14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi

Hangi Cumhurbaşkanı Adayına Oy Vereceksin

• Kullanılan toplam oy
    49
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, 14 Mayısta yapılacak seçimlere bir seçim anketi oluşturmak istedik. Ankette 4 Cumhurbaşkanı adayı (Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Sinan Ogan) yer almakta. Ankete oy kullanabileceğiz gibi hakaret içermemek kaydıyla konuya dair görüşlerinizi de yazabilirsiniz.

Önemli not: Hakaret içeren mesaj yazanlar forumdan yasaklanacaktır.

edo24

Üye
Üye
GELİYOR GELMEKTE OLAN CHP ✌️✌️✌️

Özge52

Üye
Üye
yeniden refahın dediği gibi asgariye engelli maaşını eşitlerse veririm yoksa vermem.
Sen AKP gidip chp gelince engelli ve evde bakım maaşı vericeklermi sanıyorsun sana bir şey dicem chp başa gelirse israf diye ilk iş olarak engelli ve evde bakım maaşını kesicek

gececi01

Üye
Üye
GELİYOR GELMEKTE OLAN CHP ✌️✌️✌️
1990 yılında erbakan hocam ile birlikte siyasete başladım 13 yaşındayken yani o dönemde mahallemizde çalışırdık bizde tecrübelerime istinaden genel olarak seçim kazanma taktiğini seçime giren liderin vaadlerinden anlayabiliriz geçmişte özalın demirel ecevit çiller erbakanın vaadleri gibi ancak chp terminolojisinde gördüğüm 3 tane tanı var 1 cisi yapacağı hiçbir şeyi söylemez yani biz ülkeye şunu yapacaz tünel kazıp yol yapıp okul döşeyip emkliye şundan verip vs vs vs hiçbir vaadi yoktur 2 cisi ise kendisinden daha iyi yapanın yaptıklarını yıkmakla kaldırmakla yoketmekle övünür 3 cüsü ve en tehlikeli olanıda dünya tarihinde hiçkimsenin yapamayacağı yaptığı taktirde kendisinin yok olacağını söylemesine rağmen açıkca söylemeselerde islamı yokedeceklerini ima ederler hatta eyleme dahi dökerler ama ne hikmetse islama saldıran her toplum ya islama girmiştir yada yok olmuştur ki bu kuranı kerimde sabittir değişmez

şimdi sayın edo24 sloganla değil gerçek manada parti ve liderinizin bu ülkeye ne katacağını söyleyerek beni kna edin ama doğrusunu ve gerçeğini söyleyin başka kişilerin ne yaptığını yaptığının yalan yanlış olduğuna dalmadan sadece kendi icraatlerinizi anlatırsanız daha etkili olur kanaatindeyim yoksa geliyor gelmekte olan erdoğanı asacağız falan müteahhiti kovacağız emekli ikramiyesini 15 bin yapacağız inanın buna ilkokul bile inanmaz kuru inadı hakaret ve sloganı bırakarak inandırıcı bir tavırla pkk yı yanınıza almadan islama saldırmadan bu ülkeye ne yapacağınızı anlatın daha etkili olursunuz
Sen AKP gidip chp gelince engelli ve evde bakım maaşı vericeklermi sanıyorsun sana bir şey dicem chp başa gelirse israf diye ilk iş olarak engelli ve evde bakım maaşını kesicek
sizi tebrik ederim bir üst yazımdada zaten chpkk sisteminin yeyüzündeki israiloğulları gibi yıkıcı bir kavim olduğunu dolaylı yoldan anlattım depreme 1 maaştan fazla yatıramayan yapılan tüm yatırımları yıkmak için iktidara gelmeye çalışan bir zihniyet dünyanın sömürü merkezinden 300 milyar dolar bulduğunu iddia ediyorki bu yalana 2500 tl lik nutuk kitabı kitlenen bir kitle inanır yada kadir inanır ilk yapacağı iş İMF den borç almayı meşrulaştırmak için kasada para yok deyip tüm sosyal yardımları keserek bütçede para yok askerime eziyettir diyerek sınır dışındaki tüm askerimizi ırak suriye katar libya sudan yemen afkanistan geri çekerek 300 milyar yalan dolanının ilk dilimi olan 2 milyarı İMF den alıp para buldum diye yaygara kopararak ülkedeki tüm kazanım ve yatırımları yokedecekler kaldıki bu yoketme süreci dahi 3 yıldan fazla süreceğinden ülkedeki tüm pastanın vahşice paylaşılması kavgasından gözleri hiçbirşey görmeyecek o yüzden diyorumki chpkk nın başa gelmesi demek ülkenin istilası işgali demektir derin devlet ve akp buna müsade etmemeli hatta gerekirse MİT sandıkta hertürlü hileyi yaparak bu vatan hainlerine bırakılmamalı chpkk seçmeninin 2 kelimeyi bir araya getiremeyen islam düşmenı bu lidere oy vermesinin sebebide kendi liderlerinin başarılı olacağına inandığından değil islama olan düşmanlıklarından kaynaklanır dolayısı ile dünyanın hiçbir yerinde türkiyeye düşman yoktur sadece içimizdeki CHPKK vardır

