1 yıl süreli %93 engelli raporu süresi dolmadan yenilenir mi?

KeineGnade

Üye
Üye
01.11. 2016 tarihinde raporu aldık ötvsiz araç alımı için. Şuan maliye 6 ayı geçti diye satışı onaylamadı. Tekrar rapor süresini beklemeniz gerekiyor denildi. Raporu alalı 6 ayı geçti süresini beklemeden tekrar rapor alabilir miyiz? Bugün devlet hastanesine gittim süresi dolmadan veremeyiz dediler. Ötvsiz araç için rapor 6 ayı geçince tekrar başvurup alabilirsiniz diye okudum forumda. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi satış maliye de kaldı?

KeineGnade

Üye
Üye
Sağlık raporunu alalı 6 ayı geçtiğinden dolayı maliye ötvsiz araç alamazsınız dedi. Raporun bitmesine 6 ay var tekrar rapor almak için hastane ile görüştüm onlarda gününden bir hafta önce başvuru yapabiliyor sunum dediler. Yani asıl neden şuan raporu tekrar alabilir miyim bir yıl süreli rapor. Satış maliyede kaldı raporu alalı 6 ay 8 gün geçti diye.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yeniden rapor vermeleri çok zor. Ancak siz bu raporla ÖTV indirimden faydalanırsınız. Yukarda size yasal dayanığınıda yazdım

KeineGnade

Üye
Üye
Engelli sağlık kurulu raporunda, raporun süresiz olduğunun belirtilmesi halinde herhangi bir tarihle sınırlı olmaksızın; belirli süre içinde geçerli olduğunun belirtilmesi halinde, raporun süresinin bitimine altı aydan az bir süre kalmaması kaydıyla, bu süre içinde, ilk iktisabı yapılacak taşıtlar bakımından söz konusu raporlara dayanılarak istisnadan yararlanılabilir.

Bizim 6 ay daha beklememiz gerekiyor kanuna göre yardımlarınız için teşekkür ederim. Güzel günler geçirmeniz dileğiyle.

Tekerlekli Sandalye