10:02 Koduyla ÖTV indirimli araç alırmıyız?

patifa

Üye
Üye
[MENTION=11904]patifa[/MENTION] , aslına bakarsanız 10.02 kodu sizin işinizi görmesi lazım ancak çift taraflı çıkıklığında "sol ayak kısıtlı kullanılır" mealinde bir ibare aranıyor. Bu ibare olmayınca malasef maliye kabul etmiyor. Bir şekilde dr larla konuşarak bu mealde bir ibare eklettirebilirseniz ÖTV indirimden yararlanma ihtimaliniz çok çok yüksek olur.
Verdiğiniz bilgi icin cok tesekkur ederim

LG-H815 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

patifa

Üye
Üye
[MENTION=11904]patifa[/MENTION] , aslına bakarsanız 10.02 kodu sizin işinizi görmesi lazım ancak çift taraflı çıkıklığında "sol ayak kısıtlı kullanılır" mealinde bir ibare aranıyor. Bu ibare olmayınca malasef maliye kabul etmiyor. Bir şekilde dr larla konuşarak bu mealde bir ibare eklettirebilirseniz ÖTV indirimden yararlanma ihtimaliniz çok çok yüksek olur.

Halil Bey tekrardan merhaba,

2 gün önce doktora danıştım. biz sadece otv muafiyeti olabilmeniz için özel tertibatlı yazabiliyoruz dedi:) sanırım baştan savmak içindi... sadece oto vites araç kullanır yazabilir misiniz dedim. onu da il sağlık müdürlüğü belirliyor dedi. sanırım ben artık pes ettim. inanın 5/6 aydır bir adım ilerleyemedim. tekrardan teşekkür ederim

Ozulker

Üye
Üye
Merhabalar, babamın sol el 4 parmağı ampute malulende emekli, ÖTV’den yararlanmak istiyoruz ancak özel donanım olursa babamdan başka kimse kullanamayacak,sadece 10.02 kodu olursa raporunda almak mümkünmü

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sol el engelliler 10.02 kodoyla otomatik vitesli araçları alabiliyor. Araç otomatik vitesli olduğundan alınan aracı araç sahibi dahil sürücü belgesi olan herkeste kullanabilir.

Ozulker

Üye
Üye
Sol el engelliler 10.02 kodoyla otomatik vitesli araçları alabiliyor. Araç otomatik vitesli olduğundan alınan aracı araç sahibi dahil sürücü belgesi olan herkeste kullanabilir.

Renault bayisi özel donanım olmadan olmaz demiş, bende anlamış değilim, sadece 10.02 koduyla araç alaBilen var mı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Binlerce insan var. Hatta isterseniz sanyong u arayıp sorabilirsiniz. 0312 229 25 00

ercan788

Üye
Üye
Evet 10.02 kodu otomatik vitesli araç kullanır anlamına geliyor. ÖTV den yararlanıp yararlanmayacağınızı söylememiz için bize engeliniz hakkında detay verirmisiniz? Tam olarak engeliniz nedir?
Halil abi hastane özel tertibatlı araç kullanması gereklidir sağlık müdürlüğü ise 47..78 102...10.02 kodu verdi oran yüzde 33 vergi daresine sordum ehliyetini değiştirmene gerek yok dedi sorun yaşarmıştım.
Merhabalar. Ben doğuştan kalça çıktığı ortopedik engelliyim. N sınıfı engelli ehliyet alabilir, özel tertibatlı araç kullanabilir raporumla ve saglik mudurlugunden almis oldugum 10.02 (otomatik vites kodu) tertibat raporum ile araç almak için başvurdum. Bana maliye raporumda tani ile ilgili eksiklik olduğunu söyleyerek Ozelge talebinde bulunacaklarını söylediler ötv indiriminden faydalanmak icin. Ben böyle bir durumda ne yapmalıyım lütfen yardım eder misiniz
B sınıfı engelli ehliyet olacakti

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

ercan788

Üye
Üye

balkesli

Üye
Üye
[MENTION=20572]ercan788[/MENTION] şu an elinizde hangi ehliyet var.

balkesli

Üye
Üye
ehliyetinizi değiştirmeden ötv indirimli araç alamazsınız verilen kodlarla sadece otomatik vites kullanır kodu var manuel araç kullanamazsınız size yanlış bilgi vermişler ehliyetinizi değiştirin.