Son düzenleme:

gececi01

Üye
Üye
ayrıca herkes kendi parti ve liderinin bu ülkeye çaktığı bir çiviyide yazsın ilk ben yazıyorum

benim liderim recep tayyip erdoğan

düşmanları korkutan savunma sanayisine yatırım yaparak bir çok ülkede askerimizin ve devletimizin söz hakkını ön plana çıkarmış

bu ülkede işkenceyi kaldırarak kürtçeyi serbest bırakmış kürtlerin büyük çoğunluktaki haklarını vermiş

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Buradaki çoğu kişi mevcut iktidar değişirse verilen maaşlarının kesileceğinden endişe ediyor. Size verilen maaşlar iktidarın cebinden çıkmıyor ve bu bir lütuf değil bir haktır. Korkularınız bu yüzden tamamen yersizdir. Bu maaşları bile verirken ailelerinizin gelirine bakılıyor. Sizin değil. Bu bile yanlış.
Sizlere çok basit bir soru
Mevcut iktidar değişmezse maaşlarımız kesilmez diyenler neden her ay acaba bu ay maaşımız kesilecek mi korkusu yaşıyor?

Kimsenin kimseyi verdiği oy için yargılamaya hakkı yok ama sadece elinizi vicdanınıza koyup korkularınız için değil daha güzel yaşanılası bir Türkiye için oy verin...

Timsah

Üye
Üye
Engellilerin maaşını gelir kriteri deyip kesen kim acaba 21 yıldır başımızda olan degil mi

gececi01

Üye
Üye
Buradaki çoğu kişi mevcut iktidar değişirse verilen maaşlarının kesileceğinden endişe ediyor. Size verilen maaşlar iktidarın cebinden çıkmıyor ve bu bir lütuf değil bir haktır. Korkularınız bu yüzden tamamen yersizdir. Bu maaşları bile verirken ailelerinizin gelirine bakılıyor. Sizin değil. Bu bile yanlış.
Sizlere çok basit bir soru
Mevcut iktidar değişmezse maaşlarımız kesilmez diyenler neden her ay acaba bu ay maaşımız kesilecek mi korkusu yaşıyor?

Kimsenin kimseyi verdiği oy için yargılamaya hakkı yok ama sadece elinizi vicdanınıza koyup korkularınız için değil daha güzel yaşanılası bir Türkiye için oy verin...
2000 yılı öncesi kabusu siz yaşadınızmı bilemem bırakın yaşayanlar içini döksün bence korkularında haklı herkes
sayın UĞUR89 elini vicdanına koy istanbulda otobüs ittiren ile mius yapan
musluk açılışı yapan ile şehir hastahaneleri ve yollar tüneller yapan bir olurmu sizce

2000 yılı öncesi karanlık çöp krizler ve yokluklar sebebi olanların bugün düzeldiğinimi sanıyorsunuz hdp pkk destekli zatın başa gelmesi durumunda

başörtüsünden tut
askerin çekilmesi
iha ve sihaların gömülmesinden tut
darbe yapanların salınmasına
kasa boş bahanesi ile İMF nin kucağına gidilmesine
7 partinin bakanlık ve müsteşarlıkları değişmek için birbirine girmesinden tut
togg un başına ne geleceği endişesinden tutun
inanmadığınız çıkarılan gaz ve arama gemilerinin akıbetine

sizi temin ederim 6 lı +1 hdpkk bu ülkeyi tekrar batının kucağına oturtmak için kurgulandı saddam hüseyinede böyle başladılar önce diktatör yaftası vurarak şimdi vatanları kalmadı

