1800 günden fazla süremiz var engel durumu %90 ne zaman emekli oluruz

arkadaşlar hepinize merhaba

sağlıklı ve umutlarımızın hayallerimizin gerçeğe dönüşmesi dileğiyle tekrardan selam hepinize

SORUM ŞU:

EŞİM YAKLAŞIK 4 YIL ÖNCE 3 DAMARININ %90 VE ÜSTÜ TIKANMIŞ OLMASI SEBEBİYLE ANJIO VE SONRASINDA DA BYY PAST AMELİYATI OLDU,BACAĞINDAN VE KOLUNDAN DAMAR ALINDI KALBE NAKLEDİLDİ.35 YAŞINDAYDI AMELİYAT OLDUGUNDA.

ARTI ZAMANDA RAPORLU DİYEBET HASTASI MALESEF.BİRDE OBEZİTE SORUNUMUZ VAR.GERÇİ 12 KİLO VERDİ AMA HALADA KİLOLU.

ŞİMDİ MALÜLEN EMEKLİ OLMAK İSTİYORUZ.GÜNÜMÜZ 1800 ÜSTÜNDE.BANA YOL GÖSTERİN LÜTFEN.SİZCE NE ÇIKAR SONUCUMUZ,NE OLUR?EŞİM İŞLEMLERE BAŞLICAK AMA BEN MERAK EDİYORUM.BAŞINA GELEN VARMI.

Sn, melisgül
Geçmiş olsun.
1- her diyabeti olana yüksek oranlı rapor verilmiyor:
yüksek rapor için, hastalığın çok ilerlemiş olması mesala iç organlarda hasara neden olmuş olması gibi ağır şartlar var.
2- obezite için de belli kıstaslar var:
obezite de vücut kitle endeksi önem kazanıyor. boy ve kiloya göre hesaplanıyor.
3- kalp rahatsızlıkları için rapor oranları hakkında bilgim yok.
Naçizane tavsiyem hastaneye rapor için geldiğinizde eşinizin ilgili bölümlere(rahatsızlığı olan polikliniklere) sevkini sağlamanız. (kalp için kardiyolojiye, diyabet için ...) ve daha evvelden kullandığı ilaçları, aldığı raporları ve yatış yapıldıysa hastanede kaldığı dönemleri içeren evrakları/fotokopilerini yanınızda bulundurunuz.
malüliyet için 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün prim ödeme şartı vardır. Zaten bunları sağlamazsanız SGk sizin hastaneye sevkinizi yapmayacaktır.
Sayılar..

Geri