%100 özürlüdür Raporu var ama 'ağır özürlü' yazmıyor?

ardanko6

Üye
Üye
Benım anneme % 100 ozurlu raporu verildi sımdı maulen emeklı oldu ama raporunda agır ozurlu yazan yerde HAYIR yazısı var % 100 ozurlu raporu verıpde orda neden hayır yazıyor acaba bunu duzeltebılme şansımız varmı yardımcı olursanız sevınırım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Muhtemelen gözden kaçmıştır. Aslında rapor alırken sizin aklınıza gelseydide söyleseydiniz yazarlardı. O raporun üzerinde şimdi bir oynama yapamazlar da, ağır özürlüdür ibareli rapor almak için yeniden başvurmalısınız.

ardanko6

Üye
Üye
Abi bu raporu verirken ordaki saglık raporu memuruna soyledık neden ağır ozurlu yazan yer evet degıl dıye adam tersledi raporu bıle zor verdi. Ben bu memurun yanına tekrardan gitsem gene terliycek aksi adamın bırı. Başka bı yere başvuru yapamazmıyım ya da bu memuru birine şikayet edemezmiyim. Bi yardımcı olursan çok sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Memurun sizi terslemeye hakkı yok. O memur orda size hizmet etmek için devletten maaş alıyor. Raporu aldığınız hastanenin "hasta haklarına" şikayet edin. Yapabiliyorsanız hastane başhekimine gidip derdinizi anlatın, belki rapora ağır özürlüdür ibaresini eklettirebilir.

marcus_oredius

Üye
Üye
hiçbir hastahanede hiç bir memurun sizi tersleme hakkı yoktur.

hasta hakları bir seçenek ancak bu birim daha çok doktor hemşire ve hasta bakıcı ( genel sağlık personeli) hatalarıyla ilgilidir.
memurlarla ilgilenen birimler genelde personel dairesi hastahane müdürü ( başhekim değil) ve toplam kalite yönetimi birimidir. eğer bu birimlerden birine giderseniz sizin memur hakkındaki şikayetiniz ile ilgili bir form doldurtup bu formla işlem yapılacakktır. allah şükür benim hastahanede çalıştığım sürece bu tip şikayet almadım ama alan arkadaşların bundan bayağa sakındıklarını gördüm. kınama cezası veya maaş cezası alma durumu olabilir. bu iki cezanında devlet memuru üzerinde birçok olumsuz etkisi vardır. bir kere bu iki ceza alanlar şef ve müdürlük gibi görevlere gelmeleri daha zordur.

Tekerlekli Sandalye