%19 Sürekli Raporu Aldım İtiraz Etmeden Başka Bir Hastaneye Başvurabilir miyim?

yilmaz43

Üye
Üye
Değerli arkadaşlar hepinize öncelikle merhabalar

Doğuştan sol ayak pol sekeli hastasıyım ayağım diğerine oranlar 3 cm kısa ve 10 cm ince

Bundan yaklaşık 2 sene önce devlet hastanesinde %19 oranında sürekli raporu aldım.fakat o tarihten itibaren üzerine düşmedim herhangi birşeyde yapmadım.

Merak ettiğim ise şu bu rapora bulunduğum ilin il sağlık müdürlüğüne dilekçe ile itiraz edecek miyim?

Yoksa yeniden rapor almak için herhangi bir sağlık raporu veren hastaneye gitsem olur mu?

Cevap alabilirsem çok mutlu olacam şimdiden teşekkürler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Size verilen oranın düşük olduğunu düşünüyor iseniz itiraz etmeniz uygun olanıdır tekrar değerlendirilir. Hakem hastahanesine sevkiniz yapılır oradan çıkacak sonuç kesin sonuç olarak kabul görür.

yilmaz43

Üye
Üye
Size verilen oranın düşük olduğunu düşünüyor iseniz itiraz etmeniz uygun olanıdır tekrar değerlendirilir. Hakem hastahanesine sevkiniz yapılır oradan çıkacak sonuç kesin sonuç olarak kabul görür.

Benim asıl merak ettiğim şu 6 ay geçtikten sonra başka bir hastaneden sağlık kurulu raporu alamaz mıyım il sağlık müdürlüğüne itiraz etmeden?

Eğer ki illa itiraz etmem gerekecekse edecem tabiki.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İtiraz etmeden alabilirsiniz. Eğer 6 ay geçmemiş olsaydı itiraz etmeniz gerekirdi ama 2 yıl geçmiş.

yilmaz43

Üye
Üye
İtiraz etmeden alabilirsiniz. Eğer 6 ay geçmemiş olsaydı itiraz etmeniz gerekirdi ama 2 yıl geçmiş.

Cevap için teşekkürler.Halil bey

Hakem hastanesine gitmek en son çare.şansımı başka bir hastanede deneyecek olmam beni sevindirdi.çünkü verilen oranı,oran cetveline göre az buldum.

Ortopedi doktoru ısrarcı tavrıma rağmen ayağımı açıp bakmadı bile.%19 luk oranıda fizik tedavi uzmanı verdi.

Anladığım kadarıyla bu iş birazda doktorların insafına kalan bir durum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlık oran cetvelinde şunlar yazılı
Tablo 3.4.’de verilen yüzdeler yardımcı cihaza bağımlı, sürekli yürüyüş bozukluğu olan hastalar içindir. Mekanik bel ağrısı nedeni ile hasta baston kullansa bile Tablo 3.4 ile değerlendirilmez. Özürlülük değerlendirmesinde, Tablo 3.4 yalnız başına kullanılmalı, kesinlikle diğer tablolarla birleştirilmemelidir.

Tablo_3.4.jpg

Tablo_3.1.jpg

yilmaz43

Üye
Üye
Cevap için teşekkürler Halil bey

il sağlık müdürlüğüne itiraz etmeden başka bir hastanede tekrar heyete girip rapor alacam.

İtiraz etmen gerekiyor derlerse de itirazımı yaparım yapacak birşey yok.

Hastap21

Üye
Üye
Sol el 3. Parmak diften ampute. Bilateral grade 3-4 gonatroz. Tablo3.4:36 (Hasta tek baston/tek koltuk değneğinin yanında kısa bacak bireysini(AFO) sürekli kullanmak zorundadır.Lomber orta ileri dejenerasyon l1 de <%25 kompresyon fraktörü tablo1.7 7+5 t11 ve t12 de %25-50:2+2. Tablo2.7:5 hesaplarmısnız hocam

Tekerlekli Sandalye