ercan788

Üye
Üye
ehliyetinizi değiştirmeden ötv indirimli araç alamazsınız verilen kodlarla sadece otomatik vites kullanır kodu var manuel araç kullanamazsınız size yanlış bilgi vermişler ehliyetinizi değiştirin.
Peki balkesliabim engelli raporunda özel tertibatlı araç kullanması gereklidir yazıyor araba almadammı yoksa aldıktan sonramı mal müdürlüğündeki vergi dairesindeki vergi muafiyeti ısteniyor . Ya vergi muafiyeti verilmezse busefer ehliyetimde B engelli sadece otomatik kullanabileceğim bende balıkesirliyim bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla

balkesli

Üye
Üye
sadece otomatik viteste tertibat sayılıyor. bu işlemleri bayiler hallediyor bayilerin her yerde tanıdıkları var kısa sürede hallediyorlar bu işlemleri araç alırken işlemleri siz halledersin diye konuşun pazarlığı ona göre yapın balıkesir eraslandan almayı düşünürsen isim verebilirim yardımcı olur bütün işlemleri hallediyorlar sen sadece parayı verip aracı alıp gidiyorsun.

ercan788

Üye
Üye
sadece otomatik viteste tertibat sayılıyor. bu işlemleri bayiler hallediyor bayilerin her yerde tanıdıkları var kısa sürede hallediyorlar bu işlemleri araç alırken işlemleri siz halledersin diye konuşun pazarlığı ona göre yapın balıkesir eraslandan almayı düşünürsen isim verebilirim yardımcı olur bütün işlemleri hallediyorlar sen sadece parayı verip aracı alıp gidiyorsun.

İsim verirsen sevinirim abi saygılar

engelsiz dünyam

Üye
Üye
Merhaba benim ehliyet raporumda heyet 10.02 kodu ve engelli b sınıfı verdi bu hafta heyete gireceğim sağlık kurulunda sol el %50 engelli raporum var 78 kodu olmadan muaf olamazsın dedi ilçedeki vergi dairesi hastaneyi aradım tekrar mı girmem gerekiyor ekleme yapılabilir mi diye itiraz edeceksiniz sonra tekrar gireceksiniz dedi kafam çorba oldu alabilir miyim alamaz mıyım sayfada olur yazılmış ama yürütmelik değişti mi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürle.

engelsiz dünyam

Üye
Üye

Merhaba benim ehliyet raporumda heyet 10.02 kodu ve engelli b sınıfı verdi bu hafta heyete gireceğim sağlık kurulunda sol el %50 engelli raporum var 78 kodu olmadan muaf olamazsın dedi ilçedeki vergi dairesi hastaneyi aradım tekrar mı girmem gerekiyor ekleme yapılabilir mi diye itiraz edeceksiniz sonra tekrar gireceksiniz dedi kafam çorba oldu alabilir miyim alamaz mıyım sayfada olur yazılmış ama yürütmelik değişti mi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürle.

İsen Buga

Üye
Üye

net cevap: alabilirsiniz. İki kod da yazılması lazım.
hastaneden aynı anda 2 rapor alınız. Sürücü belgesi ve heyet raporu:
Dikkat edin! sürücü belgesi raporu ve ayrıca heyet raporu.. İki ayrı rapor...

Bir kez daha dikkat edin: raporu çok alın. 2-3 adet sürücü belgesi raporu ve 2-3 ader heyet raporu vs..

Dipnot: bir adet "aslı" diğeri "aslı gibidir" damgalı olursa olur.
Amac biri vergi dairesine biri ehliyet için emniyete gidecek elde rapor kalmaz.

İTİRAZ söyle yapılıyor: Rapor süresi ile 6 ay geçmişse itiraze gerek kalmıyor yeniden muayene talep edebilirsiniz.
AMA 6 ay geçmemiş ise;
Hastaneye gidip varsa eksik kod yazılması talep ediliyor: yazılırsa iyi olur; tatllı dil ile konuşmak lazım. İkna edici konuşmak lazım. Olmuyorsa sinirlenmeyiniz... asla sinirlenmeyiniz...

İtiraz olmuyorsa il de iseniz İl Sağlık Müdürlüğüne; şehire uzak iseniz ilçe sağlık müdürlüğüne raporunuza itiraz edebilirsiniz. Silerler raporunuzu yeniden muayene ederler..

engelsiz dünyam

Üye
Üye

Merhaba sol el engelliyim bende sağlık kurulu raporumu yeniledim özel terbitlı araç kullanması gerekir yazıyor ama sürücü sağlık raporumda sadece 10.02 kodu var ben ehliyet çıkardım. 2 au dolmadı itiraz edip 78 kodunu ekletebilir miyim? bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba sol el engelliyim bende sağlık kurulu raporumu yeniledim özel terbitlı araç kullanması gerekir yazıyor ama sürücü sağlık raporumda sadece 10.02 kodu var ben ehliyet çıkardım. 2 au dolmadı itiraz edip 78 kodunu ekletebilir miyim? bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. şimdiden teşekkürler.

iki rapor arasında uyuşmazlık var. Bu sorun yaratır. Rapora ekletme işi biraz zor itiraz etmelisiniz.

Tekerlekli Sandalye