18 yaşını dolduran kızıma anneanne kendi evinde bakıcı olabilirmi..

ezgili dünyam

Üye
Üye
Down sendromlu kızım 18 yaşını doldurduş anneanne ile kalıyor. Nufus idaresinden kaydını anneanne yanına yaptırdık, bağkur maaşı anlan anneanne ve kızımın gelir konusunda bir sıkıntısı yok ama sosyal hizmetler, hiç bir şekilde anneanne bakıcı olamaz diyor, anne olarak benim maaşım var, baba vefat etti, ayrı adreste olduğum halde maaşım gelir olarak gösterilirmiş.Anneanne vasi olsun diyorlar ama bu çok zor bir durum. benim gelirim 18 yaşını doldurmuş kızım üzerinde etki yaparmı.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Her ne kadar babaannede kalıyor olsada sizinde geliriniz göz önüne alınır yani bu konuda shçek dogru söylemiş babaanne bakıcı olabilir ancak başka adreste ikametide aldırsanız babasınıda göz önüne alırlar. Bence çocuk yine sizle kalsın ve babaanne size gelip kalsın o zaman sorun çıkartmazlar yada son olarak evet babaanne vasilik başvurusu yapmak zorunda kalacak kabul edilmesi için.

ezgili dünyam

Üye
Üye
anneanne bizde kalırsa benim maaşım olduğu için gelir sınırı aşar malesef.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bir avukatla görüşün bakalım vasiliğini babaanneye verseniz hukuken nasıl olur bi sorun derim bu şekilde olabilir diye tahmin ediyorum.

Tekerlekli Sandalye