15 Bin Engell 4'er Ay Arayla 2 Sene icinde Omss 2012'de Atanacak

derderbo

Üye
Üye
kaynak ahaber ve takvim gazetesi ekonomi sayfalari
arkadaslar mujde basbakanin acikladigi kamuya 15 bin engelli alimi 4 er ay arayla omss 2012 atanacak 2014 omss ye kadar bitecekmis lutfen imkani olan linki buraya kopyalasin insallah hayal kirikligi yasamayiz

YassaX

Üye
Üye
derderbo dediğin haberin LİNKİ : Engelliye müjde - Takvim

HABERİN DETAYLARI : Engelliye müjde
Sınava giren engelliler için 4 ayda bir ek atama yapılacak. 15 bin engellinin kamuya alımı 2 yılda tamamlanacak
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün açıkladığı 63 maddelik manifestonun uygulanmasında, ilk önceliklerden biri, engelliler için gerçekleştirilecek icraatlara verilecek. 15 bin engellinin kamu kuruluşlarına alımı 2 yılda tamamlanacak.

KADROLAR DOLACAK
Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) giren fakat herhangi bir kuruluşa yerleşemeyen engelli vatandaşlar için 2 yıllık süre içerisinde, ortalama her 4 ayda bir ek atama gerçekleştirilecek. Aile Bakanlığı'nca engelliler için yürütülecek politikaların ilkini, belediyelerin engellilere yönelik eksikliklerini gidermesi ve kamuda boş engelli kadrolarının doldurulması oluşturuyor. Bakanlık, 2013 sonuna kadar tüm kamu kuruluşları, ulaşım araçları, metro, yollar ve kaldırımların engellerin kullanımına hazır hale getirilmesini sağlayacak. Kamu kuruluşlarında yapılacak 15 bin engelli alımı 2 yıl gibi kısa bir sürede gerçekleştirilecek.

Saygılar ...

Tosyalı

Üye
Üye
ilkokul yani kura ile memur alımıda yapılacakmı ? saygılar.

marcus_oredius

Üye
Üye
tosyalı ben kendi görüşümce yer verilecek.sonucta sınava girmemiş olmanız sizin de hakkınız olmadığı anlamına gelmez. bence her tercih döneminde kura da olacaktır. eğer 4 ayda bir deniyorsa bu demektir ki kasım ayında olacaktır tercihler.

derderbo

Üye
Üye
yassax kardesim tesekkur ederim sana insallah bu haberdeki gibi olurda hayal kirikligi yasamayiz saygilar

ervah

Üye
Üye
şimdi 2, atamalar 12. aydamı olacak.4 ayda bi olacaksa...

sevme_

Üye
Üye
arkadaşlar selam ilk önce şunu dim ben bilmiyorum ek atama nedir ? normal atama ile aarasında fark nedir normal atama dediğim tercih yaptığım atamadan bahsediyorum ayrıca bu 70 puana kadar inebilir demek mi oluyor ?? yani 70 puan larda olan birisi de atanabilir mi kesin olabilir mi saygılar

sero521

Üye
Üye
arkadaşlar sınava girememiş olalara bi kolaylık yok mu ???

derderbo

Üye
Üye
arkadaşlar selam ilk önce şunu dim ben bilmiyorum ek atama nedir ? normal atama ile aarasında fark nedir normal atama dediğim tercih yaptığım atamadan bahsediyorum ayrıca bu 70 puana kadar inebilir demek mi oluyor ?? yani 70 puan larda olan birisi de atanabilir mi kesin olabilir mi saygılar
Sevme kardesim ek atama:1.atamada bos kalan kadrolar ve atamasi onaylamayan veya atandigi kadroya gidemeyenlerden kalan kadrolarin yeni bir tercihle alima cikilmasidir haberde soylenildigi gibi 15.bin kadroyu alsalar bu zaman zarfinda elbetteki sansin cok yuksek olur oran olark 70 lere rahat duser

derderbo

Üye
Üye
arkadaşlar sınava girememiş olalara bi kolaylık yok mu ???
serro 571 kardes sinava giremeyenler derken kura yimi kastettin yoksa omss yemi girmedin kuraya basvurmussan kura atamasi olacak elbet ayni omss tercih klavuzu gibi kuranin klavuzuda yayinlanir tercihini yaparsin eger omss ye girmediysen tercih sansin yok 2014 teki omss ye simdiden calis