özerklik ateşi ile yanan hdpkk nın müdavimi chpkk nın bu ülkeyi bölerek başörtüsü ve mescit ve islama saldırmaktan başka hiçbir amacı ve gayesi yok

mersini güneydoğunun incisi sanan
çorumu ülke sanan
urfada fındık yetiştiğini bilen
bulduğu 300 milyar doları uyuşturucu baronlarının parası diyen
pkk ya amerika için özerklik isteyen
merdivene ters binen

bir zat kurtarıcı ilan ediliyor

vatanını seven dikkat etsin yaşanabilir bir türkiye için soğanın patatesin değil savunmanın icraatine bakın

savunma sanayiniz yoksa o sağanı ağzınıza sokarlar
siz demokrasi den dem vuruyorsunuz 7 partinin keşmekeşliğine demokrasi diyorsunuz yada ima ediyorsunuz

gececi01

Üye
Üye
Engellilerin maaşını gelir kriteri deyip kesen kim acaba 21 yıldır başımızda olan degil mi
21 yıldır başımızda olan 80 yılda bu ülkeye yapılmayanları yaptı hemde imkan varken ne demirel yapabildi ne çiller ne inönü nede ecevit

yaptıkları tek şey irtica yani islamı yokedeceğiz ama sonuç kendileri yok oldu

siz istiyorsunuzki 1 milyon 650 bin enkaza devlet zamanında neden yetişmedi amerika avrupa bir olsa yine yetişemez bal gibi biliyorsunuz
98 depreminde ecevit kendi ağzından afet bölgesine ulaşamıyoruz dedi
deprem yardımları ile memur maaşının ödendiği itiraf edildi
ayağımızda sandal lastik ile annemizin elinden tutar kitap arardık kapı kapı
annem 600 şeker ile adana koşuyolu dispanserinin ilaç kuyruğunda öldü
togg diyoruz motoru ukrayna deyip somurtuyorsunuz
gaz çıktı diyoruz yalan diyorsunuz rusyanın boru hattını delip çıkarıyorsunuz diyorsunuz
iha siha diyoruz ateist ve dinsiz tanrıkulu soyadlı müsvedde militanlarımızı vuran bu ihalar kullanılmamalı diyor

erdoğan haburda davul zurna ile pkk yı karşıladı sonra ne yaptı hepsini mezara gömdü KK gibi hala onların arkasında değil
megri megri dedi alayını iha sihalarla hergün süzgece çevirmeye devam ediyor tüm pkk hdp süleyman soyluya düşman
sayın hocaefendi nolur amerikadan dön dedi sonra fetö yemi yutmayınca inanmadı fetö dönmeyince 15 temmuzda alayını içeri tıkıp bazılarınıda infaz edip depremdeki enkazın altına attı bu derin devlet politikasıdır KK naptı amerika nın emri ile hala fetönün emrinde amerikaya ingiltereye neden gitti zannediyorsunuz
kürtçenin serbest oluşundan türbanın serbestliğine
5 yıldızlı hastahane okul yol tünel köprü otoban viyadük barajlardan tutun
engelli yetim dul yaşlı doğuran sıçan kaçan saçı beyazlayan herkese küçükte olsa maaş

şimdi tutturmuşsunuz soğan patates niye 50 tl soğan ve patatesin et in pahalanması için hiçbir sebep yok tamamen suni ve bilinçli yapılıyor tıpkı doların kasıtlı olarak 20 tl ye yükseltildiği gibi

erdoğan ve akp haricinde bu ülkeye gelecek herkes kaos dan başka birşey getirmeyecek bunu devlet biliyor ve derin devlet 6lı masaya kazansalar dahi iktidarı vermeyecek KK ya başkanlık demek pervin buldanın MİT müsteşarı olması demek

saygılarımla.

