118 33 Reklamları

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Reklam sektörünün çılgınlık noktası hangi TV reklamı diyenlere verilecek tek cevap, 118 33 reklamlarıdır. Türk zekasının saçmalık boyutuna ulaşarak zirve yaptığı an. Tarih bu reklamdan nasıl bahseder bilemiyorum ama reklam şimdiden izleyiciye kafayı yedirmiş vaziyette. Reklamda eşcinseller ti ye alınıyor diyen Kaos GL reklam hakkında hukuki işlem yaptıracaklarını bile açıklamış.

118 33 Reklamını hepbirlikte izleyip toplu harakiri yapalım yoldaşlar

video 1:

video 2:

Ah ah nerde kaldın mustafa keser amca gelde kurtar bizi...

F

Fırtına

Guest
düş gezgini,

öncelikle video yu dailymotion dan eklediğin için sana çok teşekkür ediyorum :) (ben youtube izleyemiyorum da :) )

bu reklamın ne kadar saçma olduğunun 3.5 yaşında ki nisanaz bile farkında...........reklam çıktığında ''ayyy ne iğrenç, bu reklamı hiç sevmiyorum..'' diyor.. eee, çocuk haksız da değil yani.. (not; şu an hem yorum yazıyorum, hem tv de bu saçma reklamı seyrediyorum :) )

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu reklamda "eşcinsellğin karikatürize" edilmesi eşcinseller tarafından büyük tepki aldı. Hatta kaosgl yönetiminden biri reklam hakkında hukuki işlem başlatmış. Oysa eşcinselliğin karikatürüze edilmesi yeni bir şey değil Şimdiye kadar binlerce kez dizilerde sinema filmlerinde eşcinsellik ti ye alındı. Ama hiç birisi bu kadar tepki almamıştı. Tepkiler sonucu reklamda oynayan efeminen tip reklamdan çekildi. Mahalle baskısı bu olsa gerek.:)

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kardeşi geldi ya görmediniz mi bakalım o ne çıkacak daha ses etmedi ama bakalım o ne model ilerleyen reklamlarda görecegiz kendi gitti kardeşi kaldı tv de:)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tamam işte gelen tepkiler üzerine efeminen karekter yerine kardeşini geçirdiler. Reklam akışında sorun olmaması için böyle bir yol izlemiş olmalı reklam firması. Kardeşi durduk yere onun yerine gelmedi yani. :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kardeş için nasıl bir karekter tanımlaması yapıldı bilemiyorum ama kesinlikle eşcinsel rolü oynamayacaktır. daha önceki rolde eşcinsel karekter sosyal paylaşım platformlarından, ekşisözlük, inci sözlük, video paylaşım sitelerine kadar her yerden çok ağır tepkiler aldı. Böyle bir tepkiyi bundan kelli kimse göze alamaz. :)

volkqn

Üye
Üye
Allahdan bitti. Su 11880 reklamlari bir ara neydi ya :)

Tekerlekli Sandalye