1 yıl süreli rapor aldım.%64 oranında.vergi indirimi için nereye başvuracağım?

meraleda

Üye
Üye
1 yıl süreli rapor aldım.%64 oranında.vergi indirimi için nereye başvuracağım?beylikdüzünde oturuyorum,özürlü kimlik kartını nereden alacağım?bu sorularımı cevaplarsanız cok sevineceğim.şimdiden teşekkürler:)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba meraleda,

Hoşgeldiniz aramıza, üyeliğiniz hayırlı olsun bu arada raporunuz da hayırlara vesile olur inşallah. Vergi indirim hakkını alabilmeniz için size yardımcı olmak isterim. Şu an çalışıyor musunuz ? Çalışıyorsanız bağlı bulunduğunuz işvereninizin aracılığıyla raporunuzu deftarlığa göndererek vergi indirim hakkınıza müracaat ediniz. Çalışmıyorsanız vergi indirim hakkı alamazsınız. Çünkü vergi indirim hakkı bir işyerinde çalışıyor iken alınabilir.

Özürlü kimlik kartınız almak için de Bahçelievler Çocuk Esirgeme ve İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne raporunuzun aslı, fotokopisi, kimlik cüzdanınız ve fotokopisiyle başvuru yapabilirsiniz. Yanınızda resim bulundurun giderken ve fotokopilerinizde olsun orada anında çıkartıp veriyorlarmış son duyduğuma göre. Bahçelievler Siyavuspaşa durağına yakın gideceğiniz yer.

Sağlıcakla kalın,

meraleda

Üye
Üye
merhaba hoşbuldum :) teşekkürler.. evet çalışıyorum.beylikdüzünde defterdarlık var,acaba oraya başvursam olmuyormu?..sağlıklı günler dilerim

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam meraleda,

Olur tabii ki neden olmasın ? yalnız benim dikkatimi çeken nokta raporunuzun 1 yıl süreli olması yani sürekli olsaydı daha net sonuçlar elde edebilirdiniz ama siz şimdi 1 yıl sonra yeniden rapor çıkarmak zorunda kalacaksınız öyle mi? Raporunuzun sürekli olması her açıdan ve özellikle emekliliğe müracaatınızda da ileride sorun çıkarmayacak şekilde rahat olmanıza sebep olurdu. Hayırlısı neyse o olsun.

Sağlıcakla kalın,

M

mavibalina2012

Guest
Sn. Meralada, Arkadaşımızın söylediği adresteki defterdarlığa belirttiğim evraklarla başvurmanız gerekecek...
-Raporunuzun aslını yanınızda götürün ancak hiçbir suretle size verileni vermeyin elinizdeki raporu emekli olana kadar saklayın...Raporun aslı gibidir örneğini ya da noter tasdikli örneğini verin...
-Kurumunuzdan çalışmakta olduğunuza dair Defterdarlığa yazılmış yazı,
-3 Adet fotoğraf
-Nüfus Cüzdanı aslı ile başvurmanız gerekecektir....Kontrolden sonra kimliğiniz size verilecektir...
Bundan sonraki yazışmalarınızda siz devreden çıkacaksınız...Defterdarlık kurumunuza itfahen vergi indiriminden faydalanıp faydalanmayacığınızı faydalanıyor iseniz kaçıncı dereceden faydalanacağınızı belirten yazı gönderecek...Bu yazının gelmesi yoğunluğa göre süre alacaktır ancak eğer indirimden faydalanırsanız rapor onay tarihi geçerli olduğundan geriye dönük ödeme yapacaklar...

Raporunuzun %64 onaylanması halinde Defterdarlıkta 1 yıl süreli vergi indirimi şerhi koyacak 1 yıl sonrada hastaneden yeniden rapor almak için müracaat edeceksiniz...Sağlıcakla ve esenlikle kalınız...

İsen Buga

Üye
Üye
Evvela bunu sorayim eksik bilgi olmasin tam olsun.

1. İse baslama tarihiniz nedir?
2. İse nasil basladiniz, yani iskur araciligi ile mi basladiniz?

Mavibalina kardes geriye donuk odeme nasil yapacaklar? Bir aciklarsan sevinirim.

M

mavibalina2012

Guest
Sn. Meraleda, bunu bir kez daha belirteyim gerçi tahakkuk servisinizde problem olmaz ama defterdarlıktan gelen evraklar genelde işyerinize 2-3 ay gibi sürede gelir...Ancak kurumunuza geldiği tarih değil de rapor onay tarihi baz alındığından size uygulanacak vergi indirimi oranının yansımasını raporunuzun onaylandığı tarihten itibaren maaş bordronuza yansıtacaklardır...

Anlaşılmayan durum varsa lütfen yazın...Sağlıcakla kalın...

Tekerlekli Sandalye