1800 günden emeklılık

aruda

Üye
Üye
merhaba 2004 girişim var 2009 kaza gecırdım ve omurılık felci gecirdim baskasına muhtacım 1500 gunum var 1800 gunu istege baglı odeyıp tamamlasam emeklı olabılırmıyım birde ıstege baglı odesem bagkurdan mı emeklı olurum ssk ile farkı nedir acaba

İsen Buga

Üye
Üye
Öncelikle geçmiş olsun....
Görevde iken (çalışırken) kazamı geçirdniz.?

SSK ile bağkur maaş farkı var: Bağkur daha az alır..

İsteğe bağlı pirim yatırma imkanınız (prosedür elveriyorsa yani SGK kabul ederse demek istedim) varsa 1800 tamamlayıp tek rahatsızlıktan 1800 gün ile emeklilik talep edebilirsiniz. MALÜL emeklilik...

aruda

Üye
Üye
merhaba kazadan önce calısıyordum artık calısamıyorum sımdı ıstege baglı odesen 1800 gunu tamamladıgımda malulen emeklı olurken bagkurdan mı olmus olcagım

İsen Buga

Üye
Üye
size kalmış...
bağkur olabilir; SSK olabilir.
Kaza anında görevli iseniz ayrıca işgörmezlik maaşı alırsınız demek istedim. Emekli olunca iki maaş alırsınız demek istedim..

sunayca

Üye
Üye
merhaba 2004 girişim var 2009 kaza gecırdım ve omurılık felci gecirdim baskasına muhtacım 1500 gunum var 1800 gunu istege baglı odeyıp tamamlasam emeklı olabılırmıyım birde ıstege baglı odesem bagkurdan mı emeklı olurum ssk ile farkı nedir acaba
Eşim rahatsızlık geçirdiğinde 1500 ( ssk )günü vardı. İsteğe bağlı ile 300 daha yatırıp 1800 günle bağkurdan malulen emekli edildi. Başvuruda kurum rapor için kendilerinin belirlediği hastaneye gönderiyor. Hastane raporu kendisi kuruma gönderiyor. Kurumun kendi sağlık kurulu nihai kararı veriyor. Uygunsa kontrollu emeklilik vererek emekliliği başlatıyor.

aruda

Üye
Üye
Eşim rahatsızlık geçirdiğinde 1500 ( ssk )günü vardı. İsteğe bağlı ile 300 daha yatırıp 1800 günle bağkurdan malulen emekli edildi. Başvuruda kurum rapor için kendilerinin belirlediği hastaneye gönderiyor. Hastane raporu kendisi kuruma gönderiyor. Kurumun kendi sağlık kurulu nihai kararı veriyor. Uygunsa kontrollu emeklilik vererek emekliliği başlatıyor.
merhaba her sene mi kontrole cagırıyorlar birde bagkur ile ssk arasında suan maas mıktarı konusunda cok değişiklik oluyor mu acaba

sunayca

Üye
Üye
merhaba her sene mi kontrole cagırıyorlar birde bagkur ile ssk arasında suan maas mıktarı konusunda cok değişiklik oluyor mu acaba
Bizim olay 2010 yılında yaşandı. Emekli maaşı bağlanırken birçok kriter uygulanıyor. Yatırılan prim tutarları , 2000 öncesi 2008 öncesine ait günler dahi etkileyebiliyor. Bir kez kontrol muayenesi uygulandı. Sonrasında sürekli emeklilik oldu. Şu anki maaşı 4680 tl.

Doğan_ayd

Üye
Üye
Bizim olay 2010 yılında yaşandı. Emekli maaşı bağlanırken birçok kriter uygulanıyor. Yatırılan prim tutarları , 2000 öncesi 2008 öncesine ait günler dahi etkileyebiliyor. Bir kez kontrol muayenesi uygulandı. Sonrasında sürekli emeklilik oldu. Şu anki maaşı 4680 tl
Ne kadar prim yatirilmisti

Tekerlekli Sandalye