1356 SÜREKLİ ( ENGELLİ İŞÇİ ) ASİL OLARAK YERLEŞTİM SORUN YAŞIYORUM!

iakman29

Üye
Üye
1356 sürekli işçi engelli statüsünden kurada asil olarak yerleştim (pulmuner hipertansiyon hastasıyım akciğer tansiyonu ) engel oranım %100 kronik süreğen hastalık olduğu için bu oranı verdiler işe giriş için alacağımız durum bildirir raporunu almaya gititm rapor kararı ilk başta şu şekildeydi Pulmuner hipertansiyon hastası ağır yük ve ağır efor gerektirecek işlerde çalışamazdı daha sonra sağlık bakanlığından aradıklarını ilk verilen raporu iptal ettikelrini sebebi ise (TEMİZLİK İŞLERİNDE ÇALIŞABİLİR İBARESİ YAZACAKMIŞ ) ve bu raporu e imzalı olduğu için e devletten de sildiler daha sonra bana ağır yük ve ağır efor gerektirici işlerde ve temizlik işçisi olarak çalışamaz dediler beni kuraya tabi olmam için önden sunduğum kendi raporumda ise çalışamayacağı içerik kodlaronda temizlik işlerinde çalışmaz diye bir kod yok ve ben bu durumdan dolayo dava açtım yorumlarınızı bekliyorum yıllardır bu anı bekleyip böyle bi durum yaşamam beni psikolojik olarak yıktı ve dengem bozuldu tek bilmek istediğim engelli statüsünden temizlik işçisi olarak işe giren biri ağır yük ve ağır efor mu sarf ediyor?

Tekerlekli Sandalye