1 yıl kontrollü raporum sürekliye döner mi?

drivermann

Üye
Üye
Halil bey yeni elime geçen raporumda 1 yıl sonra kontrol yazıyor. Ankara'ya giden raporum hiç elime geçmedi ve oranları bilmiyorum. gelen raporumda %66 çalışma gücü kaybı ve 2. derece vergi indiriminden faydalanabileceğim yazıyor. 4 hastalığım var. ağır uyku apnesi (cetvelde 35) huzursuz bacak sendromu(cetvelde 10) yazıyor. birde bel fıtığı ve uzun süreli psikiyatrik rahatsızlığım(bu ikisinin oranlarını bilmiyorum) var. uyku apnesi ve huzursuz bacak sendromunun tedavisi yok. Acaba neden 1 yıl sonra kontrol verildi. buna sebeb psikiyatri olabilir mi? psikolojim tamamen düzelse bile diğer tedavisi olmayan hastalıklarla neden kontrol verilmiş olabilir. raporda hangi hastalık kaç puan yazmıyor.
sorularım :şimdi emekli olsam 1 yıl sonra kontrolden çekiniyorum. acaba diğer kontrolde hastalığım sürekliye çevrilir mi? emekli olmak riskli geliyor bana.
1 yıl sonra rapor %40 altına düşerse beni iş yerim aynı şartlarda geri işe alır mı. böyle bir mecburiyeti var mı?
hangi hastalığıma kaç puan verilmiş bunu nereden öğrenebilirim.
1 yıl sonra kontrolde sürekliye çevirmem için basıl bir yol izlemeliyim. Psikiyatriyi devre dışı mı bırakmalıyım?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
1: Bir yıl sonra rapor sonucu ne olur onu bilem imkansız gibi bişey. Muhtemelen pskolojşk hastalığınız için süreli rapor vermişlerdir.
2: İş yernizin sizi işe geri alma mecburiyeti yok.
3: Sakatlık oranı cetvelinde hangi hastalığa hangi oranda rapor verileceği yazıyor ancak bu tüm hastalıkları kapsamıyor. Örnekse pskolojik hastalıklarda oranlar değişebiliyor.

4: Psikiyatriyi siz devre dışı bırakamazsınız. Tüm hastalıklardan muayene olmak zorundasınız.

Tekerlekli Sandalye