%100 oranlı rapor ile araç alırsam ehliyetim iptal edilirmi?

mustafa2323

Üye
Üye
Selamlar arkadaşlar,

Kalp rahatsızlığımdan dolayı doktor %100 oranlı rapor verdi, kollarımda yada bacaklarımda herhangi bir sorun yok.

1-Bu raporla araç alırsam B sınıfı ehliyetim iptal edilirmi?

2-aracı ben kullanabilirmiyim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ehliyetin iptal edileceğini sanmıyorum. Ama ben size önerim H sınıfı ehliyet için başvuruda bulunun. H sınıfı ehliyet alırsanız sakatlık oranınız %90 üzeri olduğundan ÖTV indiriminden yararlanırsınız. Buda azınsanmayacak bir avantaj sağlar size.

mustafa2323

Üye
Üye
Halil bey kol ve bacakta özrüm yok yinede H sınıfı ehliyete başvurabiliyormuyum ? kalp rahatsızlığım var benim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Başvurup şansınızı deneyin. Ben alacağınızı umuyor/tahmin ediyorum.

ylmz31

Üye
Üye
arkadaşlar mrb bn % 90 anemi raporumla yasal işlemleri başlattım emniyet hastaneye yolluyor hastane bana b sınıfı ehliyet ile araç kullanamaz raporu verdi benm hiçbir engelim yok eyıllardır araç kullanıyorum ehlietlerimi alırken aynı raporu ibraz etmeme ramen ehliyetime el koyuldu şimdide anayasa mahkemesini bireysel başvuru yapacağım avukatın dediğine göre oradanda red alacağım ondan sonra aihm ye başvuru hakkım doğuyormuş oradan belki ehliyet haakkımı yeniden kazanabilirmişim bilginize asla bulaşmayın ehliyettende oluyorsunuz

ylmz31

Üye
Üye
arkadaşlar yine ben henüz şimdi geldim hastaneden kurula çıktım ehliyetime el koyulmadı ama ötv siz araçta alamıyorum çünkü rapor oranım % 80 ne çekildi kronik 80 ile h sınıfı ehliyet alamaz diye biliyorum o yüzden indirimli araç hayallerimde kaldı :(

ylmz31

Üye
Üye
vermediler işte rapor oranımı 80 e düşürdüler h sınıfı ehliyette alamıyorum anlayacağınız vergi indirimi diye bir ayrıcalık tanınmış ya bizlere ama aynı zamanda kurumlara şu talimatta verilmiş:mümkün olduğunca raporları araç almaya yönelik deyil sadece teşhise yönelik verin araç alımında kılı kırk yarın ...biraz bekliyip bi daha kurula çıkacağım maddi imkanlarım kısıtlı olduğundan bi daha rapor parası falan koyamıyorum ama işin takibinde kalacam öncelikle resmi olarak yeni raporum elime geçsin ozaman bi daha başvurcam h sınıfı ehliyet için ...ya doktora h sınıfı ehliyetide değerlendirmeye alın dedim onu biz deüğerlendiremeyiz dedi burası türkiye isyanım var..

Tekerlekli Sandalye