UGUR89

Moderatör
Moderatör
2000 yılı öncesi kabusu siz yaşadınızmı bilemem bırakın yaşayanlar içini döksün bence korkularında haklı herkes
sayın UĞUR89 elini vicdanına koy istanbulda otobüs ittiren ile mius yapan
musluk açılışı yapan ile şehir hastahaneleri ve yollar tüneller yapan bir olurmu sizce

2000 yılı öncesi karanlık çöp krizler ve yokluklar sebebi olanların bugün düzeldiğinimi sanıyorsunuz hdp pkk destekli zatın başa gelmesi durumunda

başörtüsünden tut
askerin çekilmesi
iha ve sihaların gömülmesinden tut
darbe yapanların salınmasına
kasa boş bahanesi ile İMF nin kucağına gidilmesine
7 partinin bakanlık ve müsteşarlıkları değişmek için birbirine girmesinden tut
togg un başına ne geleceği endişesinden tutun
inanmadığınız çıkarılan gaz ve arama gemilerinin akıbetine

sizi temin ederim 6 lı +1 hdpkk bu ülkeyi tekrar batının kucağına oturtmak için kurgulandı saddam hüseyinede böyle başladılar önce diktatör yaftası vurarak şimdi vatanları kalmadı

özerklik ateşi ile yanan hdpkk nın müdavimi chpkk nın bu ülkeyi bölerek başörtüsü ve mescit ve islama saldırmaktan başka hiçbir amacı ve gayesi yok

mersini güneydoğunun incisi sanan
çorumu ülke sanan
urfada fındık yetiştiğini bilen
bulduğu 300 milyar doları uyuşturucu baronlarının parası diyen
pkk ya amerika için özerklik isteyen
merdivene ters binen

bir zat kurtarıcı ilan ediliyor

vatanını seven dikkat etsin yaşanabilir bir türkiye için soğanın patatesin değil savunmanın icraatine bakın

savunma sanayiniz yoksa o sağanı ağzınıza sokarlar
siz demokrasi den dem vuruyorsunuz 7 partinin keşmekeşliğine demokrasi diyorsunuz yada ima ediyorsunuz
Size tavsiyem haberleri tek kanal üzerinden takip etmeyin. İstanbul ve Ankara da seçimden sonra paraların nereye gittiğini de gördü herkes.
Kürt seçmenini siz pkk diye söylemde bulunamazsınız hdp yi savunmuyorum kürt seçmenden bahsediyorum.
Ayrıca iktidar da olan parti mecliste oy için ayaklarına gittiğinde sesi çıkmayanlar farklı parti gidince ortak oldu diyenlerle aynı kişiler.
Yol yaptı köprü yaptı kaç kere gittin o yollardan hiç gitmeyen yetim bile o yola para ödemeye devam ediyor.
İmar affı müjdesi vermenin sonucunu da yakın zamanda görmüş olduk.
Gülen hoca diyenler birgün darbe tiyatrosuyla feto terör örgütü demeye başladı ve kendileri haricindeki herkesi fetocu ilan etti.
Kandırıldık deniyor ya biz kandırılıyoruz aslında farkında değiliz 😊

Neyse bu konu uzar gider malum gün gelince hep beraber göreceğiz...
Kalın sağlıcakla

gececi01

Üye
Üye
ben genelde gülmek için yunan kanalı fox tv yi izlerim atv yi izlememe gerek yok çünkü 1990 yılından beri siyaseti iyi takip eder burhan özfaturanın çöplüğünden ecevitin hamam böceğine ve memura herkese zam yapıp chp li birinin dahi inkar etmediği erbakan hocayı viski bahanesi ile indirdikleri günlerden tutun ilaç kuyruklarına lüzumsuz dur denilipte bugün rekor kıran sabiha gökcene ssk nın nasıl battığını dahi anlamayan muhasebe uzmanı kk dan tutun herşey hafızamdadır

kürt seçmenin çoğunluğu dindar şafi ciddi anlamda tarikat ehli hudapar veya erbakan veya akp lidir ben materyalist felsefe üzerine doktrin yapmış bizden olmayan bizim gibi konuşmayan islam düşmanı marxist leninist ideole sahiplerden bahsediyorum ben hdpkk ve chpkk nın temeli de bu sahte kürtlerdir hdp kürt partisi değil onların temsilcisi değildir 5000 yıldır kürt türk savaşı yoktur bu kansız kullanışlı hdp ve yandaşları getirdi içimize tohumlarıda 80 li yıllarda atıldı