YassaX

Üye
Üye
yassax kardesim tesekkur ederim sana insallah bu haberdeki gibi olurda hayal kirikligi yasamayiz saygilar

derderbo Rica Ederim . İNŞALLAH Gönlümüzdeki Gibi Olur ... Hakkımızda Hayırlısı En Hayırlı Zamanda Olur İNŞALLAH ...

Saygılar ...

reco06

Üye
Üye
bende ilk okul mezunuyum nerden kayıt oluyoz bu kuraya zamanı varmı acaba

marcus_oredius

Üye
Üye
sanırım 2012 ömss kayıtları hem kura için hem sınav için olan kısmı bitti. bütün herkes kura ve sınava girenlerin 2014 yılına kadar tercih yapma hakları var. ancak eğer siz başvuru tarihinde başvurmadıysanız 2014 yılı ömss başvurusuna kadar beklemek zorundasınız.

sofya

Üye
Üye
Benim anlamadığım birşey var arkadaşlar.
2014 yılına kadar hala boş olan 15.000 kadroyu da dolduracaklar.Ve 2014 te yeni ÖMSS olacak.Peki yeni ÖMSS'den sonra boş kadro kalmayacağına göre bu insanları nereye yerleştirecekler?Biri emekli olsun da ,kadro boşalsın da yerleştireyim mi diyecekler?
2012 ÖMSS ile yerleşen arkadaşlar 20-35 yaş aralığında olduğunu düşünürsek en kötü ihtimal en az 10 yıl çalışacak.Eeeee bu durumda 2014 ÖMSS'na girenlerin amacı veya bu sınavı yapanların amacı ne olacak?

marcus_oredius

Üye
Üye
2014de kadro olacak. nedeni emekli olan arkadaşların yerine yeni personel alınmasıdır. belki ilerde 20bin 15bin gibi rakamlar olmaya bilir ama tahmin ediyorum ki her tercih döneminde 2000 kişi alınır.

YassaX

Üye
Üye
sofya ; Şunu da hatırlatmak isterim . Örnek : Diyelim ki MEB 600 Bin Kişi ( Bu Örnek Gerçek Rakamlar değildir )... Bu Sayının % 3 'ü 18 Bin Kişi Engelli Personel Çalıştırmak zorunda . En Son 40 Bin Öğretmen Ataması Oldu . O zaman 1.200 Engelli Kontenjanı Sayısını Artırmak durumunda kalmaktadır . Bunların yanında diğer Kurumlarda aynı şekilde. Sağlık Bakanlığı olsun Gıda Tarım Bakanlığı ve diğer bakanlıklar .. Bana göre ; ÖMSS Sınavı yapıldığı tarihlerde Her Zaman; Engelli Açığı kurumlarda olacağını düşünmekteyim.

Saygılar ...

tufan01

Üye
Üye
ne deyim ki mükemelsiniz ben haberi gazetede okudum ama bilmeyenler için devamlı bilgi aktarıyorsunuz ya çok mutlu oluyorum ama inşallah savaşa felan girmeyiz bu tüm durumları değiştirir umarım herkez atanır

YassaX

Üye
Üye
tufan01 teşekkürler . Dediğiniz gibi umarım savaş olmaz ve hayatlarını kaybedenler olmaz . Hakkımızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

sero521

Üye
Üye
anlamadığım bi şey var ben ömss ye girmedim lise dışardan bitirmeye başvurdum şu anda bana bi uygulama vaar mı ?

marcus_oredius

Üye
Üye
eğer kura için ( ortaokul ve ilkokul mezunları) başvurmadıysanız şu anda sizin için yok. 2014 lise mezunu olursanız sınava girebilir eğer mezun olmazsanız kuraya başvurabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye