8322c39ad7c89

septik

Editör
Editör
Aslında çok iyi niyetli biri olarak sesiz kalmak istedim durdum. olaya bakış pencerenizede ayrıca şaştım:)

Saray ve giderleri ve son eklenen örtülü ödenek, azcık düşününce sizlere ne ifade ediyor, hani osmanlı özlemi duyan padişahlıktan fark nedir, tüm ipler elindeyse üstelik......

Muhalefet yapmak istesem son 13 yılı 50 sayada bitirimem amacım da o değil zaten bu ülkeye yapılan her olumlu olayı ki kim yaparsa yapsın yanında her kötülüğünde tam karşısında duracak yürekliliğe sahibim şükür.

Akp ye oy verenlerdendim üstelik, ne değiştide derseniz 2022 aylığı yani beni birey saymayan teröristi baş tacı eden ekonomik anlamda çalmayı veya imkanları halk adına değilde parti içi dağılımına yönlendiren her olumsuzlukta paralel diye uydurma bir kalkana sarılıp despotça ve adalet tanımayan, bu günlerdede başkan olup ülkenin bölünmesi için elinden geleni fazlası ile yapan ............. bir şahsın kölesi olmayacağım.

Bu ........ kelimem benim dna sistemimde olan özgürlük bağımszılık yani her ne olursa olsun ne kişiliğimi nede ülkem olan Türkiyeyi satamayacağım ile ilgili bir istektir istesemde değişmiyor....

Bizler Türk miilleti olarak anadan doğma islamı ve ataerkil yaşam şekli ile yontulmuşuzdur, belki düne kadar anne baba ve çevreden yada okullardan bir parça yaşam adına bir şeyler öğrenmeye çalışsakta bilincimiz geliştikçe ne dini öğeler nede diğer bin bir bahane ile yapıştırılan zorunluluklar beni ilgilendiirmiyor.

Beni ilgilendiren ise bir kez yaşayacağım gerçeği ve bu yaşamdada bana biçilen yaşam tarzının dayatma değil eşitliktir hem hukuksal boyutta hemde insani, az açarsak ben engelli isem bu benim isteğim değildir bu ülkede ben sağlıklı olsaydım vereceğim verginin nereye gideceğini sorgulardım engelli isemde yine bu ülkenin ferdi olarak sorgularım gücüm elverdiğincede aynı şartalarda dünyaya gelip aynı statüde yaşam savaşı verirken bazıları yırtık ayakkabı ile yaşarken bir anda benim yırtık ayakkabıya mahküm etmesinde bir tuhaflık var, 47 yılda öğrendiğim tek şey tecrübedir bu şahsın bu günkü davranışalarının acil tıbbi bir rahatsızlıktan ibaret olduğunu biliyorum hastalığın adını vermeyeceğim ama bu siteden öğrendiğim ve bu siteden engelli sağlıklı bir çok insanın öğreneceği çok şeyden birkaçı olurdu.

Onursuz yaşamak, parasız yaşamak, saygı duyulmayan insan olmak bana göre değil, ama demekki saydıklarımdan üstün görülen hırs 77 milyonun en kötü 40 milyounun bela okumasının önünde hak hukuk din insanlık yaşam şartları hikaye, ben diyor 2014 ylında 5 milyar dolar ülke dışı yardım yaptım. e be ........ senin açların ne olacak. deyip konuyu size birakıyorum.

Kişisel fikrimdir cezai ne işlem varsada kabulumdür siteyi bağlayan yönü yoktur, varsa adalet ıp veya açık adresim sitede vardır..

septik

Editör
Editör
Bakınız o yukarda bahsi geçen a ile başlayan kelimem alışkanlık tır. Akla zarar kötülük düşünülmesinde fakir gurabayım yüklenilmesin sırtımadmada.....

uygarçağdaş

Üye
Üye
eeee.jpg
......................................

Tekerlekli Sandalye