10 Yıldır Şizofreni ve OKB hastasıyım bilgi lütfen!!!

Şizof67

Üye
Üye
Merhaba saygı değer üyeler ve dostlar. 10 yıldır hem şizofreni bende obsesif komplesif bozukluk OKB kısacası hastalıklarından tedavi görmekteyim. %45 şizofreniden %30 OKB den olmak üzere toplam %62 oranlı engelli raporum var. Doktorlar raporumu yükseltmiyor acaba yükseltmek için hangi Kanuni yollara baş vurmalıyım. Hastalığım çok ağır çalışmakta çok zorlanıyorum. Engelli hizmetli olarak görev yapmaktayım. İş hayatımın çoğu izinli raporlu geçmektedir. Kısacası ben raporumu yükseltmek istiyorum tedavi gördüğüm tüm evrakların örneği elimde mevcuttur. İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Saygılar

Hakan.60

Üye
Üye
Doktorunuz raporu yükseltmiyor ise demekki hastalığınız ilerlememiş görünüyor.
Şizofrenide 2 oran var zaten.%45 tedavi ile calisabilir veya %80 tedavi ile de olsa çalışamaz.
Zaten%80lik grupta olsanız kişisel bakımınızı yardımsız yapamazsınız.
Ilaclariniza dikkat edin.Bu hastalığın ilerlemesine izin vermeyin.
Rapor artsa ne olacak sanki.önemli olan sağlık.
Kalın sağlıcakla

Şizof67

Üye
Üye
Hakan bey çalışamıyorum artık hastalıkdan ben istifa etme derecesine geldim hastalığım nasıl ilerlememiş ki

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba saygı değer üyeler ve dostlar. 10 yıldır hem şizofreni bende obsesif komplesif bozukluk OKB kısacası hastalıklarından tedavi görmekteyim. %45 şizofreniden %30 OKB den olmak üzere toplam %62 oranlı engelli raporum var. Doktorlar raporumu yükseltmiyor acaba yükseltmek için hangi Kanuni yollara baş vurmalıyım. Hastalığım çok ağır çalışmakta çok zorlanıyorum. Engelli hizmetli olarak görev yapmaktayım. İş hayatımın çoğu izinli raporlu geçmektedir. Kısacası ben raporumu yükseltmek istiyorum tedavi gördüğüm tüm evrakların örneği elimde mevcuttur. İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Saygılar

Merhaba,
Donanımlı bir hastaneye yatış sağlayıp belki bir kaç ay kaldıktan sonra da durumunuz değişmezse yine aynı hastaneden yardım isteyebilirsiniz. Çok zor bir hastalık Şizofreni. Yazması kolay ama yaşaması zor.
Hizmetli olarak çalışmak zaten her engelli için zordur. Ama bunun şizofrenide bonusu rapor alıp amirlerin gözünde puan kaybetmek şeklinde oluyor genelde. Kimse emri altındaki astının sürekli rapor-izinle işi aksatmasını istemez. Çünkü sorumluluklarınızı siz yerinize getirmeseniz bile bir kadro işgal ettiğinizden bu amirlerinizin hoşuna gitmeyecektir. Bence burada başlık açıp derdinizi anlatacak kadar iyiyseniz daha da iyi olabilirsiniz. İyi bir ilaç tedavisi, işyerinde görevini kabullenmiş bir hasta ile şizofreni daha çekilir hale gelir ki kendimden biliyorum. (Ben G.İ.H memurum.) Kim bilir, devlet Hizmetli olarak çalışan Gazileri memur olarak atadı; belki Engellilerle ilgili de bir çalışma yapılır.

Hakan.60

Üye
Üye
Hakan bey çalışamıyorum artık hastalıkdan ben istifa etme derecesine geldim hastalığım nasıl ilerlememiş ki

Ben sizin hastalığınızın derecesini bilemem.hastalığınız ilerlememiş dememdeki maksat doktorunuzun gözünde ilerlememiş ki raporda yükseltme yapmıyor.Bu sebeble idi.
Şizofreni çekilecek birşey değil.yaşamak eziyet iken birde çalışmak. ....
Ama şunu da unutmayın işten ayrılırsaniz emin olun hastalığınız dahada artar.Enazından birşeylerle meşgul olmak ve birşeyler yapabilmek bu hastalığın en önemli ilacıdır.
Dayanabildiginiz kadar dayanın ve zamani geldiginde emekliye ayrılın derim ben.
Işsizlik daha zor.ve biryerden geliriniz yoksa inanın daha zor durum içine düşersiniz.
Tedavinize devam edin.işinize sarılın.ve şunu unutmayın Devlet memurusunuz ve birsürü hakkınız var.Rapor izin vb vb.Özel sektör de rapor alsak bi dert izin alsak bi dert.Ben rapor aldım diye işimden olan ve hâlâ iş bulamamış birisiyim.ayrıca maaşıda kesiyorlar.yani hastaysan dahi maaş kesilmesin diye çalışmak zorunda kalıyoruz.sende öyle bir sorun yok.
Allah için bu kardeşini dinle ve işine sarıl,tedavine sarıl.
Allah şifalar versin

Tekerlekli Sandalye