akp hdp ve pkk ile görüşebilir çünkü hdp ve pkk nın panzehiri akp dir hdp ye devlet aklı ile davranıp onu madara edebilir çürütebilir MİT eli ile tehdit edebilir hapse atabilir ideolojisini çürütebilir güreş tutabllir oyüzden akp ve devletin osloda yada farklı yerlerde hdpkk ile görüşmesinde sorun yoktur bugüne kadar görüştüde noldu iha siha boş topraklarımı bombalıyor örgüte adam bırakmadı chpkk olmasa adam bulamazlar chp tip ve diğer leninist kurumlar hdpkk iile görüşemez çünkü zxaten dilleri dinleri renkleri aynı sadece bukelemun gibi renk değiştiriyorlar hdpkk nasıl leninist bir örgütse islama düşman KK ve diğerlerinin de ondan farkı yoktur tunceli belediye başkanının inancını bir araştırın

gelelim yol meselesine yahu sizde nasıl bir zihniyet var uçağa binecek param yoksa uçak yapılmamalımı üniversiteye gidecek akıl yoksa üniv ler yıkılmalımı yollardan ve tünelden ben geçmiyorsam benden çok geçen var bırakın bu vicdansızlığıda sayın erdoğanın bu ülkeye kattıklarını sıralayın

gelelim imar affına o konuda fazla bir malumata sahip değilim ama iptal için anayasaya giden hep chpkk olmuştur

gelelim gülen hocaya siz benim yazdıklarımı anlamak istemiyorsunuz gülen hocayı en iyi bilen erbakan hocadır ve 1993 yılında biz refah partisindeyken sokak temsilciklerine kadar gelen kripto mesajda sayın rahmetli erbakanın tek dediği sahte islam hocası gülene dikkat edin uzak durun kaldıki biz bu haberi alırken erdoğan istanbulu güzelleştiriyordu belediye başkanı idi erbakanın sağ kolu şimdi ben gülenin ne bok olduğunu bilecem destek verecem güleni en çok kullanan çiller demirel hatta baykal dır erdoğan kuyruğun sonudur iyi bir kullanım yapıp çöpe attı gülenin tek meşru yanı islami ve kurani bilgisidir bugün fetöye destek veren içeriden çıkarılmasını vadeden onlarla oturup kalkan chpkk dır şeytan ilk defa ülkücü halkcı islami ve pkk yı aynı masaya oturttu hiçmi görmüyorsunuz

evet kandırıldık ne güzel bir kandırılma Allah yolunda kandırıldık leninist marx ve engels yolunda kandırılmadık ya siz bakın

bırakın konu uzasın gitsin bakın ne güzel hakaret içermeden saygı çerçevesinde konuşuyoruz

savunma sanayiniz iha siha inen kalkan geminiz yoksa soğan ve patatesi ağzımıza sokar chp nin hayran kaldığı batı batının kullandığı hdpkk

Son düzenleme:

edo24

Üye
Üye
Size tavsiyem haberleri tek kanal üzerinden takip etmeyin. İstanbul ve Ankara da seçimden sonra paraların nereye gittiğini de gördü herkes.
Kürt seçmenini siz pkk diye söylemde bulunamazsınız hdp yi savunmuyorum kürt seçmenden bahsediyorum.
Ayrıca iktidar da olan parti mecliste oy için ayaklarına gittiğinde sesi çıkmayanlar farklı parti gidince ortak oldu diyenlerle aynı kişiler.
Yol yaptı köprü yaptı kaç kere gittin o yollardan hiç gitmeyen yetim bile o yola para ödemeye devam ediyor.
İmar affı müjdesi vermenin sonucunu da yakın zamanda görmüş olduk.
Gülen hoca diyenler birgün darbe tiyatrosuyla feto terör örgütü demeye başladı ve kendileri haricindeki herkesi fetocu ilan etti.
Kandırıldık deniyor ya biz kandırılıyoruz aslında farkında değiliz 😊

Neyse bu konu uzar gider malum gün gelince hep beraber göreceğiz...
Kalın sağlıcakla
çok güzel özetlemişsiniz taktir ettim 👏👏👏anlayana

Lavinsu

Üye
Üye
Diğer sefer oyumu baskasina vermiştim bu kezde CHP vereceğim değişim şart

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye