18 Yaşıma girdiğim için yetim maaşım kesildi. Tekrar bağlanması uzun sürer mi?

ferhat333

Üye
Üye
Hocam babamdan aldıgım yetım aylıgım 3 ay evvel 18 ıme gırdıgımden ve lıseyı bıtırdıgımden dolayı kesildi. 15 gun önce açıkögretıme kayıt olup gereklı evrakları sgk ya yolladım ama bugun ailemin maası yattıgı halde benımkı yatmamıs acaba bu prosedür çok sürermı ve alamadıgım aylıkları toplu alabılırmıyım şimdiden tesekkurler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
15 gün çok kısa bir süre. 1-2 aya ancak bağlanır. Bildiğim kadarıyla yetim maaşında geriye dönük maaş alamıyorsun.

ferhat333

Üye
Üye
turkıyenın acı gercegı desenıze hakkım olan para sırf ağır işleyen bürokrası nedenıyle boşa gidiyor.:(

prensesveben

Üye
Üye
15 gün çok kısa bir süre. 1-2 aya ancak bağlanır. Bildiğim kadarıyla yetim maaşında geriye dönük maaş alamıyorsun.

halilbey ben 18 yaşındayım temmuz 15 de 18 yaşından dolayı bağkurdan düştüm dilekçe verdim maaş buay kesin olarak anneme geçti bu süre zarfında aralık ayını saymaksak 4 ay birikmiş olacak kadın bana dediki temmuzda aylığı aldığınız için ağustosdaki birikmişi alamazsınız dedi varmı öyle birşey yoksa ağustosdaki aylığı alabilirmiyiz

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Yetim maaşlarında kesinlikle geriye dönük ödeme uygulaması yapılmıyor. Her ne sebeple maaşınız kesilmiş olursa olsun yeniden müracaat ettiğinizde haklı sebeplerle yeniden bağlandığında birikmiş geriye dönük maaş ödenmesi maalesef gerçekleşmiyor.

prensesveben

Üye
Üye
Selam Arkadaşlar,

Yetim maaşlarında kesinlikle geriye dönük ödeme uygulaması yapılmıyor. Her ne sebeple maaşınız kesilmiş olursa olsun yeniden müracaat ettiğinizde haklı sebeplerle yeniden bağlandığında birikmiş geriye dönük maaş ödenmesi maalesef gerçekleşmiyor.

abicim benim aylık temmuzda kesildi dilekçe verdim ağustosta aralıkta yani bu ayda annemin adına geçti bu süre zarfı içinde toplanan parayı çektik 5 aydır alamadığımız

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Sizin adınıza çok sevindim. Demek ki erken davranıldığında olumlu sonuçlar alabilmek mümkün oluyormuş. paylaştığınız bilgi için çok teşekkür ederim. Eminim 18 yaşını doldurmuş olma sebebiyle yetim maaşı kesilen diğer arkadaşlara da faydalı olacaksınız. Ama sizin yetim maaşınızın geriye dönük yatma sebebi bana göre liseyi bitirdikten sonra ki dönemde ara vermeden açık öğretime kayıtlı olmanız yani öğrenciliğinizin devam ediyor olması umarım diğer arkadaşlara da bu konuda yol gösterici olacaktır.

Paylaşımlarınız için teşekkürler.

Sağlıcakla kalın,

prensesveben

Üye
Üye
teşekkür ederim lise bittikten sonra üniversitede istediğim iller gelmediği için tekrar dershaneye gidiyorum açık öğretime kayıt olmadım sağlık güvencem bile yok :D açık öğretime kayıt olsaydım sağlık güvencem oluyordu hayırlı aksamlar

Tekerlekli Sandalye